Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 16:12



Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Eurosport 4K и HGTV тръгват по Булсатком 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 01 Авг 2009 10:53
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Отговори с цитат
Браво! Хубав коментар.
Но официално каналите предлагани в 4К резолюция от Булсатком са пет. Но е вярно че все още телевизорите в домовете ни масово са до HD, докато Ultra HD липсва. Но явно и приемниците трябва да се сменят. Инак остава свободните канали 4К в модата. Това е.


03 Мар 2021 09:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Казах, че според мен 4К каналите с ПланетаТВ и сега с ЕвроспортБГ стават два, защото за мен другите са по-скоро демонстративни. За който го интересуват, значи са повече. Както и да е, колко и да са, важното е че през сателит скоро няма да ги гледаме, поради най-тривиалния проблем на БСК - липса на техника. При ИПТВ нещата са с една идея по-добри ...


03 Мар 2021 12:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
При ИПТВ нещата са с една идея по-добри ...

Стига ли тази идея?


03 Мар 2021 22:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
... от към приемници имам в предвид. Операторски :wink:


03 Мар 2021 22:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Не забравяйте Love Nature 4K, каналът си е много хубав ;)


08 Мар 2021 11:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Долните канали вече са достъпни на фюжън бокс и Андроид ТВ Апликацията.
Eurosport 4K на 206 позиция, а Planeta 4K e на 502-а

Изображение Изображение Изображение Изображение

Eurosport 4K все още е като "channel free", но за сметка на това има EPG, а Planeta 4K няма програмна информация.
Planeta 4K и Planeta HD са с различно програмно съдържание, докато Eurosport 4K и Eurosport 1 имат една и съща програма.

Трябват им минимум 13-15 Mbit/s доунлоад скорост за безпроблемно стримване!


20 Мар 2021 00:37
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Чакам с нетърпение Джирото и Тура :D :


20 Мар 2021 11:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Сеп 2012 18:29
Мнения: 110
Отговори с цитат
Само на мен ли ми се струва,че при HD-каналът картината е по хубава от 4К. :cry: :cry: :roll: :?:
Явно е от HDR-а.Телевизора е "Philips 50PUS7363" и явно не го поддържа.С Планета няма ядове,ама не я гледам :lol: .


20 Мар 2021 16:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Бъркаш нещо.
На Силикон 4К няма HDR, а на Евроспорта има. Разликата е огромна в полза на 4К-то.
И аз съм на "Менте" телевизор и той си изписва когато открие HDR сигнал.

P.S. Да вметна, че на Силикона звука е с много добро качество. Разсипах ресивъра за проба и суббуфера тръгна из хола :lol: .


20 Мар 2021 21:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
gogobg написа:
Само на мен ли ми се струва,че при HD-каналът картината е по хубава от 4К. :cry: :cry: :roll: :?:
Явно е от HDR-а.Телевизора е "Philips 50PUS7363" и явно не го поддържа.С Планета няма ядове,ама не я гледам :lol: .



Добре дошъл в клуба ми. Ще ти го напиша за да не се мъчиш. Имам филипс, пробвано е и на други филипси. В момета, в който телевизора разпознае HDR и минава в такъв режим става блед и като през перде, нямам обяснение, писах до Филипс, водихме разговори но на ниво БГ няма полза. Имат софтуерен Бъг самите телевизори, аз проблема го срещнах преди нова година като си пуснах А1 с 4к каналите, 2 от които са HDR . Та не че канала се вижда по-гадно а телевизора му ебава м***а. Има го проблема и на Saphi И ма Андорид.


22 Мар 2021 00:27
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
didomh написа:
gogobg написа:
Само на мен ли ми се струва,че при HD-каналът картината е по хубава от 4К. :cry: :cry: :roll: :?:
Явно е от HDR-а.Телевизора е "Philips 50PUS7363" и явно не го поддържа.С Планета няма ядове,ама не я гледам :lol: .



Добре дошъл в клуба ми. Ще ти го напиша за да не се мъчиш. Имам филипс, пробвано е и на други филипси. В момета, в който телевизора разпознае HDR и минава в такъв режим става блед и като през перде, нямам обяснение, писах до Филипс, водихме разговори но на ниво БГ няма полза. Имат софтуерен Бъг самите телевизори, аз проблема го срещнах преди нова година като си пуснах А1 с 4к каналите, 2 от които са HDR . Та не че канала се вижда по-гадно а телевизора му ебава м***а. Има го проблема и на Saphi И ма Андорид.


Колкото и ясно да го напишеш, аз съм с Philips и нямам проблем с Eurosport 4K преминавайки на HDR.
Ще направя една догатка, предполагам не ползваш Fusion box, а app-a за AndroidTV.


22 Мар 2021 01:32
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Аз съм с philips 43pus6162/12. Първоначално при мен беше блед канала, но ще споделя как го оправих. Когато тв мине в Hdr, съответно има други настройки на цввтност контраст, и т.н. ,независими от настройките в обикновен режим. Въпреки,че направих всичко на макс, пак бледнееше, сякаш не му достига контраст.поръчках още малко и в настройката за цветова температура се оказа, че освен топла, студена, нормална, има и по избор. По дефолт беше 128 и трите цвята, обаче и тях ги направих на макс -260 и това преодоля проблема.
Въпроса е на HDRда се сложи цв.температура по избор на макс, а в обикновен режим да си е на Нормална ,.топла или стидена. Пробвайте


22 Мар 2021 09:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
XaMaB написа:
didomh написа:
gogobg написа:
Само на мен ли ми се струва,че при HD-каналът картината е по хубава от 4К. :cry: :cry: :roll: :?:
Явно е от HDR-а.Телевизора е "Philips 50PUS7363" и явно не го поддържа.С Планета няма ядове,ама не я гледам :lol: .



Добре дошъл в клуба ми. Ще ти го напиша за да не се мъчиш. Имам филипс, пробвано е и на други филипси. В момета, в който телевизора разпознае HDR и минава в такъв режим става блед и като през перде, нямам обяснение, писах до Филипс, водихме разговори но на ниво БГ няма полза. Имат софтуерен Бъг самите телевизори, аз проблема го срещнах преди нова година като си пуснах А1 с 4к каналите, 2 от които са HDR . Та не че канала се вижда по-гадно а телевизора му ебава м***а. Има го проблема и на Saphi И ма Андорид.


Колкото и ясно да го напишеш, аз съм с Philips и нямам проблем с Eurosport 4K преминавайки на HDR.
Ще направя една догатка, предполагам не ползваш Fusion box, а app-a за AndroidTV.



Аз съм с Филипс модел 2019, пробвано е и на модели 2020, не е от приложението, освен него както отбелязах този проблем го видях и на операторския си приемник на А1 (на канал TravelXp4k и Insight4k) още преди месеци и водих тогава кореспонденция с Филипс България за проблема. За съжаление проблема е софтуерен и единственото което ми обещаха в крайна сметка е , че евентуално могат да добавят опция да се изключва HDR на телевизорите което чак е по-добре в този случай (поне признаха проблема че липсва такава)


Иначе и аз с настройките успях горе долу да го оправя но не е оферта, пак не е както трябва. Намалил съм на минимум в баланса на бялото трите цвята в ниския диапазон, така се притъпява усещането че избива подсветката ... ето моите настройки как са на HDR на Филипс като така що годе става за нещо.

"""""

За HDR каналите:

Стил - HDR естествено
Цветно - 48
Контраст - 100
Острота - 5
Яркост - 56
Експертен >
Подчертаване цвета - средно
Цветова температура - нормален
Подравняване бяла точка >>
120 • 116 • 113 ☆ -7 • -7 • -7
Режим контраст - оптимиз картина
HDR Plus - макс
Контраст видео - 100
Гама - 4
Ultra Resolution - включване
Шумопотискане - изкл.
Намаляване на MPEG арт. - изкл.
Стилове движение - стандартен

""""""""""""""


22 Мар 2021 09:27
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Дидо, май само ти имаш проблем. Мойто менте Филипс е с идеален HDR.
Няма никакво избледняване. Ако не вярваш мога и клип да ти снимам.


22 Мар 2021 09:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
DevNull написа:
Дидо, май само ти имаш проблем. Мойто менте Филипс е с идеален HDR.
Няма никакво избледняване. Ако не вярваш мога и клип да ти снимам.



Вярвам ти, ако е модел преди 19та или е Олед няма грижи.

Все пак продавам телевизори имам възможността да пробвам и съм пробвал повечето модели. Не съм само аз, гледам че и в другия форум се пише, като цяло моделите 2019, 2020 са така без Оледите. Не споря, просто казвам от опит. Аз лично се помъчих докато разбера че приема е в телевизора... по точно софтуера му.

Жалко че има ковид, чаках лятото с нетърпение да ме пратят на конференция на Филипс да им сера в устите.


22 Мар 2021 12:57
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®