Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:05



Отговори на тема  [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Andoid Box за Fusion TV 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2019 20:01
Мнения: 20
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Здравей,
на FireTV Stick (bulsat app v.1.3.3) и с нет от 1&1 няма никакви проблеми.
Пробвай с WLAN Hotspot от телефона.


Благодаря @zdravkos, теста през Телеком е с WLAN Hotspot от телефона и дава същите резултати, картината насича през няколко секунди. Остава надеждата проблема както ненадейно дойде, по този начин и да си отиде :?
Нямам възможност да пробвам 1и1, но славата им на доставчици не надвишава тази на ДТ или ВФ,даже напротив. От друга страна пък при теб всичко върви ...


27 Сеп 2020 21:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Сега ще напиша мойте одисей с нет доставчици на бързо тук...
1.Alice - Тиви.бг - проблеми, Булсат нямаха иптв по това време!
2. o2 - Тиви.бг - без проблеми, Булсат нямаха иптв по това време! Сменихме жилището и о2 не можеха да доставят нет в новото...
3. KabelBW - Тиви.бг - проблеми, Булсат без проблеми!
4. Voadafone кабелен нет- Тиви.бг - проблеми, Булсат проблеми!
4*. Voadafone VDSL - (*1месец ги тествах) - Тиви.бг - без проблеми, Булсат без проблеми, но други ограничения и рестрикции, трябваше да позвам впн и ги шитнах.
5. Telekom - Тиви.бг - проблеми, Булсат проблеми!
6. 1&1 - сегашния ми доставчик - Тиви.бг - без проблеми, Булсат без проблеми!

При KabelBW без проблеми до момента в който не бяха купени от Vodafone.
С тях имах имах проблеми(кабелен нет) и ги смених с Телекома :? сега с 1&1 няма никакви проблеми.

Покрай многото техници и проблеми в миналото научих някой неща:
Зависи и от района в който живееш, колко стари стари са кабелите, на кого са линиите, в разпределителните кутии на телекома какъв софтуер е инсталиран, колко дълъг е кабелът от кутията на улицата до вас, на кой порт си закачен, колко клиента са закачени на картата в кутията на улицата, и т.н..... има много причини!
Можеш да викнеш техник чрез интернет доставчика ти и да обясниш, че имаш и загуба на пакети!
А при теб след като прекъсва ИПТВ-то имаш със сигурност...

набързо написано...


27 Сеп 2020 23:13
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 28 Сеп 2019 20:01
Мнения: 20
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Сега ще напиша мойте одисей с нет доставчици на бързо тук...
1.Alice - Тиви.бг - проблеми, Булсат нямаха иптв по това време!
2. o2 - Тиви.бг - без проблеми, Булсат нямаха иптв по това време! Сменихме жилището и о2 не можеха да доставят нет в новото...
3. KabelBW - Тиви.бг - проблеми, Булсат без проблеми!
4. Voadafone кабелен нет- Тиви.бг - проблеми, Булсат проблеми!
4*. Voadafone VDSL - (*1месец ги тествах) - Тиви.бг - без проблеми, Булсат без проблеми, но други ограничения и рестрикции, трябваше да позвам впн и ги шитнах.
5. Telekom - Тиви.бг - проблеми, Булсат проблеми!
6. 1&1 - сегашния ми доставчик - Тиви.бг - без проблеми, Булсат без проблеми!

При KabelBW без проблеми до момента в който не бяха купени от Vodafone.
С тях имах имах проблеми(кабелен нет) и ги смених с Телекома :? сега с 1&1 няма никакви проблеми.

Покрай многото техници и проблеми в миналото научих някой неща:
Зависи и от района в който живееш, колко стари стари са кабелите, на кого са линиите, в разпределителните кутии на телекома какъв софтуер е инсталиран, колко дълъг е кабелът от кутията на улицата до вас, на кой порт си закачен, колко клиента са закачени на картата в кутията на улицата, и т.н..... има много причини!
Можеш да викнеш техник чрез интернет доставчика ти и да обясниш, че имаш и загуба на пакети!
А при теб след като прекъсва ИПТВ-то имаш със сигурност...

набързо написано...


Благодаря!


30 Сеп 2020 20:36
Профил

Регистриран на: 10 Мар 2007 12:07
Мнения: 35
Отговори с цитат
Какво ви е мнението за това : https://www.emag.bg/multimedija-pleyr-k ... ction=view . Пише,че поддържа фюжън булсат. там 720p Ли е резолюцията ?


11 Дек 2020 23:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Много му е завишена цената - почти двойно!

https://banggood.app.link/8B31aAUF8bb

На фюжън тв апа за Андроид ТВ има канали и в 4К - 3840х2160

Изпратено от моят Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk


12 Дек 2020 00:02
Профил WWW

Регистриран на: 03 Фев 2014 19:45
Мнения: 24
Отговори с цитат
Ако има още желаещи вижте този украинец. Обективни тестове.
UGOOS X3 Pro имам в къщи, работи без проблеми.

https://youtu.be/lj4LD2Xc8jk


22 Дек 2020 21:33
Профил

Регистриран на: 05 Сеп 2009 23:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
zdravkos написа:
vanderel написа:
Urbanb, колегата не случайно ти задава номерирани въпроси. За да ти помогне по-бързо и ефективно в няколко поста е добре и ти да му отговаряш с номерирани отговори.

Ами Ванди номерираните въпроси, твоята система :D трябва да е доста ефективна, но много колеги не се придържат към нея :wink:


ОТ
Утре ще мачкаме ли здраво? :lol:


Здравейте,
С такива Велики Българи, като Вас г-н Zdravkos и г-н Vanderel се гордея!!!
Браво на Вас!
Браво на търпението Ви.
Днес 09 Януари 2021 за окло половин час благодарение на Вас, подкарах Булсат ТВ на Fire Stick(а) с по-старата версия преди 4К.
Благодаря Ви!!!


09 Яну 2021 14:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Удоволствието е наше! Стараем се да помагаме

Позволявам си да отговоря от името и на двама ни, но съм сигурен, че и Ванди би постъпил така, а аз бих го подкрепил! Най-вероятно ще ме допълни ...
Приятни мигове с телевизията на Булсат и FTV...не е зле да си вземеш 4К стик, има голяма разлика.
Поздрави



via Tapatalk


10 Яну 2021 01:48
Профил WWW

Регистриран на: 26 Авг 2014 17:22
Мнения: 7
Отговори с цитат
Здравейте,
нов съм във форума и искам предварително да се извиня ако това е коментирано, зачетох тази тема от начало, но не намерих конкретни отговори на въпросите си.
Та конкретно малко предистория и какво е питането ми:
1. Тъща ми ползва Булсат, за ТВ и за интернет. В едната и стая телевизията и е през fusion box доставен (по-скоро сменен от булсат, след като сателитния изгоря). Бокса е от тези първите фюжъни, квадратните. Там нещата сме ги нагласили и бачкат. Във втората стая обаче е сателитен, от онези първите SD приемници, сивите, а антената е на покрива на блока. Сигнала редовно се губи при вятър,дъжд, сняг, а отделно Була като променят нещо и изчезват прогрми и сама жена над 60г. няма какво да направи освен да ми се обади, а аз съ м на 300 км. от нея. За капак вчера са минавали техници понеже отново на сателитния приемник нямаше сигнал, незнам какво са правили, телевизията е тръгнала, но час и нещо след посещението им самият телевизор е угаснал и няма никаква индикация/сетлинки по него, подозирам че приемникът може да го е батисал, защото на моите родители се получи този ефект със HD проемник, даже изгоряха два телевизора преди була да сменят приемника.

2. Искам да не се занимавам с техници и прочее, а ако мога предварително да купя един Андроид бокс, да инсталирам булсатска, апликация, да го разцъкам в нас и като ида да го сложа и да не се занимавам повече.

ТА:
- спрял съм се на този бокс, след като изчетох мения и отзиви на потребители с опит:
https://www.jarcomputers.com/Xiaomi-Mi- ... gKoovD_BwE
не си падам по руутване/смяна на андроидска верия и т.н. Видях че поддържа H.265 HEVC, а жената както казах е над 60 г. и си иска само телевизия, няма да се гледа друго и да се ползва за друго.
- какво е необходимо предварително да се уточни/изиска от Буслат, като инфо (някакви особености по отношение на договора)? Нямам идея какъв и е договора, ще ми прати номера и ще проверя, но няма идея дали има fusion пакет, но както казах единият и приемник е fusion.
- ако след раговора с була се окаже че може да се гледа на подобен бокс, какво трябва да се инсталира? Булсатска апликация, коди, и двете или пък ако не е нужно да ги има и двете, с кое сам възръстен човек, не говорещ английски, би могъл да се оправи?


предварително Ви благодаря за отговорите и препоръките и пак се извинявам, ако въпросите ми за глупави.


31 Мар 2021 10:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
А защо не смените и другия сателитен приемник с IPTV (fusion box) щом така и така на мястото вече се ползва такъв приемник, има някаква такса за прехвърляне и някаква такса за инсталация и това е всичко?


31 Мар 2021 12:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
Mi Box S ще ти върши работа идеално(имам 2).Сваляш апликацията на Була и си в джаза!Има български език и се работи лесно....имай в предвид,че работи само на wi-fi(има и двете честоти)...ако не те устройва този факт ще ти трябва хъб.Успех!p.s.Ако се поразтърсиш има и на по-ниска цена

Изпратено от моят POCO F1 с помощта на Tapatalk


31 Мар 2021 12:21
Профил

Регистриран на: 26 Авг 2014 17:22
Мнения: 7
Отговори с цитат
MacIlian написа:
А защо не смените и другия сателитен приемник с IPTV (fusion box) щом така и така на мястото вече се ползва такъв приемник, има някаква такса за прехвърляне и някаква такса за инсталация и това е всичко?

Ами защото и това е вариянт, но трябва предварително аз да ида и прекарам кабел, след това тя да си уговори час с техници те да дойдат и да се надяваме че всичко ще тръгне ( в смисъл те ще пожелаят да включат приемника към ТВ и да се занимават с натройки, а както казах аз съм на 300 км. и комуникацията ми е по телефон.
Ако обаче стане това с андроида, ще мога да го купя предварително, да настроя всичко в нас, нали все пак се връзва през интернет, ще мога и аз да се позапозная с услугата, така че като дойде обаждане от типа :"... ами натиснах тука нещо и всичко спря..." да мога да помога по телефона, ако ме разбирате .... :-)

@Iliyan N -мдааа, сега забелязах че няма етернет, планирам да и сменя и рутерчето, че е с един д-линк, а съм и подгорвил микротик hAP AC, които има 2,5 и 5 Ghz , ама сигнала между излаза за на оптиката и мястото където планирам да сложа андроид бокса е бая, а апартамента е панелка и в момента сигнала не е добре.
Какво имате в предвид с хъб?
Да препоръчате нещо с етернет порт ?

благодаря предваритлено


31 Мар 2021 12:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
@ bgfrayman, затова си има инсталационна такса, техниците ще си пуснат лан кабел до устройството и това е всичко, не ти трябва да са занимаваш с нищо друго, освен един като отидеш да ѝ настроиш любими канали ако изобщо ги ползва, така ще ѝ го опростиш процеса максимално и няма да я стресираш жената с приложения иконки, превключвания и т.н.


31 Мар 2021 12:39
Профил

Регистриран на: 26 Авг 2014 17:22
Мнения: 7
Отговори с цитат
MacIlian написа:
@ bgfrayman, затова си има инсталационна такса, техниците ще си пуснат лан кабел до устройството и това е всичко, не ти трябва да са занимаваш с нищо друго, освен един като отидеш да ѝ настроиш любими канали ако изобщо ги ползва, така ще ѝ го опростиш процеса максимално и няма да я стресираш жената с приложения иконки, превключвания и т.н.


Разбирам, но става въпрос за гр.Харманли, след последните оптимизации на персонала там вече нямало техници, пътуват от някъде, а както казах след посещението вчера, сателитния приемник е тръгнал, телевизора към който е вързан е спрял след час и нещо работа, а самият телевизор е на година и малко... последва обаждане и аз трябваше да помагам, ама няма как....
За това искам ако може аз да си направя всичко предварително и контрата да е в мен.
Мнеие за това:

https://www.strong.tv/en/products/ip-tv ... t202ematic

благодаря предварително


31 Мар 2021 12:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Фев 2011 14:52
Мнения: 163
Местоположение: Italy
Отговори с цитат
Нещо от сорта
https://www.amazon.it/dp/B07V5K6LSF/ref ... UTF8&psc=1

Изпратено от моят POCO F1 с помощта на Tapatalk


31 Мар 2021 12:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 240 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®