Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 14:31



Отговори на тема  [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
"LNB Няма сигнал","Нямате достъп до мрежата","Каналът е к-н" 
Автор Съобщение

Регистриран на: 02 Сеп 2009 14:20
Мнения: 15
Отговори с цитат
vanderel написа:
Статистически с 210 проблемите тепърва започват. Лошото е че техниците винаги бързат и може да сменят здрав 210 с 200 :evil: Което ще е жалко за абоната. Гледам поне нащи абонати/от форума/ да не допускат грешка, преди да са сигурни ! А колко 210 са отишли на боклука заради адаптери ... - зависи от техника - ако няма друг адаптер, ако бърза, ако не мисли, ... хора разни ! Тук във форума сме на друг принцип - борим се да спасим всеки тунер. Ако пък е в чужбина, тогава направо сме длъжни да го правим !

Да споделя и моя опит. На дъщеря ми приемника е 210-ка. Спря да приема HD каналите на Булсатком и те си гледаха само SD. Взех приемника във В. Търново /тя си живее в Сф/ и направих възможните за мене проверки. Адаптер - изправен; антена, конвертор-без проблеми. Странното беше, че HD каналите на астрата си работеха нормално. Пробвах да го сменя в офис на Булсатком - смехяха ми го три пъти, и всичките нови приемници имаха същия проблем. Накрая извадих собствения си спрян ZHD200 и го пробвах на моите антени /имаше си още 71 часа живот/. Работи като пушка. Естествено понеже картата му не е активна, HD каналите ги проверих само като сигнал и качество-всичко цъфти и върже. Направих врътката с активното съдействие на печена кака от Булсатя - върнах 210-та, моя ZHD 200 г върнах официално, нищо, че съм го купувал, и дъщеря ми като подмяна получи моя приемник.
Само като допълнение - моя приемник ZHD200 работи без проблеми, понеже вътре съм мушнал едно вентилаторче на някакво компютърно захранване, закачено не на 12, а на 5V, с отделно захранване. Препоръчвам го на всеки - приемникът ми, преди да се откажа от Булсатком, така работи по вече от 2 години без проблеми.


19 Юни 2020 13:10
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Берое, ти понеже си в чужбина, си по прекаран. Трябва да направиш всичко възможно за да тръгне тунерчето. Не съм ти казал още последния опит, но не съм забравил. Дай обаче да проверим първо едно друго нещо - вържи тунера към ТВ с чинчове. Трябва да имаш картина и звук, друг е въпросът че картината няма да е HD. Според този резултат ще дадем окончателната диагноза, за вида повреда. И ще остане последния шанс .


Ванди, вързах го с чинчове и пак същата. Гледам и ъпдейт е минал с днешна дата - 2-та ХД канала.


19 Юни 2020 15:18
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
И сега какво излиза, като не е от зарядното приемника е за смяна или нещо за запояване ли вътре :)


24 Юни 2020 04:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
или от времето :wink:


24 Юни 2020 15:48
Профил WWW

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
zdravkos написа:
или от времето :wink:

Доста време вече е така и постоянно при хубаво време също :) Или искаш да кажеш, че е остарял и е за боклука :)


30 Юни 2020 03:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Това няма как да се разбере преди да го е видял техник.


30 Юни 2020 09:48
Профил WWW

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Alons0 написа:
zdravkos написа:
или от времето :wink:

Доста време вече е така и постоянно при хубаво време също :) Или искаш да кажеш, че е остарял и е за боклука :)



Алонс0, Има ли някакви новини относно проблема?


02 Юли 2020 14:04
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Здравейте. Има ли някакво развитие с този проблем с ХД трансп., че с тоя Ковид 19 няма да се пътува до Бг.


11 Юли 2020 11:28
Профил

Регистриран на: 03 Сеп 2009 13:22
Мнения: 47
Отговори с цитат
Ами аз не съм предприемал нищо понеже имаме и Fusion приемника и от сателита гледаме ако има проблем с интернета. Надявах се Ванди да може да го погледне ако трябва да се запоява нещо или ако не трябва да се обърна към фирмата :)


20 Авг 2020 18:32
Профил

Регистриран на: 08 Май 2011 09:48
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте.ZHD100 не хваща сигнал на повечето транспондери но децибелите са 12-14.На същата антена и конвертор има закачен ZHD200 който работи горе-долу добре.не виждам раздути кондензатори.Възможно ли да е от кабела?
Снимка на захранването:
https://drive.google.com/file/d/1kNvoV6 ... sp=sharing


24 Авг 2020 09:50
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2010 23:49
Мнения: 56
Отговори с цитат
Здравейте. Има ли ниакакво решение на нашия проблем. сега след като Булсат пуснаха 2-ят ХД трансп. проблема стана по-голям понеже спортните Диеми и Максове останаха само ХД и съответно негледаеми. Припомням проблема - на ЗХД 210 ХД трансп. не работят. По нчкаква причина се сменя ФЕК-а самостоятелно и се губи сигнала. Сменял съм захранванващия кабел и няма подобрение. Моля за помощ, защото съм извън БГ и не мога да занеса приемника до офис на Булсат. Благодаря !


27 Сеп 2020 17:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Те за това още не са пуснали и ъпдейт на захаринките. Не знаят на кой кръстопът са. А като разберат това ще трябва да ги учиме и за пътните знаци.


27 Сеп 2020 17:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
beroe написа:
Здравейте. Има ли ниакакво решение на нашия проблем. сега след като Булсат пуснаха 2-ят ХД трансп. проблема стана по-голям понеже спортните Диеми и Максове останаха само ХД и съответно негледаеми. Припомням проблема - на ЗХД 210 ХД трансп. не работят. По нчкаква причина се сменя ФЕК-а самостоятелно и се губи сигнала. Сменял съм захранванващия кабел и няма подобрение. Моля за помощ, защото съм извън БГ и не мога да занеса приемника до офис на Булсат. Благодаря !
И аз припомням - обичайната причина за този род авария е понижено входящо напрежение, предизвикано от полуизгорял адаптер. Причината може да е и в кабела от антената до тунера, както и в накрайниците на този кабел и допълнителни снадки, дайсеци и пр. Възможна причина може да е и конвертора :!:

Така ! Понеже това горното си го проверил вече няколко пъти/не помня дали проверявахме конвертора/ и понеже си в чужбина ще направим един последен опит. Помисли си дали си готов на такава манипулация преди да действаш. Няма да е трудно, ако антената е лесно достижима. Повечето работа е с дистанционното.

:idea: 1. Вкарай ръчно траспондери - 12271 Вертикал :!: 30000 QPSK DVBS 7/8
12463 В :!: 30000 8PSK DVBS2 2/3 и 12565 В :!: 30000 8PSK DVBS2 2/3 . Сигнал на тях няма да има.
2. Иди при антената с отвертка звезда. разхлаби само с един оборот скобата на конвертора и го завърти от 7 часа както е сага, на около 5 часа. При тази операция на нововъведения 12271 Верт. ще трябва да излезе сигнал.
3. Преди да пипаш антената си запиши колко е сигналът на 122711 Н . Маркирай си с нещо положението на конвертора за да може евентуално след неуспешен опит, да го върнеш на старото му положение.
4. След като излезе сигнал на 12271 Вер., виж дали ще има сигнал и на другите два въведени транспондера. Ако има сигнал на тях, сканирай и трите транспондера. К/аналите ще влязат във Фав листата.
5.Ако каналите от НД транспондерите сега вървят, нали се сещаш какво трябва да направиш. Тук
е момента да решиш дали да продължиш :D
6. Ако НД каналите продължават да не вървят, върни конвертора на предишната му позиция.
7. Ако вървят, записваш си на един лист всички фабрични транпондери и ги въвеждаш ръчно с обратна поляризация - тези дето са Н, да станат В и обратното ! Това за 210.
На СД тунера му пускаш да търси транспондери и новонамерените ги сканираш.


27 Сеп 2020 21:57
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Имате ли телевизия? От 20 мин ми угасна.. няма сигнал, а времето е ясно само където има вятър. Да не би в София да има буря?

Сега видях, че основния HD работи, на допълнителния сд няма нищо.


28 Сеп 2020 14:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Кабелът се е измъкнал от конвертора или причината е някоя снадка, ако има такава !
Но първо виж дали му свети дисплея :D


28 Сеп 2020 21:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 335 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®