Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:04



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11 Сеп 2011 14:42
Мнения: 52
Местоположение: гр. Първомай/гр. Пловдив
Отговори с цитат
mizzo написа:
Здравейте,

Искам да попитам дали работи изхода av out на фюжън приемника, новия кръглия, защото при мен не работи. Исках да го пусна на един по стар телевизир, който няма hdmi вход, но не работи. Иначе фюжънчето си работи през hdmi изхода. Моето ли е дефектно или всички са така? И втори допълващ въпрос - ако трябва да изкарам цифров сигнал през hdmi и да го вкарам в аналоговия scart на моя по стар телевизор, възмовжно ли е, ако да как става с пример, и цената също не е без значение. Благодаря и се извинявам ако е писано по темата, но не съм го видял.

И при мен няма сигнал през аналоговия изход. Пробвал съм и трите си приемника.


01 Юни 2020 20:53
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
https://4sales.bg/mini-hd-video-konvert ... 1080p-1055

Потърси, това ми попадна. :idea:


02 Юни 2020 00:22
Профил

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Само при мен ли логотата на последно добавените няколко канала на фюжън са черни и неразличими спрямо фона? Веднага след като добавиха канала Motorvision се промениха


07 Юни 2020 14:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
На кои канали се получава този ефект?

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


07 Юни 2020 15:43
Профил WWW

Регистриран на: 07 Фев 2020 11:34
Мнения: 138
Отговори с цитат
Черно лога имам на Motorvision, KHL HD, Живи, Epic dtama , BlackDiamondZ , Tv8, Настоящее время, Arrirang.
Общо взето това са добавените канали в последните 1-2 месеца

Линк на снимки:
https://drive.google.com/folderview?id= ... iMnk15uSTu


07 Юни 2020 15:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Да, и при мен е така на фюжън бокса...

Обаче,
на Андроид ТВ пиконите са ок.

Изображение


07 Юни 2020 16:04
Профил WWW

Регистриран на: 05 Сеп 2009 23:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: Сега ще Ви запозная с най-големите екстри на Фюжънчето - гледане на пропуснати от Вас програми, до две денонощия назад и запис на пропусната или бъдеща програма :D
Не е трудно, но менюто е скрито. Затова се надявам, че обяснението ще е полезно.

Влизате с дистанционното в МЕНЮ - ПРОГРАМА - избирате програма с ЖЪЛТА ТОЧКА :!: и давате ОК. В средно сивото каре върви програмата, която е в момента. На дясно от нея са бъдещите програми. На ляво - миналите !!! Ако отидете на ляво /в миналите/ и дадете ОК на избрано от вас предаване, ще ви излязат два надписа - "ГЛЕДАЙ" !!! Ако дадете ОК , ще ви се отвори тази програма. Можете да връщате програмите до 00,00 часа не на предния, а на ПО-ПРЕДНИЯ ДЕН :D Ако отидете на дясно в бъдещите програми и дадете ОК на "запис", ще може да запишете това бъдещо предаване !!!
Ако отидете втори път на същата програма, ще ви излезе надпис "ИЗТРИЙ". С натискане на ОК, ще ви се отворят две възможности - "ДА" и "НЕ" - да отмените или да потвърдите командата за запис !!!
Можете да изтриете командата за запис и ако влезете в "МОИТЕ ЗАПИСИ" и записът още не е направен. Ако вече е направен, ще имате две опции - "гледай", за да го изгледате и "изтрий" за да го изтриете !!!

Приятно гледане :!:


:idea: Ще Ви запозная с още една скрита функция на Фюжънчето. Скрита, защото никъде в упътването не се споменава за нея, а и самото и активиране става по специфичен начин.

ЗАДРЪЖТЕ БУТОН "МЕНЮ" - за няколко секунди на екранът ви ще излезе излитаща ракета.
Ракетата символизира турбо ускорението на вашия приемник. По-точно на неговия процесор.
С това движение Вие активирате приложение, което почиства оперативната памет,както и кеш паметта и така увеличавате производителността на процесора.

С по-прости думи - представете си че работите нещо, за което са ви необходими инструменти. Тези инструменти се намират в склад. За да не тичате постоянно до склада за един инструмент и след това да го връщате и да вземате друг, вие вземате една кофа и поставяте в нея най-използваните от вас неща. Така вашата производителност ще се увеличи чувствително. Но на вас постоянно ви трябват нови и нови инструменти, а в кофата няма повече място. За да намерите място, тези неща които са на дъното на кофата,т.е. които най-рядко сте използвали е добре да ги върнете в склада, а тези които случайно са попаднали там вследствие на вашето производство просто да ги изхвърлите. Нали се сещате, че е добре от време на време да почиствате и целия склад !!!

Оперативната памет на електронните устройства, каквото е вашето Фюжънче не е нещо по-различно от склада и кофата.
Затова е добре периодично да я почиствате.
Няма нужда от много последователни натискания на бутона. Така няма да почистите по-добре, освен ако не ви прави кеф да гледате как излита ракетата :D Едно натискане е достатъчно :!: Следващото - след няколко дни, като се сетите :wink:
Това е !!!


Здравейте,
Чест и почитания за вашата компетентност и полезната информация, която редовно поблекувате!!!
От скоро имам два Фюжъна 37 и 38.
38та губи звука при 4к каналите, а след това и при останалите канали. При 37та няма никакви проблеми.
Опитах се да задействам приложението, което почиства оперативната памет със задържане на MENU бутона, но приложението с ракетата не се стартира и при двата Фюжъна.
Бихте ли, ми дали съвет какво да направя и къде греша.
Благодаря предварително.
Спас


04 Юли 2020 17:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти ! Проблемът ти е в НДМИ кабела. По-точно кабелът не е виновен, ами портът е дълбок. Вземи един по-остър нож и изрежи по 1 мм от всички страни пластмасата на кабела, от която започва металната част. Разбираш ли, металната част да стане с 1 мм по-дълга. Така кабелът ще влезе по-дълбоко и ще контактува по-добре !

РР: Сега чета по-горе примера с кофата. Имал съм вдъхновение тогава, да го измисля така :lol:
А ракетата явно излиза само на серия 35. В момента пробвах на такъв и няма проблеми !


Прикачени файлове:
HDMI.jpg
HDMI.jpg [ 5.79 KiB | Прегледано 8609 пъти ]
04 Юли 2020 21:14
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Здравейте!
Искам да попитам как стоят нещата към днешна дата със Фюжъна.
Мога ли да си сложа като основен, а допълнителния да си е сателит? или обратното?
Каква цена се заплаща при смяната?
Задължително ли идват техници?
Мога ли да гледам с интернет от друг оператор? имам български 50 Mbps, международен 15 Mbps
Ето спийдтест: https://www.speedtest.net/result/9709764672

Мога ли да си остана на същия пакет с който до сега гледам?


04 Юли 2020 22:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
@ sp7

Rambo написа:
При прецъкване на каналите един по един подред се оказа, че проблемът с внезапната и трайна загуба на звука им при 38-ците се появява само и единствено след превключване на канал ID Xtra. Въпросната ситуация възниква само при зададена опция на настройката Audio Pass-Through => HDMI. При SPDIF няма звук само на ID Xtra и така решението на проблема е в избирането на Off, след което всичко е наред, с всички канали.


Явно вече го прави (и) на 4K каналите. В случая с ID Xtra HD това беше лекарството, на 100% ефективно.


05 Юли 2020 15:03
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
@ borisov910

Цитат:
Мога ли да си сложа като основен, а допълнителния да си е сателит? или обратното? - И двата варианта са възможни доколкото ми е известно. При мен основен е Fusion, а допълнителните един Fusion и два HD.

Каква цена се заплаща при смяната? - Аз нямам спомен да съм заплащал за подмяна или поне за втория Fusion, за първия може да съм платил някаква символична сума - до 10 лв.

Задължително ли идват техници? - Да, освен ако не са ти близки и сигурни в познанията и уменията ти.

Мога ли да гледам с интернет от друг оператор? имам български 50 Mbps, международен 15 Mbps - Можеш, с A1 и на 30 Mbps работи безотказно, за 2 и повече приемника са желателни 50, които както всички знаем не са гарантирани така че е по-добре да се предвиди "излишък". С Vivacom също мисля няма проблеми, но не съм на 100% сигурен.

Мога ли да си остана на същия пакет с който до сега гледам? - Можеш, само за Старт не съм сигурен.


05 Юли 2020 15:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
@ borisov910

Цитат:
Мога ли да си сложа като основен, а допълнителния да си е сателит? или обратното?

И двата варианта са възможни доколкото ми е известно. При мен основен е Fusion, а допълнителните един Fusion и два HD.

Цитат:
Каква цена се заплаща при смяната?

Аз нямам спомен да съм заплащал за подмяна или поне за втория Fusion, за първия може да съм платил някаква символична сума - до 10 лв.

Цитат:
Задължително ли идват техници?

Да, освен ако не са ти близки и сигурни в познанията и уменията ти.

Цитат:
Мога ли да гледам с интернет от друг оператор? имам български 50 Mbps, международен 15 Mbps

Можеш, с A1 и на 30 Mbps работи безотказно, за 2 и повече приемника са желателни 50, които както всички знаем не са гарантирани така че е по-добре да се предвиди "излишък". С Vivacom също мисля няма проблеми, но не съм на 100% сигурен.

Цитат:
Мога ли да си остана на същия пакет с който до сега гледам?

Можеш, само за Старт не съм сигурен.


05 Юли 2020 15:27
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Rambo написа:
@ borisov910

Цитат:
Мога ли да си сложа като основен, а допълнителния да си е сателит? или обратното?

И двата варианта са възможни доколкото ми е известно. При мен основен е Fusion, а допълнителните един Fusion и два HD.

Цитат:
Каква цена се заплаща при смяната?

Аз нямам спомен да съм заплащал за подмяна или поне за втория Fusion, за първия може да съм платил някаква символична сума - до 10 лв.

Цитат:
Задължително ли идват техници?

Да, освен ако не са ти близки и сигурни в познанията и уменията ти.

Цитат:
Мога ли да гледам с интернет от друг оператор? имам български 50 Mbps, международен 15 Mbps

Можеш, с A1 и на 30 Mbps работи безотказно, за 2 и повече приемника са желателни 50, които както всички знаем не са гарантирани така че е по-добре да се предвиди "излишък". С Vivacom също мисля няма проблеми, но не съм на 100% сигурен.

Цитат:
Мога ли да си остана на същия пакет с който до сега гледам?

Можеш, само за Старт не съм сигурен.


ОК. Благодаря за информацията! :wink:


05 Юли 2020 15:44
Профил

Регистриран на: 11 Апр 2020 17:45
Мнения: 179
Отговори с цитат
Искам също да попитам - Какво трбва да доплащам за видеотеката?


05 Юли 2020 17:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Тя е безплатна и я има само на фюжъна. Доскоро имаше +-20 филма няколко месеца, после и те изчезнаха, сега са сложили няколко колкото за бог да прости...

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


05 Юли 2020 17:31
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®