Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:40



Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Aкция срещу пиратството: 
Автор Съобщение

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Предполагам правиш разлика между нормална проверка за изрядност и показна акция от ГДБОП.
Добре дошъл в българската бизнес джунгла.


23 Юни 2019 14:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Интересното е, че се пиратства от началото на демокрацията.... а чак сега се сетиха за това. И след няколко месеца всичко ще е забранено и ще си продължи както досега. С такава държава - толкова!


23 Юни 2019 15:02
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
В родния ми Кюстендил, вече половина от познатите ми са си прекратили договорите "CSW", което е напълно нормално, от седмица нито нет, нито телевизия като хората, а таксите за месеца са предплатени, съответно никой не може да им каже още колко ще продължи това положение. Новите (стари) оператори са ги зарибили с евтини, специални предложение, но пък с договор поне за година, така че дори и след месец да се съвземат "ударените кабеларки" а това изобщо не е сигурно, то вече няма да има свободни клиенти на пазара, с две думи казано ги фалираха или най-малкото много здраво ги подбутнаха към фалит. Всеки е прав от височината на своята камбанария, едни са "пирати", други са "лешояди", контролиращите са "безхаберници", мила родна картинка....


23 Юни 2019 15:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:arrow: ... при А1 само за 8,80 и то с чисто нов сателит :wink: Договорът е готов. Само да се попълни името :?

Пиратството при кабеларките достигна до такива размери, че едно спиране е най-малкото което може да им се случи. А аз като вещ конспиратор виждам приноса на БСК в това, ето така - управата на БСК през всичките тези години беше неадекватна във всяко едно отношение. Вкл. и в това да се борят с пиратството и да отстояват правата си. Явно че не са имали лобита по висшите етажи на властта, както това имат сега телекомите. По законов начин не са се опитвали, явно защо. По едно време бяха накарали офис-служителките си да разпитват в техния град дали някоя кабеларка не излъчва Спорт+ ! ... и до там ! Като добавим и безхаберието при техническата част - бТВ Екшън напр. трябваше да тръгне в HD формат преди 10 год., още когато бТВ го пуснаха в такъв. И до сега шефовете се правят на ударени - с едни умрели 10 канала, 10 години замазват очите на хората.
Та всичката тази не конкурентно способност доведе до това - най-големият ТВ доставчик да не може да настоява пред държавните органи за лоялност на пазара. А когато котката спи - мишките танцуват - кабеларките не притискани от никой "разгънаха" дейността си.
Сега обаче нещата се промениха - новите играчи/предимно в лицето на А1/ инвестираха в техника, в качество и в съдържание ... и разбира се и в очакване. И като виждат че възвръщаемостта няма нищо общо със заплануваната, започват да търсят причините. Едната вече я намериха :wink: Хората си разбират от работата, не са като БСК - за толкова години, толкова пропуснати ползи, че няма и накъде ...


Последна промяна vanderel на 23 Юни 2019 22:15, променена общо 1 път



23 Юни 2019 18:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Викаш да се местим при А1? Или при пиратите?
:lol:


23 Юни 2019 19:26
Профил WWW

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Прокуратурата и ГДБОП разбиха кабелни пирати със задължения за милиони в София, Варна и област Бургас (СНИМКИ И ВИДЕО) http://kanal3.bg/news/bulgaria/zakonire ... VIDEO%2529


05 Фев 2020 13:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Яну 2009 14:51
Мнения: 55
Местоположение: София
Отговори с цитат
Интересно ми е дали тази акция ще засегне 4к каналите на Булсат ком на mimay uni които са с 99% неуредени авторски права. Свалят се брандирани клипове от You Tube и се излъчват на 4к.

За квартална кабеларка бих го разбрал но за Булсат ком...

Разбирам че проекта е на бивш служител на компанията, може би това е начин да се източва дружеството... знам ли...


05 Фев 2020 14:03
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Хвърлят прах в очите на хората...


05 Фев 2020 16:29
Профил WWW

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
Тези акции почнаха (и ще продължат) след като Киро взе нова.
Него най-много го бъркат спортните канали много кабеларки и IPTV оператори пускат сръбските арени и така Киро се чувства ощетен.
След няколко месеца, като увеличи цената на Диема Спорт още повече хора ще се откажат.


05 Фев 2020 20:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Абсолютно си прав !

А цената, броя на абонатите и още няколко фактора засягащи жизненото равнище на населението са в пряка математическа зависимост. Така че вдигането не означава непременно, повече постъпления. Има си един праг, след който кривата на доходите тръгва надолу.
Пиратството със сигурност е обстоятелство, което допълнително втежнява обстановката.
Затова тези акции са основателни. Дано обаче органите занимаващи се с тази дейност, работят професионално и доведат нещата до край.


05 Фев 2020 21:39
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Ах, това жизненото равнище! Кога, кога ще се повиши, ъ? Защо така, даже и в статистиката на Слънчевата ни система сме винаги последни, бедни, недоволни ъ? Професионалистите казали, че ако се вложат първоначално 1 милиард лева директно в заплатите на народа, то покупателната стойност на народа ни щял да ги завърти на 2 милиарда! С такъв ход нещата ще се изравнят, даже и подминат нивото на Швейцария на 100%: -Хем вълка сит, хем агнето цяло. Да, ама никой не иска защото тогава какво ще правим без сегашните си проблеми!!! Казано е: - Дай за да вземеш (каквото и да означава това)!


06 Фев 2020 16:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Тези акции за мен са прах в очите.
Да, кабеларките авантосват! Това е факт!
Дали трябва да ги гонят ?! Трябва!!! Без милост!
Не е готино да правиш бизнес на гърба на друг!
Но за мен е правилно да се проверяват ВСИЧКИ, без НИКАКВИ изключения!
А за вдигането на цените... Не мисля, че е добра идея!
По-добре да се позволи на всеки потребител да си прави ИНДИВИДУАЛЕН пакет!
Да си плаща това, което иска да гледа! Не всеки може да плаща 60-70лв телевизия! Съжалявам!
Не всичски сме с по 1000 лв + заплати!
Между другото...
Още нещо! Тези хора, които са в навън...
Да, може и да не е абсолютно легално, но... Със сигурност не набутват Оператора с това! Нито телевизиите!
Те си плащат като всички останали! Не взимат услугата без пари! Нито на половин цена!
Не би било коректно да ги сравняваме с крадци! Дали ще гледам със сателит, или стрийм си е моя работа. А за правата има кой да се грижи! Не е моя работа да го мисля това! Има си органи и дръжава! Но аз лично мисля, че не би било коректно да се забранява на един потребител да гледа съдържание, според вкуса си! Ако искам да слушам БГ Радио и да гледам БГ телевизия, би трябвало да имам тази възможност... Когато бях на почивка във Виена, аз си влизах само в БГ сайтове, и гледах БГ телевизии на стрийм. И така ли няма никакъв легален начин, един оператор легално да разпространява нещата в сраните от ЕС ? А иначе... Едва ли някой ще умре от това, че някой вместо в Бъгария, гледа, да речем в Гърция! Нали му е заплатено за абонатите ? Какво го бърка къде са ? Това вече са крайности! А понякога и компромиси трябват! Аз съм против пиратството, но, когато има ощетени! Не виждам ощетени, освен местните доставчици в някаква степен! Може би...


22 Авг 2020 21:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 23:50
Мнения: 33
Местоположение: Нека бирата бъде с вас!
Отговори с цитат
FullHD, това е малоумно изказване, дано някой ти е хакнал компа и го е написал, а не си ти.


22 Окт 2020 04:55
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Нова акция в Италия - В Малта също......Говорител на полицията в Малта заяви, че обиски са извършени в три различни имота, два в Qormi и един в залива Сейнт Полс.

Всички имоти принадлежат на едно и също лице, което е било сигнализирано в италианското разследване.

Полицията иззе 150 устройства, използвани за разпространение на IPTV сигнали, 48 интелигентни сателитни карти, два смартфона и около 13 000 евро в брой. https://timesofmalta.com/articles/view/ ... own.832111


16 Ное 2020 12:58
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®