Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 17:57



Отговори на тема  [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Следваща
ПОЛИТИКА 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ясно е, че те са губещи! С очите си съм виждал какъв е трафика на ферито и към Дъблин и към Кале. Особено съм Кале, защото от там им отиват караваните и кемперите по целия стар континент!


02 Апр 2019 00:32
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ако само сухарите го отнесат добре ама май в тая ситуация всички са губещи и много години ще има последствия за всички :(


03 Апр 2019 20:48
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
"To leave English style" - "Да си тръгнеш по-английски" - Термина означава, че навремето английските джентълмени, (винаги сдържани, изискани и малко сухи) са си тръгвали от тържества, сватби, партита тихо, без шумно прощаване с домакините (и другите гости), без целувки, прегръдки, сълзи и мляскане.

А циганите напротив - цяла вечер се сбогуват, уж си тръгват, уж си отиват вече, а все седят на софрата, ядат пият и не си тръгват.

P.S. Като гледам четиригодишното безуспешно сбогуване с ЕС, англичаните все повече ми приличат на цигани :D .


03 Апр 2019 22:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ако слушате спотифай, сте чули рекламата за британците и България!


03 Апр 2019 23:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Аз по спотифай реклама не съм чувал никога! Дай някъв линк?


03 Апр 2019 23:21
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Аз съм на безплатната версия и има реклами, предполагам премиума няма. Понеже не съм 24/7 на спотифай, а от време на време, не смятам да плащам. Премиума има и други екстри, но не ме блазнят на този етап. Ще опитам да направя някякъв импровизиран запис, но не обещавам за днес и утре! Предполагам това е свързано с местоположението и самия акаунт. В която държава си, на такъв език е рекламата + английски от време на време. Като казвам реклами нямам предвид, като по радиото или телевизията.


04 Апр 2019 13:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ясно,
аз съм с премиум и не съм чул никакви реклами. А и Геолокацията сигурно е определяща... направи ми впечатление, че от скоро, не съм обърнал внимание точно кога, една камара с песни на руски за изчезнали! Дори една от библиотеките ми е на стационарен комп и там е офлайн, и там ги нямам вече :?
За записа на рекламата :D как дойде... пък и то няма нищо ново, англичаните продалължават да се запъват като магаре на мост и няма никакъв напредък никъде....


04 Апр 2019 13:49
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ами май не може да си хем отпред хем отзад :lol: Или вкарваш или ти го ....... Средното положение е трудно постижимо :lol:


04 Апр 2019 21:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
vanderel написа:
:D Наздраве на всички взели участие в тази тема и да заповядат други. Споделяйте мненията си без притеснение, че ще обидите някого. Главите са си ваши, мненията също :wink:

Да се завърнем в българия - БСП е втора политическа сила, с близо 1 мил. избиратели. Забелязал съм отдавна, че тези 1 мил. гласуват за БСП, но ги е срам да си признаят. От какво идва този срам, ми е въпроса :?: Вярно че вотът е личен и е таен, но все пак срамът и неудобството което изпитват тези хора са факт !


Въпроса е, че някой са оперирани от срам https://www.youtube.com/watch?v=PjsNgGjAcBQ вероятно заради далаверите които получават на готово. Още една причина да се чувстваш горд за това, че си гласувал и ще гласуваш за ГЕРБ https://www.youtube.com/watch?v=ZWa7xzuUGqQ може да погледнеш и https://www.youtube.com/watch?v=K2RsP0EJfd8 . Дано да си в хорото, а не само гласоподавател за едно кебапче.


07 Апр 2019 13:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
По няколко секунди съм гледал от клиповете, само докато видя водещите.

vanderel написа:
:D Наздраве на всички взели участие в тази тема и да заповядат други. Споделяйте мненията си без притеснение, че ще обидите някого. Главите са си ваши, мненията също :wink:

Призивът ми е да се чуят повече мнения. А не да се влиза в лични спорове. Ако все пак някой иска да ме обори за нещо, моля да бъде така добър да се представи, както това съм сторил аз. Иначе спорът няма да е равностоен. Ето напр. този човек отгоре ме атакува с Енчев и Диков, ама за себе си не казва нищо. Как тогава аз да му отвърна, като не знам за кого е гласувал и какви са му политическите пристрастия. Като преценявам арогантността му обаче, няма смисъл да ми казва нищо, защото ми е ясен. С хора тип "Слави Трифонов", които само посочват проблемите, правят статистики и характеристики, няма как да се спори, защото проблемите са факт. Като ми кажеш че на пътя има дупки, аз как да кажа че няма. Но такива хора очакват да им кажеш че дупки няма. Тогава ще им дойде силата да те оборят, да ти "докажат", че дупки има. Затова със статистици не се спори :D


07 Апр 2019 22:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Извода който аз си направих: БСТВ е партийна тв, която показа че на бсп не трябва да се вярва, въпреки миналите годините след 89. Промяна за тях няма, важна е само тяхната гледна точка, други няма! Чисто журналистически... Не може да да излагаш само своята гледна точка, без да даваш думата на оплютата от теб страна! Колкото и да са зле К1, бтв и нова тв - са по добре от бств! Те поне дават шанс на ответната страна, за разлика от бств! освен това част от линка посочен по-горе, е копиран/взаимстван от Диковото предаване, излъчено ден по-рано. Не съм гласувал за герб, в последните 2 парламентарни избора, но бсп чрез бств, показаха че нищо не се е променило при тях!


07 Апр 2019 22:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Да ви споделя спомените си от едно събрание преди 6-7 години. Тогава в предизборната си кампания, тези същите бяха извадили два апартамента на Цветанов, два на родителите му придобити от социализма и един на сестра му - общо 5. Между другото двата му апартамента по време на тяхното управления са били изследвани до последната стотинка и се оказаха редовни, но изборите вече бяха минали. Та на това събрание, викам на ухото на нашия депутат - абе този дето напада Цветанов/седи два реда зад Йончева/, има 12 етажен хотел в центъра на града. В този хотел, колко по 5 апартамента има? Депутата ми вика - недей, недей, Бойко ни е казал да не им влизаме в реториката и да не ги нападаме на личностна основа !
Та и сега се оказа че 5 човека са купили апартаменти при неизяснени в краткото време до изборите условия, а за другарите като не се говори, хотелите и замъците им излизат че са редовни !


07 Апр 2019 22:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Клишето че партиите са необходимото зло, за съжаление е вярно. Затова и хора като Сидеров и Борисов са направили партии. Ето напр. последният - Веско Марешки - човекът си има бизнес и пари да живее в 10 апартамента, но в един момент от неговото физическо развитие започва да чувства, че иска още нещо освен парите. Обикновено началните подбуди са чисти. Но личните подбуди ! А там не можеш да си сам. И се започва. Човекът се променя ...
Ако пък тръгнеш да се издигаш от редови член, при тази партийна йерархия, хептен трябва да погазиш принципите си. В края на краищата обществото така е устроено, че без управници не може. И в един момент се стига до извода - не е важно колко пари вземат и как живеят управниците. Колкото и пари да вземат те са 1000 човека. Важното е какво вършат :!:
Ако влезеш в един индиански стан, няма ти е трудно да посочиш палатката на вожда, но този вожд е вожд, защото си върши работата !

Някой сега ще каже - ами съдът тогава за какво е ? Съдът съди при доказателства и свидетели. Черно на бяло обаче никой не оставя, а за свидетел никой не иска да си вързва здрав пръст и да си нарушава съня !


08 Апр 2019 00:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2016 00:01
Мнения: 162
Местоположение: село Левуново
Отговори с цитат
vanderel написа:
Ако влезеш в един индиански стан, няма ти е трудно да посочиш палатката на вожда, но този вожд е вожд, защото си върши работата !

Ти си прочел по-малко книги от твоят вожд-еднокнижник! Индианците от поне 150 години не живеят в палатки, а в палати който се строят от Държавата, не подлежат на общите закони и НЕ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИ, а получават системни помощи от Държавата. В техните резервати са най-големите спиртоварни, фабрики за цигари и казина, без данъчен бензин ... Вожда се избира от всички за определен мандат като селски кмет ... основната му функция е да не допуска мелези и нечистокръвни индианци да се заселват в резервата, при смесен брак нарушителят на правилата се изселва от там и започва да живее както всички останали в държавата. Полицията има много ограничени права на тяхната територия, там за реда се грижи Piece Keeper (местен полицай). Когато индианец от резерват пазарува в "цивилизацията" на връщане в резервата минава през кметството за да му възстановят сумата за платените данъци. Те не подлежат и на митнически контрол могат да внасят и изнасят каквото си пожелаят ... Чети бе момче ,във времето на Интернет всичко ти е подръка и не се излагай да ни преразказваш филма за Винету :lol: :lol: .
Виж как изглежда индиански Piece Keeper (пазител на реда) :D
Изображение


08 Апр 2019 13:40
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
Така е: "Големият Бял Брат" избива комплекса си за вина. След зверското 200 годишно клане, индианците са останали шепа народ.

P.S. Разкажи ни сега и за "Денят на благодарността". Откъде тръгва този празник и как са се "отблагодарили" англосаксите на местното население, спасило ги от гладна и студена смърт.


08 Апр 2019 14:51
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 537 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®