Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:04



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Някакъв шанс да се гледа за повече от ден назад? Както и да се увеличат каналите, които могат да се гледат на запис. Видеотеката също би могла да се обогати още. Това поне смятам може да се направи, ако не друго по обясними причини.


18 Дек 2018 09:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Фюжънчето, това крайно устройство за гледане на телевизия през интернет, може да ви образува много нерви. Основният проблем, идва при стартирането му. При всяко неизползване на боксчето, то се самоизключва до положение стендбай/в готовност/, за да не натоварва излишно мрежата. До същото състояние се стига и ако е активирана СЕС функцията на ТВ-то. При опит да се включи с дистанционното, боксчето много често не може да се свърже веднага със сървара на БСК. Необходимо е растартиране с изключване от контакта.
Ето ви едно решение измислено като че ли точно за нашето устройство. В основния контакт на разклонителя по-долу се включва телевизора. В един от подчинените контакти, включвате фюжънчето. Така при изключване на ТВ, ще се прекъсва напрежението към Фюжъна. При стартиране на телевизора, бокса ще стартира като рестартиран :D Недостатък ще е увеличеното време за стартиране. Плюсът - освен горното обяснение е, защитата на ТВ от пренапрежение.
Общо взето предложението ми, ми се струва несериозно, но реших да ви го отправя :( :D


Прикачени файлове:
Разклонител.jpg
Разклонител.jpg [ 13.89 KiB | Прегледано 9083 пъти ]
18 Дек 2018 21:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ето един малък ъпдейт към поста на Ванди :D Още по-удобно решение, дистанционно на телевизора става излишно ако само ще се гледа телевизия на него.
Намалява се разхода на ток и фюженчето винаги стартира рестартирано, удобно и икономично!

А сега около Коледа и идеално решение за коледните лампи :mrgreen:


Прикачени файлове:
IMG_0666.JPG
IMG_0666.JPG [ 48.02 KiB | Прегледано 9026 пъти ]
19 Дек 2018 03:20
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Те ни предлагат калпави устройства, ние им търсим цаката :D :wink:

:idea: Принципът на разклонителя, който ви показах е - като се включи консуматор в червения/основен/ контакт, токът на този консуматор активира през реле останалите помощни контакти/зелените/.
Да ама токът на тези нови телевизори е твърде малък и не е достатъчен за да включи релето. Т.е. излиза че точно с този модел разклонител на снимката горе, съм ви излъгал. Зависи пак от ТВ-то де.

:idea: При контактите с дистанционно, ако се ползва само един, то в него трябва да е включено Фюжънчето. Така при включването му, то през НДМИ кабела и функцията СЕС, ще пусне ТВ-то. Но при спирането му телевизорът ще остане включен. Затова трябва Фюжънчето и ТВ-то да са включени в отделен общ разклонител/може и безкабелен/, а този разклонител да се включи в управляемия контакт. Само така с едно натискане, ще се спират и пускат двете устройства и Фюжънчето ще е вечно рестартирано.


Последна промяна vanderel на 19 Дек 2018 19:30, променена общо 1 път



19 Дек 2018 13:16
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Боже, Боже!
Чета и не вярвам, че е истина до къде стигнахме с технология от 21 век да я лекуваме с такава от 20 век.
К'во става бе братя? До кога простото решение на проблема ще е толкова сложно???
Нещо говориха скоро монтажисти, че "може би" да се спре един от транспондерите. Направо не знам какво ние действителното положение?


19 Дек 2018 13:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
vanderel написа:
Те ни предлагат калпави устройства, ние им търсим цаката :D :wink:

:idea: Принципът на разклонителя, който ви показах е - като се включи консуматор в червения/основен/ контакт, токът на този консуматор активира през реле останалите помощни контакти/зелените/.
Да ама токът на тези нови телевизори е твърде малък и не е достатъчен за да включи релето. Т.е. излиза че точно с този модел разклонител на снимката горе, съм ви излъгал. Зависи пак от ТВ-то де.

:idea: При контактите с дистанционно, ако се ползва само един, то в него трябва да е включено Фюжънчето. Така при включването му, то през НДМИ кабела и функцията СЕС, ща пусне ТВ-то. Но при спирането му телевизорът ще остане включен. Затова трябва Фюжънчето и ТВ-то да са включени в отделен общ разклонител/може и безкабелен/, а този разклонител да се включи в управляемия контакт. Само така с едно натискане, ще се спират и пускат двете устройства и Фюжънчето ще е вечно рестартирано.

Не става ли с USB-А<->USB-A ТВ към Fusion и при палене на TВто, ще се стартира и Fusion-a?


19 Дек 2018 14:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти ! Загуби се нещо :D
През USB-то, ще е като през HDMI/СЕС функцията/. Ще се включват и изключват до положение стендбай, а ние искаме Фюжънчето да се включва и изключва от контакта, т.е. винаги да тръгва с рестарт.


19 Дек 2018 19:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Ние верно не сме у ред - правим всякакви галимации, НЕ за да подобрим, а за да доведем състоянието на приемника до що годе нормално! Това просто е нелепо! Не знам каква е себестойността на Фюжън-а, но знам цената на див китайски андроид бокс, който работи вече трета година без никакви забележки. А цената са смешните 9 паунда!
ей туй, смотаното нещо!


20 Дек 2018 13:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
FullHD написа:
Боже, Боже!
Чета и не вярвам, че е истина до къде стигнахме с технология от 21 век да я лекуваме с такава от 20 век.
К'во става бе братя? До кога простото решение на проблема ще е толкова сложно???
Нещо говориха скоро монтажисти, че "може би" да се спре един от транспондерите. Направо не знам какво ние действителното положение?


Wanderer написа:
Ние верно не сме у ред - правим всякакви галимации, НЕ за да подобрим, а за да доведем състоянието на приемника до що годе нормално! Това просто е нелепо! Не знам каква е себестойността на Фюжън-а, но знам цената на див китайски андроид бокс, който работи вече трета година без никакви забележки. А цената са смешните 9 паунда!
ей туй, смотаното нещо!

Аз предварително си казах, че това което предлагам тук е твърде нелепо. Но какво да направи човек, ако е свикнал сутрин да се буди с ТВ. Показва си човекът ръката из под юргана и пуска телевизора. На екрана обаче излиза линията за зареждане и на 1 см спира :( Трябва решилият да се поизлежава още 5-10 мин. да стане и да изключи адаптера на Фюжънчето и отново да го включи. След това - обратно под юргана :D


20 Дек 2018 15:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Ванди, никой не казва, че предложението ти е нелепо. Напротив - ти си човека, който винаги намира решения на проблемите. По един или по друг начин, но помагаш винаги. Нелепото е потребителите да търсят начини за НОРМАЛНО ползване на техниката!
Сори, ако си ме разбрал неправилно.


20 Дек 2018 15:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Разбрал съм ви и двамата. Но сега разбирам, че като дадох примера, излиза че не съм ви разбрал и се оправдавам. Напротив - абсолютно сте прави и едва ли има човек в този форум, който да не е на вашето мнение, вкл. и аз. И аз съжалявам че трябва да измисляме какво ли не, за да компенсираме каквото е. Сещам се навремето пак поради липса на елементарни неща, бях измислил прословутото тук - "Жично дистанционно"/ако за някой е интересно какво ще да е това д-нно, ще го обясня в тема Разни, че тук темата е друга/.


20 Дек 2018 19:20
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
Един проблем с новия Фюжън серия 38. При всяко ново пускане на приемника, независимо дали е бил спрян от дистанционното или от мрежата, картината накъсва или по-скоро трепти. Необходимо е да се промени резолюцията и всичко след това е наред. Това е валидно и когато резолюцията е настроена "автоматично". Някой има ли този проблем и ако ДА, намерил ли е решение, или проблема е софтуерен.


20 Дек 2018 20:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А тя резолюцията каква е че да се налага да я променяш. И да разбираме ли че след като си я променил, при изключване на боксчето, тя пак се връща на проблемната. Предполагам че фабрично опцията е оставена на Автоматично, а то и на Автоматично трепти, така ли ?


20 Дек 2018 21:11
Профил

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
@vanderel, чест и почитание от мен за теб и всички във форума!
Коментарите ми са с адрес собствениците, демек шефовете (ако има изобщо такива) на Булсат.
Но!? - май няма такива, защото ако имаше щях да пиша надявам се:
БРАВО да сте живи и здрави и показвате на конкуренцията как се прави!!!


20 Дек 2018 21:30
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vanderel написа:
А тя резолюцията каква е че да се налага да я променяш. И да разбираме ли че след като си я променил, при изключване на боксчето, тя пак се връща на проблемната. Предполагам че фабрично опцията е оставена на Автоматично, а то и на Автоматично трепти, така ли ?


Фабрично, при получаване на бокса, беше автоматично. След това я променях по всякакъв начин, включително отново на автоматично, и проблема съществуваше и съществува. При всяко пускане на приемника и промяна на резолюцията, независимо каква, но не и тази на която съм го спрял, проблема отпада.


20 Дек 2018 22:34
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®