Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:57



Отговори на тема  [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 103  Следваща
ФЮЖЪНЧЕТО 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2011 11:47
Мнения: 102
Отговори с цитат
или ти си карък, я изброй 43 числа от 1 до 49..... :lol: :lol: :lol: :lol:


28 Ное 2018 14:31
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vanderel написа:
Митко и icqlite , веднага ли тръгна това чудо. Чели сте какво съм казал по-горе - че Тв-то не разпознава въобще включения към него бокс/ и то два бокса/. За дистанционното - наистина трябва да се целиш с него :(
За сега вие сте двамата уцелили шестиците :D

Като се замисля се сещам, че при първото включване към телевизора приемника не тръгна и аз го отдадох на това, че може би не съм включил кабелите както трябва. Изключих го, проверих отново кабелите, и при второто включване всичко беше наред. Зареждането му след като го изключа от мрежата е същото като предишните модели. Ако обаче го спра и не го изключа от мрежата, зареждането му е по-бързо. По-бърза е и работата с менюто и смяната на каналите. Колкото до дистанционното - проблеми съм нямал. Ползвам дистанционното с цифрите на сателитния приемник, но специално за да проверя, използвах и неговото дистанционно и то също работи. Не съм пробвал само изместването на екрана за да изпише изцяло каналите, макар и да съм записал работата на сляпо за възстановяване на образа, защото мисля, че софтуера е еднакъв и проблема ще си е същия.
Съжалявам, че нямаш късмет с приемниците ти, но преди 2 години при замяната на един от моите, пристигнаха техници в дома ми и едва третата 37-ца тръгна. От тях знам, че ако има проблем с разпознаването трябва още като се появи тънката линия(зареждане), приемникът трябва да се изключи от дистанционното, преди тя да спре по естествен път. И това трябва да се повтори няколко пъти. След това се оставя сама да достигна до позиция, която да покаже каналите. Ако това не проработи с първия път се повтаря отново 3-4 пъти. Ако и тогава не тръгне - замяна. Желая ти успех. Надявам се, че донякъде съм ти бил полезен с информацията и проблемите, които съм имал. Дано все пак моят приемник работи, защото е едва на 24 часа. Ако забележа нещо при работата му ще драсна няколко реда във форума.


Последна промяна dimitar59 на 28 Ное 2018 19:45, променена общо 1 път



28 Ное 2018 18:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Мерси за изчерпателния отговор. Като излезе линията и зареди 1 см и спре, тогава само - рестарт.

Общото за двете боксчета беше Бравията. Съмнява ме несъответствие в резолюцията, въпреки че 37-ца работи на този ТВ. Утре ще обърна внимание на телевизора.
Може излишно да съм ги оплюл, но ме е яд че няма тунери и си го изкарвам на боксовете.


28 Ное 2018 19:27
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vanderel написа:
Мерси за изчерпателния отговор. Като излезе линията и зареди 1 см и спре, тогава само - рестарт.

Общото за двете боксчета беше Бравията. Съмнява ме несъответствие в резолюцията, въпреки че 37-ца работи на този ТВ. Утре ще обърна внимание на телевизора.
Може излишно да съм ги оплюл, но ме е яд че няма тунери и си го изкарвам на боксовете.

Рестарт, без изключване от ел.захранването, ПРЕДИ ДА СПРЕ линията няколко пъти. Пробвай. Успех


28 Ное 2018 19:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
С първото изречение от цитата се съгласявам с теб, че ако се появи линията и не може да зареди докрай, трябва рестар. Но в моя случай Сонито отваря надпис от неговото си меню, че няма включен източник на сигнал. Утре ще видя на каква резолюция е оставено, че да не разпознава сигнала.
Трябва да го изчистим този въпрос, че може и на друг да се случи :D
Мерси Митко !


28 Ное 2018 21:23
Профил

Регистриран на: 29 Авг 2009 14:16
Мнения: 13
Отговори с цитат
Моят тръгна от 3-4 път, може би е малко по бърз, не се управлява по HDMI, телевизора не го разпознава като приемник. Ползвам дистанционното от сателитния приемник, (ново не ми дадоха) не лови добре, само като е насочено към него. Менюто е същото, това е на първо четене.


28 Ное 2018 21:48
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vanderel написа:
С първото изречение от цитата се съгласявам с теб, че ако се появи линията и не може да зареди докрай, трябва рестар. Но в моя случай Сонито отваря надпис от неговото си меню, че няма включен източник на сигнал. Утре ще видя на каква резолюция е оставено, че да не разпознава сигнала.
Трябва да го изчистим този въпрос, че може и на друг да се случи :D
Мерси Митко !

Ванди, не трябва да се изчаква линията да покаже, че не може да зареди. Трябва да се спре и рестартира преди това, още като започне зареждането и по време на движението на линията да се извърши рестарта. И за мен това беше изненада, но техниците действаха точно така - още с първите милиметри на движение на линията рестартираха 3-4 пъти. Пробвай и по този начин. Успех!


28 Ное 2018 22:06
Профил

Регистриран на: 02 Яну 2013 14:04
Мнения: 127
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Минаха няколко години, но явно тази платформа няма да се подобри. Някакси не ми се струва нормално да дебна някакъв скапан китаец, дали ще зареди. Следя форума и се убеждавам всеки ден, че съм взел правилното решение да им върна боксчетата.


28 Ное 2018 22:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
progressive написа:
Минаха няколко години, но явно тази платформа няма да се подобри. Някакси не ми се струва нормално да дебна някакъв скапан китаец, дали ще зареди. Следя форума и се убеждавам всеки ден, че съм взел правилното решение да им върна боксчетата.
Ясно е, че проблемът не в китаеца, а в този който му прави поръчката.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk VIP


05 Дек 2018 12:53
Профил WWW

Регистриран на: 19 Апр 2011 12:43
Мнения: 104
Отговори с цитат
Бре! Голяма дарба е когато излиташ (BulgariaSat1) да кацаш - каквото и да означава това!!
Трудното направил, а лесното не може да опази - не я разбирам тая работа в случая?


05 Дек 2018 14:54
Профил

Регистриран на: 29 Авг 2009 14:16
Мнения: 13
Отговори с цитат
Здравейте,
имам следния проблем с фюжънчето.
Първо бях с един бокс 37, с него всичко е наред, след това сложих втори бокс 38 и се появи проблем.
Шом започнат да се сменят каналите на бокс 38, бокс 37 започва да забива (спира картината),след 1 минута се оправя, и обратното се получава, но много рядко. Ако не се сменят каналите телевизията си върви и няма никакъв проблем. Нещо да кажете по този въпрос?


11 Дек 2018 23:49
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2011 11:28
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте , искам да споделя за проблем с който се сблъсках снощи . Бокса е 35 - започна на всеки точно 3 минути да изчезват картината и звука , остава черен екран с часовника . При преместване нагоре или надолу на канал всичко си идва до изтичането на 3-те минути и пак черен екран . Изключване от дистанционното не даде ефект . След второто рестартиране от захранването проблема за сега изчезна !!! Интересно до кога :D !


12 Дек 2018 12:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
След прекъсване на нета за повече от няколко секунди, се задейства една блокировка/говоря на езика на електротехниката, но принципът е същия/. Може и довечера да го направи пак, но може и след два месеца. А може и да не го прави повече.

icqlite, взаимодействието явно става в рутера, тъй като и двете устройства са свързани с кабел към него. Поразръчкай го него - изключи го от контакта, включи боксчетата на други портове ...


12 Дек 2018 12:57
Профил

Регистриран на: 29 Авг 2009 14:16
Мнения: 13
Отговори с цитат
Това вече съм го правил със размяна на портовете, дали може да е от рутера това?


Sent from my iPhone using Tapatalk


12 Дек 2018 17:11
Профил

Регистриран на: 12 Апр 2011 11:28
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря за препоръките ! Ако пак се появи проблема ще пробвам описаните процедури .


12 Дек 2018 17:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1534 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 103  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®