Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:17



Отговори на тема  [ 456 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Следваща
Max Sport (1,2,3) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Vesko_SZ написа:
цените ще растат.Колкото по-малко плащат ,толкова вероятноста това да се случи е по-малка.
Обратното Веско - пропорционалността е обратна. Ония хора искат 2 мил. - колкото по-малко хора ги плащат, толкова по повече ще им се падат ! Т.е. цената се повишава при малко абонати. А когато те станат критично малко, просто услугата ще спре ! Затова има един праг/при Веско - 5 лв./според мен средно за страната - 6 лв., който ако се прекрачи, може вместо повишаване да доведе до понижаване на събираемостта.

И това сме го обсъждали толкова много за Диемите, а сега като има вече и нов играч, не знам.


05 Окт 2018 09:03
Профил

Регистриран на: 31 Дек 2012 00:22
Мнения: 78
Отговори с цитат
Vesko_SZ написа:
То това е ясно,цените ще растат.Справка Диемите.Колкото по-малко плащат ,толкова вероятноста това да се случи е по-малка.
Всеки си има някаква граница за плащане.Моята беше 5лв за Диемите,която отдавна я преминаха.

Определянето на цената на пекета Диема екстра и тази на Макс спорт нямат дори допирни точки.
Цената на ДЕ се определя от Нова броудкастинг, докато тази на Макс спорт от всеки оператор договорил права за излъчване.


05 Окт 2018 17:17
Профил

Регистриран на: 08 Май 2008 19:08
Мнения: 27
Отговори с цитат
vanderel написа:
Vesko_SZ написа:
цените ще растат.Колкото по-малко плащат ,толкова вероятноста това да се случи е по-малка.
Обратното Веско - пропорционалността е обратна. Ония хора искат 2 мил. - колкото по-малко хора ги плащат, толкова по повече ще им се падат ! Т.е. цената се повишава при малко абонати. А когато те станат критично малко, просто услугата ще спре ! Затова има един праг/при Веско - 5 лв./според мен средно за страната - 6 лв., който ако се прекрачи, може вместо повишаване да доведе до понижаване на събираемостта.

И това сме го обсъждали толкова много за Диемите, а сега като има вече и нов играч, не знам.


Именно, колкото по-малко се плаща,по-бързо ще фалират!


05 Окт 2018 18:07
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ако някой фалира, то това ще са оранжевите и нашите домакини. Ще остане един оператор. Максовете и Диемите към оператора... А всичко останало ще трябва да мине на стреам. Последен пример - Motorsport TV. От октомври ги спряха от всички сателити и кабелни, само на стреам вече.

11лв струват в момента диема и макс спорт - за същото съдържание в Германия плащаш 140лв. и ти трябват 3 (три) абонамента.
Правете си сметка скъпо ли е или не!
Дневен тикет за ШЛ е 20лв. В Испания, Англия или Италия цените са аналогични.
В България само телевизията, ракията и услугите са по-евтини... :!: всичко останало е по-скъпо, при някой стоки в пъти :arrow:
Така че, е нормално цените да растат, но колкото и да растат, ще са символичнии!


05 Окт 2018 23:05
Профил WWW

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Ако някой фалира, то това ще са оранжевите и нашите домакини. Ще остане един оператор. Максовете и Диемите към оператора... А всичко останало ще трябва да мине на стреам. Последен пример - Motorsport TV. От октомври ги спряха от всички сателити и кабелни, само на стреам вече.

11лв струват в момента диема и макс спорт - за същото съдържание в Германия плащаш 140лв. и ти трябват 3 (три) абонамента.
Правете си сметка скъпо ли е или не!
Дневен тикет за ШЛ е 20лв. В Испания, Англия или Италия цените са аналогични.
В България само телевизията, ракията и услугите са по-евтини... :!: всичко останало е по-скъпо, при някой стоки в пъти :arrow:
Така че, е нормално цените да растат, но колкото и да растат, ще са символичнии!




хайде стига с тези сравнение кое къде колко струвало...
то и цената за правата в България и Германия е много различна

и кои стоки са в пъти по-скъпи?
защо пък все цените сравнявате а веднъж не сравнихте заплатите?

или и ти ще кажеш че производителността била малка и затова заплатите били такива :lol:


06 Окт 2018 01:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 09 Мар 2007 13:39
Мнения: 229
Местоположение: Rudozem
Отговори с цитат
Мен не ме интересува в Германия колко е ,и дайте пример със Сърбия и Македония примерно.


06 Окт 2018 10:32
Профил

Регистриран на: 22 Фев 2016 16:46
Мнения: 44
Отговори с цитат
Кой канал ще спрат от Була на 15-ти за да качат Макс Спорт 3 на сателита ? :roll:


06 Окт 2018 12:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Milen_84 написа:
Мен не ме интересува в Германия колко е ,и дайте пример със Сърбия и Македония примерно.

Хубаво не те интересува, но българският лев не е вързан към сръбския динар или македонския денар, а към еврото. В България все още има валутен съвет(борд)!

vhr написа:
хайде стига с тези сравнение кое къде колко струвало...
то и цената за правата в България и Германия е много различна

и кои стоки са в пъти по-скъпи?
защо пък все цените сравнявате а веднъж не сравнихте заплатите?

или и ти ще кажеш че производителността била малка и затова заплатите били такива :lol:

Цените ги дадох защото постоянно се пише, че виждаш ли 5лв. били много, психологична бариера и т.н. Всъщност с 5лв. не можеш да си купиш един пакет сносна тоалетна хартия. Сам прецени 5лв. много ли са, малко ли са!

Кое е по-скъпо - ами маркова техника, дрехи, медикаменти, телешкото месо, млечни продукти.....
За заплатите - в частния сектор заплатите са свободни. В държавния, държавата нищо не може да определя сама, всичко и се определя и налага отвън, цената на тока, газта, водата! Затова и заплатите са такива.
Колегата казва, че цените в Германия не го интеруват, но левчето е вързано, към дм марката(сега €) вече повече от 20 години! :P
Край на офтопика...


07 Окт 2018 00:24
Профил WWW

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
марката не е станала евро
това е отделна валута от марката

и коя е тази маркова техника която в Германия е по-скъпа...

пак ти казвам стига си писал глупости... ако А1 са дали 2млн. за ЛаЛига
то в Германия цената е 20млн


07 Окт 2018 00:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vhr написа:
... ако А1 са дали 2млн. за ЛаЛига
то в Германия цената е 20млн
Ами много ясно ! Затова излъчването на първенството започна след 4-я кръг, когато ония видяха че няма да излязат на глава и клекнаха на тези 2 мил. - толкова колкото можем да си позволим според стандарта на страната.


Последна промяна vanderel на 07 Окт 2018 10:34, променена общо 1 път



07 Окт 2018 09:23
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Е как няма да е 20 като настоящото население на Германия е 81 390 323 !!! . Надницата в Германия е 13 евро на час и тн .Изобщо защо сравнявате най голямата икономика на Европа с гаражното производство в България не ми е ясно. ? Стандарта на живота и доходите там са има няма 10 пъти по големи от тука.


07 Окт 2018 09:39
Профил

Регистриран на: 26 Мар 2007 23:40
Мнения: 4
Отговори с цитат
За сведение в Германия, Испанското и Английското първенство могат да се гледат само през интернет – DAZN. Аз поне не намерих ТВ канал.През SKY маже да се гледа Бундеслигата и Шампионска лига. DAZN са купили правата за Германия,Австрия и Швейцария да излъчват през интернет. За 9,99€ на месец плюс първия месец безплатно гледаш всички интересни първенства в Европа (Германия,Англия,Испания,Италия) и много още спорт плюс Шампионска Лига и Купата на УЕФА. HD качество но с немски коментар.Във всеки SMART TV го има приложението но ако не ви излиза сменете региона с Германия.


07 Окт 2018 13:45
Профил

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Е как няма да е 20 като настоящото население на Германия е 81 390 323 !!! . Надницата в Германия е 13 евро на час и тн .Изобщо защо сравнявате най голямата икономика на Европа с гаражното производство в България не ми е ясно. ? Стандарта на живота и доходите там са има няма 10 пъти по големи от тука.



ами питай колегата защо сравнява цените които се плащат за спорт в Германия и България


07 Окт 2018 14:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vhr написа:
марката не е станала евро
това е отделна валута от марката

и коя е тази маркова техника която в Германия е по-скъпа...

пак ти казвам стига си писал глупости... ако А1 са дали 2млн. за ЛаЛига
то в Германия цената е 20млн

В България е по-скъпо, нищо не си разбрал...и лева в началото беше вързан за марката, 1 към 1, затова и сега е 1.96!

silkis написа:
За сведение в Германия, Испанското и Английското първенство могат да се гледат само през интернет – DAZN. Аз поне не намерих ТВ канал.През SKY маже да се гледа Бундеслигата и Шампионска лига. DAZN са купили правата за Германия,Австрия и Швейцария да излъчват през интернет. За 9,99€ на месец плюс първия месец безплатно гледаш всички интересни първенства в Европа (Германия,Англия,Испания,Италия) и много още спорт плюс Шампионска Лига и Купата на УЕФА. HD качество но с немски коментар.Във всеки SMART TV го има приложението но ако не ви излиза сменете региона с Германия.

За да гледаш цялата Бундеслига ти трябва и Евроспорт 2 - т.е. HD+, или само Евроспорт 2 плайер ако гледаш онлайн.
В предните постове написах, че ти трябват 3(три) различни абонамента за това което в България го има за 11лв.
1.Sky Deutschland - сат, онлайн и кабел.
2. HD+ - сат и кабел. (Евроспорт 2 плайер - само онлайн)
3. DAZN - само на стреам.

Пак ще го напиша, цените ги дадох защото тук масата явно се скрънзи за едни 5лв, с който една кенефна хартия не можеш да си купиш!!!
Стига с офтопика, нядявам се да не съм засегнал никой с 5-те лева, ако е така се извинявам!
Аз приключвам с коментари по темата за цени и сравнения.

Лек ден на всички и успех на Ливърпул срещу Сити :mrgreen:


07 Окт 2018 15:01
Профил WWW

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
засегнал си поне мен.

и шнур за ливърпул и марез.


09 Окт 2018 14:19
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 456 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 31  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®