Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:17



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Новото ограничение от един MAC адрес. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2012 19:45
Мнения: 54
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
Днес се събуждам и виждам, че лаптопа ми вече не е регистриран в системата на Булсатком. Обаждам се аз на оператори и ме сюрпиризрат, че вече могло да има само по един MAC адрес в системата за клиент. Не знам кой го е измислил това "гениално" ограничение, но със сигурност ще изгубят доста клиенти. Няма как да се достигне скоростта по кабел с такава от рутера ... защото реално в момента може само рутера да ти е регистриран ( ако ползваш такъв ).


16 Дек 2016 12:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
При мен още работят и двата :) дано е някакво недоразумение, щото това им е единственото предимство над другите доставчици.


16 Дек 2016 13:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2012 19:45
Мнения: 54
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
На Вивакомския имаш ли идея, дали има такова ограничение? Защото сериозно мисля да се отказвам и от телевизията, и интернета им. Вече много компромиси почнаха да стават.


16 Дек 2016 14:21
Профил

Регистриран на: 28 Фев 2015 20:07
Мнения: 21
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
Здравейте пичове, и аз от днес съм само с 1 мак адрес. Бях с 2. Единият ми беше на компютъра, а другия на рутера ( рутера го използвах само за иптв и уай-фай). Обадих се на служителката и тя ми каза, че вече може само по 1 мак адрес и за да имам втори трябва да подпиша 2ри договор за интернет услуги, при което аз и обясних, че са станали същите лапачи на пари като останалите оператори и гледат само да вземат парите на хората. От този момент нататък аз започнах да водя монолог - служителката непрекъснато мълчеше и като и казах "Ало чувате ли ме" и отговора ѝ беше "Да, чувам ви" и отново и казах, че само гледат да прецакат хората за пари, а тя вместо да ми отговори нещо пак млъкна :D Мислех да пробвам и този интернет 200 мегабита дето е, но с тази си постъпка ме отказаха, защото тия 200 мегабита няма как да ги достигна през рутер, който достига до 150мбит/с и то при Wi-Fi.


17 Дек 2016 16:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Просто компанията е толкова закъсала за пари че са разпоредили на всички отдели да мислят всевъзможни икономии. Искрено им пожелавам на старозагорските бабереци да изгубят всичко, а некадърните парашутисти из техническите отдели да станат таксиджии щото никой друг няма да ги вземе.


17 Дек 2016 16:19
Профил

Регистриран на: 24 Дек 2011 22:08
Мнения: 22
Отговори с цитат
Хитро за 2ри МАК друг договор , и като се продаваме да декларират повече на брой клиенти. Иначе за закъсването го знаем , явно и третия заем е свършил . Е макар че не ги харесвам като фирма им пожелавам поне да се продадат на добра цена и евентуално новия собственик да пооправи услугите ,иначе при тях май важи девиза : За толкоз пари ,толкова...


18 Дек 2016 10:54
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
SleepWalker написа:
...Обадих се на служителката и тя ми каза, че вече може само по 1 мак адрес и за да имам втори трябва да подпиша 2ри договор за интернет услуги, при което аз и обясних, че са станали същите лапачи на пари като останалите оператори и гледат само да вземат парите на хората. От този момент нататък аз започнах да водя монолог - служителката непрекъснато мълчеше и като и казах "Ало чувате ли ме" и отговора ѝ беше "Да, чувам ви" и отново и казах, че само гледат да прецакат хората за пари, а тя вместо да ми отговори нещо пак млъкна :D

Ами какво да ти отговори момичето, тя тия работи с МАК адреса не си ги измисля сама и не е виновна в случая, напразно я ругаеш. Сложена е там (зад телефона) да изслушва безмълвно недоволните граждани. Шефовете й са я превърнали в "боксова круша", да поема ударите от истинските виновници върху себе си.


18 Дек 2016 20:15
Профил

Регистриран на: 28 Фев 2015 20:07
Мнения: 21
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
Петър написа:
SleepWalker написа:
...Обадих се на служителката и тя ми каза, че вече може само по 1 мак адрес и за да имам втори трябва да подпиша 2ри договор за интернет услуги, при което аз и обясних, че са станали същите лапачи на пари като останалите оператори и гледат само да вземат парите на хората. От този момент нататък аз започнах да водя монолог - служителката непрекъснато мълчеше и като и казах "Ало чувате ли ме" и отговора ѝ беше "Да, чувам ви" и отново и казах, че само гледат да прецакат хората за пари, а тя вместо да ми отговори нещо пак млъкна :D

Ами какво да ти отговори момичето, тя тия работи с МАК адреса не си ги измисля сама и не е виновна в случая, напразно я ругаеш. Сложена е там (зад телефона) да изслушва безмълвно недоволните граждани. Шефовете й са я превърнали в "боксова круша", да поема ударите от истинските виновници върху себе си.

Не съм я ругал :) Казах ѝ в какво се е превърнала фирмата в която работи. Аз това нейно мълчание го разбирам като съгласие, а тя е длъжна да защити фирмата, в която работи и да ми докаже обратното.


19 Дек 2016 02:15
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
SleepWalker написа:
Казах ѝ в какво се е превърнала фирмата в която работи. Аз това нейно мълчание го разбирам като съгласие ...
Така е, правилно си разбрал, колега. Служителките във фирмата дори по-добре от нас (абонатите) знаят що за стока са им шефовете Заяков и Генчев.


19 Дек 2016 11:57
Профил

Регистриран на: 19 Яну 2013 13:26
Мнения: 32
Отговори с цитат
Не мога да разбера що ревете като заклани свини преди Коледа.
Ми ползвайте си рутери бе - рутера си има един мак адрес регистриран, а зад него сте си с комповете и лаптопите.
Някой замислял ли се е, че билинг системата може да е изчерпала възможностите си да съхранява повече от един мак адрес на клиент... и от това да е въведена тази рестрикция.


21 Дек 2016 20:30
Профил

Регистриран на: 24 Дек 2011 22:08
Мнения: 22
Отговори с цитат
Мноо просто пич едно е по рекламите да пишат X2 и да се показваме колко сме "велики' и дашни ,а в същият момент не се усещате колко сте в ущърб. Запомнете едно: ЕВТИНОТО ИЗЛИЗА СКЪПО


21 Дек 2016 21:15
Профил

Регистриран на: 07 Яну 2009 19:39
Мнения: 4
Отговори с цитат
dtrdimi написа:
Не мога да разбера що ревете като заклани свини преди Коледа.
Ми ползвайте си рутери бе - рутера си има един мак адрес регистриран, а зад него сте си с комповете и лаптопите.
Някой замислял ли се е, че билинг системата може да е изчерпала възможностите си да съхранява повече от един мак адрес на клиент... и от това да е въведена тази рестрикция.


Как реве заклана свиня ?


21 Дек 2016 21:30
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Като клиент на Буля за MAC адрес...


21 Дек 2016 21:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2011 09:29
Мнения: 7
Отговори с цитат
Gastly написа:
Днес се събуждам и виждам, че лаптопа ми вече не е регистриран в системата на Булсатком. Обаждам се аз на оператори и ме сюрпиризрат, че вече могло да има само по един MAC адрес в системата за клиент. Не знам кой го е измислил това "гениално" ограничение, но със сигурност ще изгубят доста клиенти. Няма как да се достигне скоростта по кабел с такава от рутера ... защото реално в момента може само рутера да ти е регистриран ( ако ползваш такъв ).


'Ма много ли си сигурен в това твърдение: "Няма как да се достигне скоростта по кабел с такава от рутера" Щото това са зловещи глупости "колега".


23 Дек 2016 17:12
Профил

Регистриран на: 22 Сеп 2010 10:25
Мнения: 70
Отговори с цитат
http://www.howtogeek.com/192173/how-and ... x-and-mac/

по Коледа става чудеса :)


23 Дек 2016 19:26
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®