Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:05



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Закриване на абонамент 
Автор Съобщение

Регистриран на: 17 Ное 2015 13:41
Мнения: 4
Отговори с цитат
Защо трябва да върна оборудване, за което съм заплатила, при закриване на абонамента? Оборудването (вече платено) е мое. Защо не мога да закрия абонамента без да върна оборудването, което вече не принадлежи на Булсатком?


17 Ное 2015 13:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Всичко си е написано в договора. Ако сте сигурни не връщайте нищо.


17 Ное 2015 14:11
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2015 13:41
Мнения: 4
Отговори с цитат
В договора не могат да се пишат неща, които противоречат на закона. Поне така ми каза адвокатът. Оборудването е старо и не ми трябва. Въпросът е принципен. Факт е, че отказаха да закрият абонамента, без да върна оборудването. А оборудването след закупуването не е тяхно. Мога да си го изхвърля сама или да си го сложа в рамка за спомен. Доколко е законно изискването да върна моето оборудване, за да бъде закрит абонамента?


17 Ное 2015 14:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Не сте ме разбрали. В договора си пише при какви условия ползвате оборудването. Има договори, в които пише, че става ваше при подписването (или пък когато изтече договора), има и такива, при които оборудването е собственост на оператора. Наистина ли сте разговаряли адвокат без да му покажете договора си с Булсатком? Или е било просто приятелска раздумка?


17 Ное 2015 15:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ако ти е изтекъл договорът, антената със сигурност е твоя. Нея не бива да връщаш в никакъв случай. Тунерът в повечето случаи не е твой. Ще стане твой, ако платиш за него 4,80. Не те съветвам да го правиш. Или им го върни и приключи взаимоотношенията с Була, или си го задръж - след време може срещу едни 3 лв. да го активираш пак.
... и само да ти кажа, че този тунер ако остане у вас, няма да можеш да го ползваш за абсолютно нищо, докато не решиш евентуално отново да го активираш. Това е !!!


17 Ное 2015 18:41
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2015 13:41
Мнения: 4
Отговори с цитат
В договора ми пише: "Абонатът закупува описаното оборудване. Настоящият договор се сключва без ангажимент от страна на Абоната към Оператора." Ще си задам още веднъж въпроса: Защо трябва да го връщам при закриване на абонамента? В офиса на Булсатком (в Люлин, на бул.Панчо Владигеров) потвърдиха закупуването на приемника, кабелите и дистанционното. Разбира се, приемникът не ми е необходим, но това какво общо има с връщането му на Булсатком? И не, не е приятелска раздумка с адвокат. Каква е разликата между това да си купил оборудването и да не си? Освен, че купувайки оборудването съм сглупила?


21 Ное 2015 18:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Точно там пише и други неща - като заплатената цена, например. И това, което сте цитирали е единия от вариантите - сигурни ли сте, че точно това е била офертата при сключване на договора - трябва да е задраскано квадратчето пред избраната оферта. Може да ми изпратите номер на картата и ще проверя дали оборудването си е ваше. Ако е така няма да връщате нищо, въпреки досадните обаждания.


21 Ное 2015 18:26
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2015 13:41
Мнения: 4
Отговори с цитат
Уверявам Ви, че аз не съм малоумна, мога да чета и цитирах точно това, за което питахте. В офиса потвърдиха закупуването на оборудването. Вече върнах приемника и т.н, защото спорът със служителката в цитирания офис е подобен на спор с робот, научил 5 изречения, най-често повтаряното от които е: "Такива са правилата при нас." Смехотворно. Както многократно написах, оборудването не ме интересува. Загубих си времето обаче и скъсах няколко нерви. Булсатком загуби клиент. Голяма работа. Всъщност, въпросът е принципен и ще се поровя още малко, за да съм напълно сигурна. След това ще реша.


23 Ное 2015 21:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Няма какво да ровите. Не ми пратихте номер на картата. Ако оборудването е било ваше, няма служител на света, който да има правото да ви го отнеме. Или е било ваше, или не е било. Говорили сте с адвокат. Аз повече не бих говорил с него. Толкова.


23 Ное 2015 22:11
Профил

Регистриран на: 02 Дек 2009 17:32
Мнения: 161
Местоположение: София
Отговори с цитат
А да не отварям нова тема, какво ще стане, ако спра да плащам за няколко месеца? Ще ми спрат телевизията, това е ясно, но мога ли след известно време пак да започна да плащам и да гледам, ще ми искат ли през това време да си върна приемника, или мога да го "крия" у нас :)
Мисля, че не е мой след изтичането на първоначалния договор.


22 Мар 2016 09:51
Профил

Регистриран на: 02 Ное 2011 20:32
Мнения: 489
Отговори с цитат
redchampions написа:
А да не отварям нова тема, какво ще стане, ако спра да плащам за няколко месеца? Ще ми спрат телевизията, това е ясно, но мога ли след известно време пак да започна да плащам и да гледам, ще ми искат ли през това време да си върна приемника, или мога да го "крия" у нас :)
Мисля, че не е мой след изтичането на първоначалния договор.

Ако ти е изтекъл договора, можеш да не плащаш няколко месеца и да не гледаш Булсатком. След това отново можеш да започнеш да гледаш, но плащаш еднократно и допълнителна такса "включване"


22 Мар 2016 12:55
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Тази такса е на стойност 3 лв.


22 Мар 2016 15:15
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
едно време имаше офета комплект булсатком за 148 или 98 или 68 лева ,но защо вече не се предлагат и то ти остава за теб.


16 Яну 2017 14:30
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
И за какво ти е? :wink:


16 Яну 2017 17:01
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Те и при офертата от 148 лева пак ти звънят да си върнеш оборудването.


17 Яну 2017 15:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®