Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 12:21



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Флуктоации на ping-а към Gateway 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Окт 2010 19:24
Мнения: 32
Местоположение: Асеновград
Отговори с цитат
Та това което ме гложи е следното:

Ping от рутера към gateway (40 байта):
Цитат:
Round-Trip: 0.995 min, 1.376 avg, 2.181 max (ms)
Packets: 50 transmitted, 50 received, 0% lost

Ping от рутера към gateway (2056 байта):
Цитат:
Round-Trip: 3.100 min, 3.457 avg, 4.828 max (ms)
Packets: 50 transmitted, 50 received, 0% lost

Ping от рутера към мен (40 bytes):
Цитат:
Round-Trip: 0.617 min, 0.638 avg, 0.874 max (ms)
Packets: 50 transmitted, 50 received, 0% lost

Връзката между мен и рутера е нормална, обаче не така стоят нещата между рутера и gateway.

Въпроса ми е тези флуктоации към gateway от порядъка на +1.00~2.00ms, нормални ли са? Възможно ли е да се получават ако rj-45 буксата не е кримпната като хората? Или ако не е, то въобще няма да имам интернет или пък ще прекъсва? Оптичното трасе доколкото ми е известно е буквално на 10 метра от блока ми и поради тази причина е непонятно за мен да има подобни закъснения и флуктоации при положение, че съм в близост до оптиката. Чудя се дали да не кримпна наново буксата или ефекта ще е нулев? Съмнявам се проблема да е в нея, защото в различни периоди флуктоациите са минимални, като след 01:00 часа примерно беше доста по-добре, т.е. има моменти когато ping-а "играе" по-малко, а понякога почти всеки 4-ти пакет е над 2ms, че понякога и 3ms (и това при 40 байта). Рутера го ползвам от доста време и проблеми от този тип никога не е имало, така че изключвам да е от него.

В момента на теста само аз съм вързан към рутера и няма други активни машини, трафик не се използва (освен ping в случая).

Флуктоациите ме интересуват, защото почти всеки ден разтоварвам в мултиплеър игри като Fifa, BF3, Diablo, което ще рече, че latency-то за мен е с най-висок приоритет.
Проверих при приятели в близките блокове и при тях такъв проблем няма, но не знам те дали не са свързани към друго трасе, а и все пак сме на различни switch-ове.

До преди 1 месец ползвах услугата ви Джорш махала и там интернета беше перфектен, ping-а към gateway беше бетон и над 1ms не е скачал никога.
Преди над година и половина ползвах интернета на същото това място на което съм и сега (със същия рутер) и тогава подобни флуктоации - нямаше.

Към кого да се обърна за подобен род проблем?


21 Дек 2012 15:14
Профил

Регистриран на: 15 Окт 2010 19:24
Мнения: 32
Местоположение: Асеновград
Отговори с цитат
Цитат:
Round-Trip: 1.108 min, 1.667 avg, 2.441 max (ms)
Packets: 50 transmitted, 50 received, 0% lost


Не мисля че е нормално да има подобни закъснения към рутера ми. Определено нещо не е наред. Преди подобни закъснения нямаше, след като започнаха да пипат по мрежата от известено време (над 2-3 месеца) е така и няма никакво подобрение.

Изображение

Ping-а е пуснат ОТ рутера, а не от компютъра. Активен трафик няма, всякакви download-и са спрени, вируси и тем подобни буби - няма.

Кога ще пуснете Fiber to the Home, че ми писна от неадекватното latency и допотопните суичове?


21 Яну 2013 19:21
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
Колега, забавяне до 3 мс не се отразява в качеството на интернета? Скоростта на тарифата си, достигаш ли я?

qwerty написа:
Цитат:
Round-Trip: 1.108 min, 1.667 avg, 2.441 max (ms)
Packets: 50 transmitted, 50 received, 0% lost


Не мисля че е нормално да има подобни закъснения към рутера ми. Определено нещо не е наред. Преди подобни закъснения нямаше, след като започнаха да пипат по мрежата от известено време (над 2-3 месеца) е така и няма никакво подобрение.

Изображение

Ping-а е пуснат ОТ рутера, а не от компютъра. Активен трафик няма, всякакви download-и са спрени, вируси и тем подобни буби - няма.

Кога ще пуснете Fiber to the Home, че ми писна от неадекватното latency и допотопните суичове?


28 Яну 2013 00:20
Профил ICQ

Регистриран на: 15 Окт 2010 19:24
Мнения: 32
Местоположение: Асеновград
Отговори с цитат
Закъснение до 3мс може да не се отразява на фейсбукърите, но за геймърите се отразява, където всяка ms е важна. Имаше един период когато интернета спря, но имах пинг към gateway, та тогава пинга беше супер, което говори само едно - въпросните фулктоации идват от натовареното трасе или е може би това, че бях вързан към някакъв чирпански сървър на булсатком!? Поне в сайтове навсякъде ме откриваше в Чирпан. От известно време гледам са ни метнали на асеновградския сървър и от тогава положението е по-добре.

Сега пък гледам, че изписва, че се намира в Ямбол!? Може и сайтове да бъркат, но е факт, че към 46.47.106.1 беше по-зле положението.
Цитат:
IP address: 46.47.106.1
Server Location: Yambol, Yambol in Bulgaria
ISP: Bulsatcom AD

На други места го пишат Чирпански :D
Цитат:
46.47.106.1 - Geo Information
IP Address 46.47.106.1
Host 46.47.106.1
Location BG, Bulgaria
City Chirpan, 59 -



А сега съм на:
Цитат:
IP address: 212.43.60.1
Server Location: Asenovgrad, Plovdiv in Bulgaria
ISP: Bulsatcom AD


Има подобрение след смяната и логичната смяна към 212.43.60.1.


Последна промяна qwerty на 05 Юни 2013 22:22, променена общо 1 път



05 Юни 2013 22:10
Профил

Регистриран на: 02 Мар 2012 00:57
Мнения: 2
Отговори с цитат
Я тo аз съм бил към Ямболски gateway, не си спомням да съм се местил в Ямбол.


05 Юни 2013 22:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®