Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:38



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Няколко въпроса за интернета в Котел 
Автор Съобщение

Регистриран на: 19 Окт 2011 20:31
Мнения: 4
Отговори с цитат
Та значи има няколко въпроса относно интернета на БулсатКом в Котел и интернета Ви като цяло.

Първо, отделих около 3 часа, за да попрочета това онова във форума, за да добия обща представа за какво иде реч
и струва ли си като цяло.Е добих представа, доста отрицателна и негативна за съжалиние.

Второ, от прочетеното в сайта и форума разбрах, че предлагате оптичен интернет, което доколкото съм запознат трябва да означава, кабелно свързване директно към дома и компютъра на всеки абонат, което гарантира висока скорост и отлично качество на връзката. Та въпроса ми е вашата мрежа в Котел (ако въобще сте правили такава),
оптична ли е или със стари медни кабели, каквито се използваха от единия от доставчиците в града ако не се лъжа.

Трето, понеже разбрах, че практиката на компанията е, да се купуват по-малките локални доставчици в градовете, искам да разбера и в Котел ли така е процедирано, понеже доставчиците тук последно доколкото помня бяха 2ма (като изключим Виваком), като и при двамата предлагания интернет беше меко казано смешен, от порядъка на 100-200-300кб/с.Единия дори беше с някаква първобитна технология, като беше разположил оборудване в един раждясъл фургон на един баир и продаваше антени на хората по 120 лева, за да свалят с 100кб/с (евентуално).
Та въпроса ми е, Вие с тези същесвтуващи 'мрежи' ли оперирате в града, защото ако е така НИКОГА няма да помисля за договор с вас нито ще препоръчам на моите познати.

Четвърто искам да попитам, защо след като от лятото тази година се предлага интернет в град Котел, в сайта ви няма публикувани адрес и телефон на офиса в града, а на много малки села има?

И пето последно искам да попитам как аджеба в Котел имаме интернет от БулсатКом преди Бургас, Русе, Велико Търново, Плевен, Монтана, Търговище, Казанлък и всички останали големи и средни градове.На какъв принцип избирате в кои градове да предлагате услугата (това много ме интересува)
защото едва ли в Котел ще имате повече абонати отколкото в Ловеч примерно.
Очаквам отговор от Rishko най-вече.

Edit: Още един въпрос ми изникна в съзнанието след като отворих темата. Запланувано ли е Котел да се разкопае и да се прекарат оптични кабели под земята или ще си останат (старите първобитни медни) по стълбовете и по покривите.Въпроса ми е от гледна точка на това, че СИЛНО се съмнявам, да почнете да полагате подземни оптични кабели за смешно малък пазар като Котел.Не, че всички няма много да се радваме, ако това е запланувано и стане, но просто ми е съмнително както казах и искам да отговорите.


19 Окт 2011 22:37
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
дали в дадено населено място ще бъде пусната услугата, зависи изцяло от мениджърския състав на фирмата.
защо в котел се предлага услугата, а примерно в бургас не, зависи от спънките на местно ниво.
там където са изкупени мрежи на съществуващи доставчици, веднага започва процедура по проектиране и изграждане на оптична инфраструктура, ако закупената мрежа вече не е била изградена по този начин. там където изграждаме ние нова инфраструктура, се забавя и пускането на услугата до изграждането и.
липсата на информация за офиса в котел, ще бъде корегирана при първа възможност.
тук във форума могат да се прочетат само негативните мнения, защото е нормално когато нямаш проблем да ти е безинтересно едно подобно място.
като пример мога да посоча секциите за градовете стара загора и харманли.
ако не ви е известно, всякакви висящи кабели са забранени. навсякъде трасетата трябва да бъдат прибрани под земята.
съответно никой не може просто така, да тръгне да копае и прокарва нещо.
всичко това се извършва строго регламентирано, с одобрението на архитекта на населеното място.
технологията която ползва усукана двойка като преносна среда, за нас е остаряла и не ефективна.
относно това дали да станеш наш клиент? тъй като котел е малко населено място, изграждането на оптика до дома може да се окаже по-лесно и бързо, отколкото в големите градове.
не знам дали успях да отговоря на всичките въпроси, но се надявам да съм бил достатъчно ясен и изчерпателен.


20 Окт 2011 11:19
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 20:31
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за бързия отговор.Въпроса ми дали ще се разкопава града, за да се полагат оптични кабели беше по-скоро от гледна точка на това, не че е малък град и технически това ще изисква по-малко финансови средства, време и труд, а от гледна точка на това, че пазара е много свит и се чудя разходите за модернизиране на мрежата дали ще се оправдани после във вид на клиенти и т.н.Сега съм сигурен, че в Котел няма и един оптичен кабел, да не говорим за под земята, което означава, че трябва да почвате от А,Б.От друга страна идва зима и като падне снега не вярвам да тръгнат от Булсат да копаят канали из града.А съществуващите ""мрежи"" са меко казано под всякакви критика към тоя момент.Давам веднага прост пример от вчера (19.10.2011).Няколко човека абонати на Булсат нямат интернет, а аз скромния абонат на dial up (няма нужда да пояснявам точно на вас за какъв отвратително смешен, бавен и непостоянен нет става дума) телефонна връзка предоставена от Виваком, имам интернет. Това говори, че предлаганата от вас услуга към днешна дата в град Котел посредством вече изградените мрежи на доставчиците, които сте купили, е под или на нивото на предоставяната услуга от Виваком (които меко казано ненавиждам).Когато видя с очите си багери да копаят и техници да разполагат оптични кабели под земята, аз ще съм първият човек който ще подпише договор с вас :wink:


20 Окт 2011 15:03
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
преди една година имаше хора които не вярваха, че се полагат оптични трасета, а сега казват как с нетърпение чакат, защото са видели нашите екипи да монтират табла във входовете.
нямам ни най-малко намерение да убеждавам който и да било в каквото и да било.
времето ще покаже.


20 Окт 2011 19:29
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2011 12:59
Мнения: 35
Отговори с цитат
Тука има тука няма е работата.А вечер след 17:30 скоростите са главозамайващи от порядъка на 200-300 килобита (не килобайта :) ) ако сте късметлия може и да хванете половин или един мегабит за не повече от десетина минути .От един месец го оправят другата седмица .Поне за момента не си струва нервите който ще изхабите.Дано се пооправи другата седмицата :)


16 Ное 2011 19:23
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
тък като сте потребител на Виваком, защо правите подобни изказвания в нашия форум?


17 Ное 2011 11:34
Профил

Регистриран на: 24 Яну 2011 13:44
Мнения: 53
Отговори с цитат
Дори и да е така, в Котел се работи доста сериозно, възможно е да има проблеми на отделни места, които ще бъдат решени, всичко е въпрос на време.

percival написа:
Тука има тука няма е работата.А вечер след 17:30 скоростите са главозамайващи от порядъка на 200-300 килобита (не килобайта :) ) ако сте късметлия може и да хванете половин или един мегабит за не повече от десетина минути .От един месец го оправят другата седмица .Поне за момента не си струва нервите който ще изхабите.Дано се пооправи другата седмицата :)


17 Ное 2011 12:19
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2011 12:59
Мнения: 35
Отговори с цитат
Rishko написа:
тък като сте потребител на Виваком, защо правите подобни изказвания в нашия форум?


Ползвам и двата доставчика ,другия го ползвам като резервен на булсатком :)

Знам че няма идеални неща и се полагат грижи за оправяне на положението ,но както стана дума оправят се винаги от "другата седмица".
Днес е значително добре :)


18 Ное 2011 23:08
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2011 12:59
Мнения: 35
Отговори с цитат
Някаква информация кога ще тръгне интернета ?


24 Ное 2011 18:25
Профил

Регистриран на: 24 Яну 2011 13:44
Мнения: 53
Отговори с цитат
Дори в момента се работи по въпроса, преди малко се върнах от Котел, има проблем в с.Медвен, по който се работи и трябва да бъде решен

percival написа:
Някаква информация кога ще тръгне интернета ?


24 Ное 2011 20:53
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 20:31
Мнения: 4
Отговори с цитат
Леле явно извадих късмет, че когато техниците са идвали да ме свързват сме се разминали.
percival я дай малко информация за интернета, който предлагат от Булсатком в Котел, защото и аз съм с ADSL и сериозно бях решен да минавам на БСК и като теб да ползвам и двата доставчика.Интернета наистина ли е оптичен или само така казват?Кабелите под земята ли са или по стълбовете?Изобщо нещо пипали ли са по старата мрежа или не?Максималните скорости достижими ли са в поне 50% от времето?Прекъсва ли често интернета и изобщо прекъсва ли?Това са някои основни въпроси, на които се надявам да ми отговориш тук в темата, за да може и бъдещите клиенти в Котел да имат информация.Всичко друго което се сетиш и споделиш е добре дошло.
А xshift може да обясни какъв е този проблем в Медвен?От там минава някакъв кабел или какво?Защо интернета в Котел е зависим от проблеми в Медвен?
Също така искам да попитам тази оферта от 94MB за 21лв. важи ли за Котел, защото като се върна две години назад или малко преди Виваком да стъпи в Котел, се радвахме на невероятни скорости от порядъка на 100-200-300kb/s и сега изведнъж 94Mb:8=11.8Mb/s което ми звучи космически невероятно не само за Котел, но и за цялата страна(като изключим София).А като прибавим и факта, че е за 21лв. на месец нещата придобиват приказно-галактически измерения. :shock:


25 Ное 2011 00:33
Профил

Регистриран на: 24 Яну 2011 13:44
Мнения: 53
Отговори с цитат
Зависи от с.Медвен, защото трасето е такова, нали все пак по някакъв начин трябва да стигне до гр.Котел :)
и по самата вътрешна мрежа в Котел (до клиентите) се работи, както казах - необходимо е време, и на мен ми се ще да стане с едно щракване на пръсти, но няма начин, както сами разбирате... в периода на работа по мрежата има прекъсвания, това за съжаление няма как да го избегнем, поне за сега.Все пак в една скорост от 8-11Mbps няма нищо невероятно и нищо космическо :)

Unabomber написа:
Леле явно извадих късмет, че когато техниците са идвали да ме свързват сме се разминали.
percival я дай малко информация за интернета, който предлагат от Булсатком в Котел, защото и аз съм с ADSL и сериозно бях решен да минавам на БСК и като теб да ползвам и двата доставчика.Интернета наистина ли е оптичен или само така казват?Кабелите под земята ли са или по стълбовете?Изобщо нещо пипали ли са по старата мрежа или не?Максималните скорости достижими ли са в поне 50% от времето?Прекъсва ли често интернета и изобщо прекъсва ли?Това са някои основни въпроси, на които се надявам да ми отговориш тук в темата, за да може и бъдещите клиенти в Котел да имат информация.Всичко друго което се сетиш и споделиш е добре дошло.
А xshift може да обясни какъв е този проблем в Медвен?От там минава някакъв кабел или какво?Защо интернета в Котел е зависим от проблеми в Медвен?
Също така искам да попитам тази оферта от 94MB за 21лв. важи ли за Котел, защото като се върна две години назад или малко преди Виваком да стъпи в Котел, се радвахме на невероятни скорости от порядъка на 100-200-300kb/s и сега изведнъж 94Mb:8=11.8Mb/s което ми звучи космически невероятно не само за Котел, но и за цялата страна(като изключим София).А като прибавим и факта, че е за 21лв. на месец нещата придобиват приказно-галактически измерения. :shock:


25 Ное 2011 06:41
Профил

Регистриран на: 28 Мар 2011 12:59
Мнения: 35
Отговори с цитат
По мрежата все си мисля че нищо не е пипано и си е старата със същите си проблеми както преди :)
Нека им дадем малко време и дано се пооправят нещата ,но поне за сега няма никакви промени е скоростта е по-добра от преди 2 години но всички други стари проблеми са си същите.Докато не се пусне оптичен кабел до града няма как и да е иначе.В пиков час говоря 17:30-23:00 отиваме на 200-300 килобита в секунда (не килобайта) .Сутрин рано може да ги хванеш тия споменати 8-11 мегабита но за малко ,като цяло скороста варира около 2-3 мегабита без пиковите часове и рано сутрин.Не упреквам Булсатком ,но просто са получили много тежко наследство от предишния доставчик от който както знаеш почти всички избягаха заради всезнайни причини ,2 дена има 3 дена няма ,а в тия два дена като има е прекъсвал поне за 10-тина часа :)Това за 91 мегабита просто е абсолютно невъзможно за тук.Ако някой някога реши и пусне оптика до града да,но по друг начин няма как да стане .Хубавото на Булсаткома е че може и да него плащаш и договора не е обвързваш то няма и как да е другояче предвид качеството на предлаганата услуга .

Лично мнение : Поне на този етап и без пари да е не си струва !


25 Ное 2011 10:49
Профил

Регистриран на: 11 Ное 2011 11:35
Мнения: 22
Отговори с цитат
Хубаво е, че има отделна тема за това малко градче на България. Роден съм там, и от много години не живея там, но винаги когато си отида за малко се радвам, че не живея там. Причини много, но една от тях е интернета. До скоро алтернатива на местните "доставчици" - нямам идея колко и какви са на брой, беше вездесъщата телекомуникационна компания, но когато прочетох че ще пускат нет в Котел от "БулсаткоМ" си казах - браво - работи се в града...

Да, ама тази мрежа, която е купена от "Булсатком" е на много ниско и аматьорско ниво изпълнена. При всички положения трябва да се започне почти от нулата и явно това се прави в момента. В крайна сметка един ден вероятно нещата ще са в пъти по-добри, но дотогава търпение.


25 Ное 2011 13:39
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 20:31
Мнения: 4
Отговори с цитат
Благодаря за информацията percival.След изчетеното до тук ще се въздържа да се включа към БСК, докато наистина не прекарат оптичен кабел в Котел, което да отговаря на описаната услуга в сайта.И все пак xshift след като нямаме оптичен кабел до града, защо сме зависими от Медвен пак да попитам аз.Какъв кабел минава от през Медвен за Котел?И защо точно през Медвен?Въпросния кабел не трябва ли да идва от най-близкия голям град какъвто е Сливен примерно?Нерде Ямбол нерде Сливен.Ако кажеш и накрая кога и въобще мислите ли да прекарвате оптичен кабел до града дори и ориентировъчно няма да е зле.На пролет ли да го очакваме, на лято ли, след година ли(евентуално) :?:


25 Ное 2011 18:49
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®