Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:39



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ПОДРЕДБА на каналите в HD тунерите 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Пускам темата, първо де се дискутира по нея, ако някой не е съгласен с мен и второ - ДА СЕ ПРОЧЕТЕ от УПРАВИТЕЛЯ на БСК /да не вярваш/.

Каква е логиката каналите bTV HD и Nova HD, да не са на второ и трето място в подредбата :?:
Да разгледаме вариантите с удобствата и неудобствата при съответния вариант :

1. HD тунерът е включен към HD телевизор - подредбата за този вариант е абсолютно неудобна.
2. HD тунер включен към стар телевизор с кинескоп - HD каналите въпреки, че тогава няма да са истинско HD, могат да са на второ и трето място, защото и с чинч и със СКАРТ, подредбата е като при вариант 1. Т.е. и при този вариант подредбата е неудобна.
3. Подредбата в SD и HD тунерите софтуерно няма нищо общо. Така че спокойно може при едните на второ място да е бТВ, а при другите - бТВ HD. Но дори и при SD тунерите за зрителя ще е по-добре на второ място да е бТВ HD. Така че и при вариант 3 подредбата е неудобна.
4. ...
5.Тук правя поправка :( Не видях, че в последните листовки bTV HD, пък и НОВА, въпреки че е пропусната, са в Стартовия пакет. Там виждах единствената възможна причина за удобна подредба. След като обаче и Стартовия пакет не е причина, тогава какво ... :?

Моля някой да ме поправи и да посочи поне една причина, двата канала с най-висок рейтинг, които от години са си стояли на второ и трето място, сега да не са там.

:idea: Същият въпрос бих искал да задам и на ръководителите на БСК - с какво и с кого се е съобразила фирмата, при подредбата на HD каналите в HD тунерите.

:idea: Сега видях, че при Награ тунирите, HD каналите са 2-ри и 3-ти. Което ще рече, че или някой младеж е допуснал грешка при подредбата в HD приемниците, или когато е правена подредбата тези два канала още не са били в пакет Стартов. Както и да е, Време е при първа възможност да размените местата на каналите ! Благодаря !


Последна промяна vanderel на 20 Окт 2020 22:57, променена общо 4 пъти



10 Окт 2020 23:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Едва ли това е някяква драма, при положениече всеки има възможностда си ги подреди както желае. По голямата драма е липсата на ХД приемници. Освен това и тези които се имат за такива не са качествени! Смея да твърдя, че от цяла Европа/вкл. всички бивши соц страни/, само ние ползваме СД тунери! Поне като я обикалях, не съм попаднал на СД. Тук се радваме на 10-ина ХД канала, а там имат по 10- ина 4К и приемници за да ги гледат. А да се наказват клиенти ползващи ХД тунери на кинескоп... без коментар. Ако була разрешаваше собствени приемници, нещата въобще нямаше да изглеждат така! Какво се случва с обявените тук нови тунери, уж по-добри от старите?


11 Окт 2020 06:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
Пускам темата, първо де се дискутира по нея, ако някой не е съгласен с мен и второ - ДА СЕ ПРОЧЕТЕ от УПРАВИТЕЛЯ на БСК /да не вярваш/.

Каква е логиката каналите bTV HD и Nova HD, да не са на второ и трето място в подредбата :?:
Да разгледаме вариантите с удобствата и неудобствата при съответния вариант :

1. HD тунерът е включен към HD телевизор - подредбата за този вариант е абсолютно неудобна.
2. HD тунер включен към стар телевизор с кинескоп - HD каналите въпреки, че тогава няма да са истинско HD, могат да са на второ и трето място, защото и с чинч и със СКАРТ, подредбата е като при вариант 1. Т.е. и при този вариант подредбата е неудобна.
3. Подредбата в SD и HD тунерите софтуерно няма нищо общо. Така че спокойно може при едните на второ място да е бТВ, а при другите - бТВ HD. Но дори и при SD тунерите за зрителя ще е по-добре на второ място да е бТВ HD. Така че и при вариант 3 подредбата е неудобна.
4. Абонатите платили "Стандартен пакет" и нагоре, имат тези два HD канала. Образно това са над 80 % от всички абонати. Значи за над 80 % от зрителите подредбата е неудобна.
5. Стигнахме до единствената група зрители, за които подредбата е удобна . Това са абонатите платили пакет "Икономичен" По моемо между 10 и 20 %. При тези абонати HD каналите няма да вървят и на практика за тези зрители ще е неудобно точно първите канали да нe работят.

:idea: Идва логичният въпрос - с какво и с кого трябва да се съобразява фирмата, при подредбата на HD каналите в HD тунерите.

Като говорим за логика : Нормално е абонатите НЕ плащащи HD каналите, да ползват СД тунери. Тези които ползват HD тунери, а НЕ плащат HD каналите, вместо да бъдат "санкционирани" по някакъв начин, те в случая са привилегировани. И забележете - те всъщност са единствените привилегировани. Всички останали, които ПЛАЩАТ по 20-30 и повече лв. са ОЩЕТЕНИ :(

Г-Н УПРАВИТЕЛ И Г-ДА ДИРЕКТОРИ, КОИ АБОНАТИ СА ВАШ ПРИОРИТЕТ. Даа, всички :!: Ама като не можете да угодите на всички, вижте цифрите.

Няма нищо по-нормално от това, тези които плащат 9,80 и ползват HD тунери, те да са леко ощетените. Въпреки че тези хорица не са виновни ,че ползват HD тунери, без да гледат HD канали. Виновните сте вие, че сте некадърни да произвеждате съответната техника.
Виновни сте и че измъчвате хората с неадекватната си подредба на каналите с най-висок рейтинг :evil: ЗАМИСЛЕТЕ СЕ. Ако направим национално допитване с вашите абонати, какъв ще е резултата ... :?: Ами действайте тогава :!:
Изображение


Изпратено от моят Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk


11 Окт 2020 10:58
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Проблемът се отнася за Всички абонати. Аз знам че Здравко, Пепи и другите тук ще намерят начин да си пресъздадат удобство. Колко хора обаче мислите, че използват опцията "Любими". А знаете ли, че да не кажа повечето, но много хора гледат бТВ и Нова на плоските си телевизори от позиции 2 и 3 . Вкл. и аз - новините си ги слушам от втора позиция.


Последна промяна vanderel на 12 Окт 2020 13:39, променена общо 1 път



11 Окт 2020 10:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
А бре да Ви питам, господа шефове, софтуеристи и служители на БСК - ВИЕ НА КАКВИ ТЕЛЕВИЗОРИ ГЛЕДАТЕ/предполагам че поне сте абонати на БСК/ :?: Да не искате да кажете, че и на вас ви е неудобна подредбата. Ако е така, ще се окаже, че сте жертви на собственото си безхаберие. За което пък има разни думи в българския език, но не искам да съм циничен ...

ПОЗДРАВИ и приятна нова седмица :!:


11 Окт 2020 13:31
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Едно време имаше по дистанционните един бутон A-Z или нещо подобно беше, който подреждаше листата по азбучен ред. Също така имаше и листа с каналите в която можеше да се разхождаш без приемника да превключва програмите като съответно в долния край се виждаше инфо на програмата, която е маркирана.
Ако сега го има същото то нужда от фаворити почти няма.


11 Окт 2020 15:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Ванди, сигурен ли си че bTV HD и NOVA HD са в Стандартен пакет, защото на сайта са изброени в Старт? :D Което ме подсеща, че ако просто ги преместят там, проблемът с номерацията се решава на момента, за всички абонати. Вече ако господата меринджеи в Булсата мислят, че тези канали са голям лукс за третото десетилетие на 21 век и не трябва да попадат в най-евтиния пакет, това няма да говори много добре за тях :D


12 Окт 2020 11:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Благодаря за поправката Рамбо. Вярно че е така :D НОВА HD я няма в сайта и листовките, но щом са сложили bTV HD в Стартовия, значи и НОВА е там. До скоро в Икономичния пакет нямаше HD канали, но сега са вкарали там цели 4. Това е добре. Извинявам се ! Ще си поправя първия пост. Но как да го поправя, като друга причина не виждам. Софтуера на SD тунерите е съвършено различен. Няма нищо общо.
Посочете вие една причина. Аз явно нещо пропускам ... :(


Последна промяна vanderel на 12 Окт 2020 13:42, променена общо 1 път



12 Окт 2020 13:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Освен сигналът на DVB-S2 транспондерите да е по-нестабилен при дъжд заради FEC-а? Някой с изцедена антена и HD приемник ако може да сравни децибелите на 12271 и 12463, че аз нямам под ръка.


12 Окт 2020 13:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Реално е така - 463 под 10 дБ ще угасне. Т.е. НД каналите ще спрат първи, но тук става въпрос за няколко минути разлика ...

Започвам да си мисля, че причината не е техническа, а финансова /в отношенията м/у БСК и двете телевизии/.


12 Окт 2020 13:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2009 14:33
Мнения: 367
Местоположение: София
Отговори с цитат
Техническа със сигурност не е, а за финансова такава нещо не мога да намеря връзката??


12 Окт 2020 14:08
Профил

Регистриран на: 09 Яну 2016 16:40
Мнения: 7
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Едва ли това е някяква драма, при положениече всеки има възможностда си ги подреди както желае.
При най-новите им приемници не може. :x


12 Окт 2020 16:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
pepy1 написа:
Какво се случва с обявените тук нови тунери, уж по-добри от старите?

Явно не са масови още, единични бройки са, възможно е, нямал съм досег с тях!


12 Окт 2020 18:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Авг 2009 11:41
Мнения: 111
Местоположение: България
Отговори с цитат
Не знам дали са масови,но ако не може да се направи лична подредба на каналите да си ги държат :wink: Безумно е да натискаш по 6 копчета за смяна на 2 канала например !!!


12 Окт 2020 19:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
E като е безумно защо ги взимате? В крайна сметка след като се знае какво представлява приемника не е нужно да се взима.
Ванди е абсолютно прав - Булсат се развиват в грешната посока - всичко ново е по-некачествено от всичко старо....

Gesendet von meinem Nokia с фенерче mit Tapatalk


13 Окт 2020 00:46
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®