Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:33



Отговори на тема  [ 514 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Следваща
MAX Sport 4 идва! 
Автор Съобщение

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
плащаш грънци...
в тези бели държави интернета им е в пъти по-зле отколкото при нас


ако тази теза я поддържате за диема спорт ще се съглася с вас че 7лв е прекалено
но няма как да се съглася със същото за макс спорт

и всеки има избор и може и да не плаща тези пакети
но вие предпочитате да плащате за дадена услуга да се оплаквате от цената
но да си мълчите за качеството...


и преди vanderel да почне с обяснението защо пиша тук като не съм абонат
плащам за булсат само лятото защото така ме устройва и защото булсат го позволяват


14 Фев 2019 00:43
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
[quote="vhr"]плащаш грънци...
в тези бели държави интернета им е в пъти по-зле отколкото при нас


ако тази теза я поддържате за диема спорт ще се съглася с вас че 7лв е прекалено
но няма как да се съглася със същото за макс спорт")

Нали точно заради това А1 да не копират и вдигат цените пиша. Сега оправданието им е новия канал, а утре...може би още един ненужен канал? И....не плащам грънци, нито с грънци, а с български левове, които според стандарта на живота са много скъпи. Но...вече окончателно се разбра, че си далеч от математиката.


14 Фев 2019 00:52
Профил

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
стандарта на живот няма нищо общо с математиката
ако толкова държиш за точно отразяване на така наречения стандарт си има друг термин

и той е "паритет на покупателната способност"
както националния статистически институт така и евростат
си имат данни които са далеч по обективни от твоята измислица...

на базата на какво изчисли че плащаш 7-10 пъти по-висока цена спрямо стандарта?


14 Фев 2019 01:13
Профил

Регистриран на: 11 Дек 2010 13:44
Мнения: 138
Отговори с цитат
vhr написа:
стандарта на живот няма нищо общо с математиката
ако толкова държиш за точно отразяване на така наречения стандарт си има друг термин

и той е "паритет на покупателната способност"
както националния статистически институт така и евростат
си имат данни които са далеч по обективни от твоята измислица...

на базата на какво изчисли че плащаш 7-10 пъти по-висока цена спрямо стандарта?

Изчисленията ми са на база данни, които имам от приятели, отдавна живеещи в белите държави. Ако си добре с математиката сам ще направиш извода колко пъти по-скъпи са тези услуги у нас. Ако ли не - вярвай на Националния статистически институт. Нищо чудно още тази година да даде данни, че сме най-богатата в света държава и с най-големи доходи на глава от населението.

П.П. Оплете се в тема, която или не разбираш, или другарите-управляващи са ти промили мозъка. Съветвам те да спреш, защото се излагаш все повече и повече.


14 Фев 2019 08:15
Профил

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
то се вижда кой се излага :lol:

за това което ти плащаш ти искат 10лв
в Англия е 50 паунда

ако при нас е 10 пъти по скъпо то според теб реалната цена е 1лв

и сега господин математик съпостави разликата в цената и ни обясни дали има подобна разлика и в заплатите :lol:

или твоите познати взимат по 25-30 000 паунда месечно или ти нещо ни лъжеш?
кое от двете е?


14 Фев 2019 10:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ОК ! Стига толкова ! И двамата сте умни и интелигентни хора, но трябва да знаете, че когато има преднамереност, спорът е безкраен.
На vhr явно някога без да искам съм му изял десерта и той едва ли ще ме чуе, но Мите послушай ме поне ти !


14 Фев 2019 10:53
Профил

Регистриран на: 07 Ное 2013 14:59
Мнения: 46
Отговори с цитат
vhr написа:
то се вижда кой се излага :lol:

за това което ти плащаш ти искат 10лв
в Англия е 50 паунда

ако при нас е 10 пъти по скъпо то според теб реалната цена е 1лв

и сега господин математик съпостави разликата в цената и ни обясни дали има подобна разлика и в заплатите :lol:

или твоите познати взимат по 25-30 000 паунда месечно или ти нещо ни лъжеш?
кое от двете е?

vhr, Ако глупостта имаше криле. то ти би бил една волна птичка, летяща високо, високо в небето. Само ако знаеше колко се излагаш, сам би спрял да пишеш глупости.


14 Фев 2019 14:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Някой колеги много се увлякоха в безсмислени спорове с невярна информация и още по неправилно тълкуване на тази информация, състояща се от клишета и самозаключения!
Още повече, че в случая не става въпрос за някакъв вид косвен данък!

Целта не е ли една и съща?


14 Фев 2019 14:54
Профил WWW

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
hd-fen


само ако имаше и най-бегла представа изобщо не би се изказвал
може би и аз като вас гледах тези канали в SD бих обяснял че цената е висока


zdravkos

не си прав колега
само влязох в стила на "математика"

vanderel

ти сам каза че финансово си зависим от булсатком
така че за теб е нормално да ги защитаваш

не ме разбирайте погрешно аз не защитавам А1 но не мисля че те имат каквато и да е вина
нито пък мисля че моментната цена за пакета е висока

точно от А1 ми се обадиха днес с оферта за преподписване на договор
изслушах им предложенията общо 3 бяха
след което аз им казах какво искам от тях и до няколко дни ще ми кажат може ли :D

след като те самите въведоха практиката за пазарене с тях защо да не се възползвам?

всеки от вас също може да гледа тези мачове през стрийм без да плаща такси
изобщо не мисля че трябва да се обсъжда каквато и да е цена
ако не ви устройва просто не плащате когато много хора спрат да плащат
просто на А1 няма да им излезе сметката

но да ми обяснява някой как било в "белите страни" ае няма нужда


14 Фев 2019 21:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vhr написа:
vanderel
не ме разбирайте погрешно аз не защитавам А1 но не мисля че те имат каквато и да е вина
Аз лично разбирам много добре всяка твоя думичка, вкл и тези
vhr написа:
сега ще ти обясни как той им е най-големия критик :D

Можеш да добавяш друг път, че съм рекордьор по банове, вкл. и перманентни !


И да го кажа още веднъж, но за всички, защото не ми се влиза в диспут.

Никой не е казал, че А1 не трябва да се развиват. Но като всяка фирма, която продава нещо и те могат да прибягват до разни "хитрости". Както и постоянно го правят с телефонните планове.
В случая най-нормалното нещо на света беше да си помислим, че с този нов канал А1 целят освен разширяване на ефира си и разни други неща. Имаше опасения, че те могат да натикат всичко атрактивно там, което ще им даде повод първо да вдигнат цената и второ, което нас ни интересуваше - да изнудват БСК. БСК от своя страна не могат да пуснат Макс4, защото това означава закриване на собственият им канал.
Добронамерените потребители на този форум бяхме в очакване на датата 12. фев. Аз лично след като не знаех дали двете фирми имат уговорка, се опитах седмица преди тази дата, да предупредя БСК, да не чакат крайния срок. Тогава щеше да стане ясно, както и стана, дали А1 оценяват сътрудничеството на Була при събирането на таксите им за пакета Макс, макар и не пълен. Казах вече защо не може да е пълен. Както и общите интереси на двете, че дори и на трите/Виваком/ фирми относно Ла Лига.
Така за сега БСК поемат глътка въздух, относно броя на каналите, но въпросът с качеството остава. И не само с качеството, ... проблеми да искаш.
Няма как ръководството на БСК да не разбира състоянието на фирмата в момента. Ние обаче не знаем какви са им отношенията с банките. Сега дали е трябвало да вземат тези заеми е друг въпрос и вече не е важно, тъй като те са ги взели - свършен факт. Остава да се надяваме, че след гафа със спътника, ръководството ще мислят с главите си, за което имаме много поводи да се съмняваме. Ще видим какво ще стане ... и до кога ще понасят отлива на клиенти !


14 Фев 2019 22:44
Профил

Регистриран на: 02 Авг 2014 12:55
Мнения: 176
Отговори с цитат
ако изказването ти е като потребител определено няма как да те разбера
защото потребителите на БСК са ощетени от самия оператор
няма как БСК да разчитат на милостиня от техен конкурент
и единствения виновник за сегашното състояние на БСК е точно ръководството на БСК

ако изказването ти е от гледна точка на човек свързан финансово с БСК
бих те разбрал


14 Фев 2019 22:58
Профил
Аватар

Регистриран на: 23 Дек 2012 00:27
Мнения: 150
Отговори с цитат
vanderel написа:
Аз контактувам с около 200 абоната на БСК. През лятото с над 250/при мен си плащат/. Затова мисля че мнението ми е обективно. Или да го кажа по друг начин - мнение на болшинството. Познавам много абонати фенове на италианския и испанския футбол. Естествено и на ШЛ. Но не познавам такива на Либертадорес напр. Не че няма, но %-та фенове на другите първенства и на другите спортове е доста по-малък.


Това е така понеже на хората не им се дава възможност да гледат нормално други мачове т.е. няма интерес към тях именно заради това. Едно време като нямаше толкова канали и не се излъчваха чужди първенства пак нямаше кой знае какъв интерес към мачове от Испания, Италия и т.н., но с течение на времето като започнаха да излъчват всеки сезон започнаха да се увеличават и феновете. Аз например гледах с интерес мачовете от Либертадорес и се радвам, че мога да гледам нещо различно от футбола в Европа, а също така много искам да гледам и мачове от Бразилия. По едно време Евроком излъчваха доста сезони, ама нещата замряха и сега не се предават никъде и естествено, че на хората не им се занимава да търсят линкове да гледат мачове през нета, а и повечето мачове от Бразилия не са с хубаво качество, така както има стриймове за мачовете от Европа с кристално качество. :)


14 Фев 2019 23:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vhr - като потребител - да абонатите на БСК са ощетени от към брой канали, качество, техника и бог знае още какво. Ние в този форум обаче не сме просто потребители. Ние с мненията си се опитваме да помагаме на фирмата при отстраняване на проблемите. Ще ти дам само един пример - знаеш ли още преди изстрелването на спътника колко писане съм изписал само аз, за неподходящата позиция. Но са малко тези които четат форума, а още по малко тези които ни обръщат внимание.
Затова казвам - майната им на тези дето не четат форума и личните ми усилия са насочени към потребителите и специално тези в чужбина. За тези в БГ все пак има техници, но за емигрантите ни понякога форумът е единственото спасение.

Като по-специални потребители, понякога се опитваме да влезем в положението на фирмата и не е изключено, ако причините за нещо са обективни, да ги защитаваме.
Ето сега ще ги защитя от твърдението ти че разчитат на милостиня от А1 - забрави ли кога тръгнаха испанските мачове. Защо А1 не взе сам правата за Ла Лига. Ла Лига се гледа в България и благодарение усилията на БСК и Виваком. Като прибавим и факта че БСК е и най-големият събирач на такси за пакета Макс, излиза че за в момента е правилно да се каже, че БСК и А1 си сътрудничат.

РР: Не искам да ми отговаряш на това - умен човек си, ако искаш да помагаш със знанията си, не бъди като оня "американец". Изключи от речника си думите - глупости и гл-пак и бъди жив и здрав.


:!: Ето още един пример от поста преди този мой - startx е на различно от моето мнение, но вижте стилът му на говорене. С такъв човек можем да си говорим до утре, че дори и да пием по бира ...някой път !


14 Фев 2019 23:54
Профил

Регистриран на: 07 Ное 2013 14:59
Мнения: 46
Отговори с цитат
[quote="vhr"]hd-fen


само ако имаше и най-бегла представа изобщо не би се изказвал
може би и аз като вас гледах тези канали в SD бих обяснял че цената е висока)


vhr, ти или си тотален малоумник и олигофрен, или се правиш на такъв по някакъв повод, изгоден за теб. Смисъла на диспута беше това, че пускането на МАКС СПОРТ 4 е напълно ненужно и води до изчерпването от съдържание на МАКС СПОРТ 1. Разбира се това са познати трикове за повишаване на цената както на спортния пакет, така и на пакетите телевизии за абонатите на А1. Никъде не съм споменал, че харесвам качеството на каналите,предлагано от Булсатком, защото това не е тема на спора. А че изобщо не ти работи главата в сравнението на стандарта на живота в белите държави и България - това е факт неоспорим. Но ти не си виновен - просто сивото ти вещество е много малко, а гънките в мозъка ти изобщо ги няма.


15 Фев 2019 00:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2012 22:00
Мнения: 21
Отговори с цитат
vanderel написа:
Като прибавим и факта че БСК е и най-големият събирач на такси за пакета Макс...


Няколко пъти чета това твое твърдение. Това на каква база го твърдиш? Лично мнение или на база статистики до които имаш достъп?

Аз съм скептичен, БСК да са най-големия събирач на този пакет.

По данни от новинарски сайтове с дата май м.г. А1 са имали тогава 488 хил. абоната. Вчера четох нови публикации, но не се споменаваше броя абонати, обаче беше сложен акцент "засилен интерес към Макс спорт пакета"...

От друга публикация се твърди, че Булсатком има към август м.г. 650 хил абоната... При явен отлив, колко ли са сега?

Важно е да отбележим, че само икономичния пакет на А1 НЕ включва Макс пакета по подразбиране. В останалите пакети е включен. Тоест голямата част от абонатите плащат за този пакет в завишената такса.

Обори ме с твърдения или данни и ще се съглася, но да сме обективни?!


15 Фев 2019 00:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 514 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®