Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:41



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
бТВ е най-мразената телевизия! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2012 22:59
Мнения: 12
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Това е цитат от форума на бТВ.Всичко написано след това ще е излишно.

Цитат:
Би Ти Ви или как ни се програмира съзнанието

Гледате ли телевизия и добре ли се чувствате след новините?

Ако сте запознати с невролингвистичното програмиране (NLP) лесно ще забележите, че от всички местни телевизии Би Ти Ви са най-напред с техниките за повлияване на съзнанието. А целта - тя е съвсем проста - повече пари от реклами и повече власт. Защото в същината бизнес моделът на големите съвременни телевизии е съвсем прост - събиране на максимално количество втренчени погледи за продаване на реклами. А когато зад тях стоят и хора с желание за власт и политически интереси - тогава и пропаганда. Повече или по-малко скрита.

Лесно е да се види защо Би Ти Ви са толкова "добри". Нужно е само да се сетим, че телевизията е клонинг от медийната империя на Рупърт Мърдок, който има нескрити политически и властови интереси, при това глобални. За една такава медийна машина като News Corporation, простираща се на пет континента, просто няма как да не разполагат с персонала и похватите за едно такова ТВ програмиране. Не изключвам при създаването на Би Ти Ви специален екип от компанията майка да е бил пратен тук в България именно с цел такъв инструктаж.

Най-простият начин да установите как даден информационен канал ви действа психически е като се запитате как се чувствате. По-добре ли се чувствате след това? Или нещо сериозно е разбъркало мозъка ви?

А последното, това при Би Ти Ви се прави като по учебник

Забележете например как се формулират текстовете на новините. Просто на ниво думи и граматика. Всяка новина обикновено тръгва с кратко въвеждащо отрицателно изречение, което после бива последвано от постепенно по-дълги изречения. Първото изречение е кратко за да фиксира вниманието (шок) и да наложи общ емоционален фон на цялото послание, а последващите изречения са "въвеждане" на самото послание (защото при тях човек вече по-малко мисли и по-лесно се приемат подсъзнателно).

А защо има толкова много негативизъм в новините?

Отговорът е лесен: колкото по-стресиран, несигурен и дезориентиран е човек, толкова по-вероятно е да остане с убеждението, че нещо му липсва. И после - дрън - идва сублимния момент - време за реклама

При това рекламата често се вкарва на максимален контраст. Примерно, сцена с прегърбени и мизерно изглеждащи пенсионери чакащи на опашка с оръфани дрехи. И веднага след това - дрън - реклама на козметичен продукт, където се показва супер и до нереална красота обработен образ на жена манекенка

За внушаване на недоимък (т.е. че ти трябва нещо) любима думичка е НЯМА. Тя най-добре се вкарва във въвеждащите кратки изречения за дадена новина, при това най-отпред.

Няма да има увеличения на пенсиите.

Дори положителна новина по-този начин бива обръщана чрез отрицателно изречение, където отново в началото се заковава това НЯМА. Примерно, новина че болница в еди кой си град ще продължи да работи се обръща на следното

Няма да бъде закрита болницата в...

И други такива:

Не беше постигнато съгласие на срещата на...

Няма пари за бюджет 2012...

Но думите като такива са само малко част от информационния поток. Изследвания са показвали, че понякога над 80% от информацията се приема по-други канали, като интонация и езика на тялото.

Разпускащи, усмихнати и спокойни ли изглеждат говорителите по новините?

Или по-скоро имате усещане за някакво неспокойствие (дори на външен план уж да не изглежда така)?

Обърнете внимание на тона, интонацията и скоростта на изговаряне на думите. По принцип, когато човек говори малко по-бързо и монотонно, тялото е вдървено, а погледът сравнително неподвижен - тогава зрителят възприема повече сигнали за несигурност. Все едно сте ученик пред дъската, а водещият е някой даскал, който не ви мисли доброто

Мой колега също сподели и друга психологическа особеност на гледането на телевизията, а именно че при прикован и неподвижен поглед мозъкът по-принцип е податлив на хипнотично въздействие.

А за капак на менталното програмиране при Би Ти Ви идва лозунгът "Новините - Всички гледни точки"... са нашите

Решението да излезете от тази матрица е съвсем лесно - просто изключете дистанционното. Може би в началото няма да е лесно, защото гледането на телевизия и особено на новините може да е станало почти зависимост. Но ще си струва, за доброто на вашата душа и ум

Аз не гледам новини по телевизията и това никак не значи, че не съм информиран какво става в България. Даже по-ясни започнаха да ми стават много неща Светът извън телевизията е много по-спокоен и там има много повече решения и хубаво настроение отколкото предполагате


14 Май 2012 23:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Май 2012 07:14
Мнения: 252
Местоположение: Норвегия
Отговори с цитат
Като е холандска собственост, що не пуснат нещо на КаналДигитал? Ами само турцизми и блудкави предавания, и реклами, реклами, реклами, реклами.. майната им, при мен ер малък ТВ и всичките му издънки са изтрити отдавна. Аз наистина ненавиждам тази медия. За мен е обида да се нарека неин зрител.


15 Май 2012 20:30
Профил

Регистриран на: 05 Мар 2012 19:06
Мнения: 2
Отговори с цитат
В Холандия нещата стоят къде къде по-различно


16 Май 2012 00:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Направете група във Facebook с име "bТВ е най-мразената телевизия!" да пишем още повече .... по-лесно да си видят кирливите ризи. :D


16 Май 2012 20:22
Профил

Регистриран на: 31 Авг 2011 14:32
Мнения: 16
Отговори с цитат
Dove80 написа:
Направете група във Facebook с име "bТВ е най-мразената телевизия!" да пишем още повече .... по-лесно да си видят кирливите ризи. :D

Подкрепям тази идея.


16 Май 2012 21:16
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2010 19:42
Мнения: 29
Отговори с цитат
Аз мисля че не трябва всичко да се обръща на омраза. Това е чисто неодобрение и недоволство към политиката на БТВ.


16 Май 2012 21:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Когато критиката не помага вече от доста време, омразата лека-полека започва да се прокрадва. Ако преди време имаше тук-там някой по-различен пост вече почти във всеки форум има тема за това. :mrgreen:


Новините на bTV всеки ден .... ето част от тях и после съдете каква тв е и какви са журналистите там:
:arrow: http://btvnews.bg/lifestyle/liubopitno/ ... -isus.html


16 Май 2012 22:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Dove80 написа:
Направете група във Facebook с име "bТВ е най-мразената телевизия!" да пишем още повече .... по-лесно да си видят кирливите ризи. :D


Подкрепям на 1000 процента.
Лошото е, че тяхната аудитория не винаги си дава сметка как телевизията се подиграва с тях и ги обижда. Зазяпват се само в турските новелки, чат-пат новините, времето и толкова.
От една страна е хубаво, че не всеки вижда простотиите им.
Аз по ирония на съдбата ги видях - единия път, докато бащами гледаше новините.
:evil: Бях потресен! Чудя се още колко смятат да продължават, какво целят и до къде смятат да стигнат ?!
Има не по-лоши телевизии, но като сме рекли - айде османско да е. :mrgreen:
За мен вече няма съмнение - тази телевизия гледа всички други интереси (ако ще и да не са турки - амрикански да са ), но не и българските.
И смешното е как ''братята журналета'' са готови да предадат хората, да защитават каузи, които не им изнасят и на тях самите, да обиждат....... и това всичкото в името на парите!
Не съм расист! Само че някои неща са абсурдни!


03 Юни 2012 22:49
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Я идете да кажете на Краси Гергов, че бТВ е на СМЕ :lol:


04 Юни 2012 20:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2012 22:59
Мнения: 12
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Dove80 написа:
Направете група във Facebook с име "bТВ е най-мразената телевизия!" да пишем още повече .... по-лесно да си видят кирливите ризи. :D

http://www.facebook.com/say.no.to.btv


04 Юни 2012 20:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Мар 2007 21:57
Мнения: 55
Местоположение: Бургас - Valencia - Athenes
Отговори с цитат
Малко са случаите, в които арогантността на дадена личност, правителствена институция или корпорация в България ми прави толкова голям впечатление, че имам причина да споделям в блогосферата за случилото се. Обикновено пропускам обществените скандали с нагласата, че тези организации имат критичен недостиг на каквато и да е отговорност пред българските граждани и почти винаги тази моя нагласа се оказва правилна.

Смятам, че въобще не си струва да се занимавам с хора, чиято единствена цел в живота е лъжата и нейното пропагандиране.

Но тази седмица “журналистката” Диана Найденова от bTV прекрачи границата ми на търпимост и ми доказа, че обслужва интереси в тотална противоположност с тези на гражданското общество. Жалко е, че хора като нея, които не заслужават да работят дори в жълтите вестници, получават поле за изява в националния ефир.

Отдавна не гледам телевизия, особено bTV и NOVA. Имам представа за себе си като човек с достатъчно ниво на интелигентност, за да не се подлагам на облъчванията на безвкусна дезинформация, чиято единствена цел е да обслужва държавните и корпоративните нужди. Но така нареченият разговор между Диана Найденова и Петко Цветков от Българска фондация “Биоразнообразие” се разпространи така светкавично в интернет, че нямаше как да го пропусна.

Става въпрос за следния прекрасен пример за псевдожурнализъм:
http://vbox7.com/play:f58bb1cec9

“Господин Цветков, мога ли да ви помоля в началото да се извините от името на всички, как да кажа… спонтанно организирали се хора във интернет заради побоя над нашия колега на Орлов мост?” – започва Диана Найденова. Изглежда, че включваме тежката артилерия от самото начало, поставяйки цялата вина за събитие с неясни обстоятелства на флашмоба срещу скандалния закон за горите върху един от неговите организатори.

“Съжалявам за това, което се е случило, но аз не съм виновен, а правителството има вина за това, че бе пребит човекът.” Думите не са достатъчни, за да подчертая колко правилно отговори Петко Цветков на такава лична конфронтация, чиято очевидна и видима цел е да настрои недостатъчно информираните зрители (които bTV на първо място отказаха да информират) срещу протестиращите.

Работата на МВР бе да опази реда и да предотврати подобни физически свади. Вместо това, от родната полиция избраха да провеждат селективни арести, изкарвайки невинните хора виновни и лишавайки ги от всякакво право да защитят своята правота. Организаторите на спонтанния протест нямат нито средствата, нито задължението да предоставят охрана.

Първо, по време на цялото интервю Диана Найденова не показва никакъв интерес към становищата и изискванията на протестиращите. Опитът да намери пълна отговорност за организацията на флашмоб показва или тотална откъснатост от същността на такива събития, тоест липса на знания какво е спонтанен протест и как, и с каква цел се организира, или демонстрира открито намерение да злепостави организаторите, участниците и намеренията им чрез акцент върху свада между репортер и един пръсъстващ от многото спонтанно организирали се хора на Орлов мост и факта, че всички са виновни за случилото се.

Класически пример за пропаганда и дезинформация. Целите остават официално неясни, но всеки уважаващ себе си човек е способен да осъзнае причините на това поведение, нарушаващо всички правила на кода на етиката на журнализма.

Публикацията на бившия репортер в bTV Петър Станчев, мотивирана от псевдоотразяването на целия протест и събитията около него, е повече от красноречива и илюстрира достатъчно добре кои точно интереси обслужва телевизията. Междувременно, проверка на Биволь установи, че председателят на Управителния съвет и Генерален директор на bTV Вики Политова притежава точно 190400 акции в Първа инвестиционна банка. Изключително много препоръчвам да прочетете този прекрасен текст, пълен с нецензурирани истини относно кой всъщност управлява голямат българска медия.

Срамно е, че в големите български медии истината се изопачава по такъв брутален начин. Също толкова срамно е, че личности като Диана Найденова, заедно с целия й екип, имат думата по национален ефир. Но още по-срамно е, че все още има хора, които редовно гледат предаванията им и вярват на всичко, казано в тях.

Но нека не бъда песимист. В последните няколко дни смелите действия на протестиращите граждани, които са принудени да прилагат обществен натиск за постигане на промяна, стимулираха и активното гражданско общество на България.

Общество, което определено съществува и всяка година става все по-голямо.

“Забелязваш ли как от няколко дни насам във фейсбук е някак различно? – Все повече хора оставят “късметчетата” и захващат проблемите на България. “Политика” стана мръсна дума, защото уж гледайки собствения си живот я пренебрегвахме, и с нея се занимаваха изглежда все хора, които постигат добри резултати за себе си, но не и за всички нас. Вижда се – това вече се променя, тук и сега. В една истинска демокрация всеки гражданин се занимава с политика. Прехода ще свърши, когато всички заедно направим крачка към поемането на гражданския си дълг. С пускането на жалби, подкрепянето на справедливи според нас каузи с протести онлайн или офлайн, и най-важното – като просто по-често говорим помежду си за проблемите на града ни, на държавата ни. Когато знаем какво искаме и го кажем заедно, вижда се – не могат да не ни чуят.” Радо Райков

И докато големите медии мълчат и изкривяват събитията, то обикновените хора споделят истината. Едва ли има по-ефективен канал за разпространение на информация от хората, използващи социалните мрежи, блоговете и възможностите на интернет. Дори да не се харесва на телевизиите и радиостанциите, мрежата отдавна се превърна в място, където реалността царува над пропагандата.

Да живеят алтернативните граждански медии!

http://dimnikolov.com/btv-diana-naydenova/


18 Юни 2012 21:30
Профил ICQ

Регистриран на: 17 Май 2012 15:26
Мнения: 6
Отговори с цитат
Направо съм възмутен.
Такова поведение в ефир! Много се самозабравиха тези.
Ако и битият оператор се е държал като тази разбирам защо е бит.
Добре, че отдавна наложих вето на тази псевдо телевизия вкъщи.


18 Юни 2012 22:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Не вето, а банан съм им наложил. Изобщо не се гледат тези канали.
Ванди, хората, които гледат BTV може и да изпускат, но аз не гледам тази прокажена ТВ по принцип, а след простотиите им и нито един от каналите.
А още повече, че новини не гледам от поне 10 години с много малки изключения - ако ме интересува нещо и Боклук ТВ ще е последното място от където ще прочета, или погледна нещо. И е така, защото освен да ми изкипи чайника докато слушам простотиите, които се сътворяват в тази псевдо-държава друго няма да стане. А аз като гледам ТВ (обикновено предаване, или филм, който обичам) е за да се разсея от проблемите и да си направя кефа.
Същото е и като правя нещо друго, което обичам. А аз често имам някакъв проблем - знаете, мръстници и подли същества има навсякъде.Подли, изтарикатени....... Остава само да почна да гледам и новини, да гледам речите на онези нищожества в парламента - не, мерси!
Стига ми натвореното.


18 Юни 2012 23:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Мар 2011 18:13
Мнения: 2
Местоположение: Paphos,Cyprus
Отговори с цитат
:lol:


Прикачени файлове:
550543_377617822302278_1338956941_n.jpg
550543_377617822302278_1338956941_n.jpg [ 73.89 KiB | Прегледано 21790 пъти ]
19 Юни 2012 13:43
Профил

Регистриран на: 31 Авг 2011 14:32
Мнения: 16
Отговори с цитат
Миролюба Бенатова за да оправдае некадърното поведение на МВР изкара Киро Циганина жертва на жителите на Катуница.Хванаха ги и как манипулират рейтинга.Наистина наглостта им гони Бареков и ТВ7.


19 Юни 2012 15:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®