Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 11:11



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
ZHD 210 проблем с HD каналите- изчзнаха 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Сеп 2013 21:15
Мнения: 8
Отговори с цитат
Здравейте, както се разбира от заглавието приемника има проблем само с HD каналите. Няма ги или се чува насечено звук за 1-2 секунди. Съответно сигнала варира 100 и изчезва, децибелите също 14 и изчезват. След 2-3 минути работа всичко изчезва и изписва няма сигнал. Технически грамотен съм и прочетох из доста форуми за проблеми със захранването и изсъхнали кондензатори, но за другите модели. Този е с външен адаптор, което не е гаранция, че няма да дефектира, до го пробвах с друг адаптор, от работещ приемник. Проблема си остава. Замервам и напрежението което влиза в приемника и то е 11, 70в. това е след един диод, който го намаля, иначе на захранващата букса, включена в приемника е 12.02в. Според мен 12в. е стабилно и не е ниско от адаптера, доказано и от опит с друг адаптор, от работещ приемник. Нормално е и след диода в смия приемник да падне до 11,7в. явно е ограничаващ диод. Та остава въпроса, разбра ли се от къде е проблема с HD каналите на този приемник. Имаше и мнение да се сменят и двата кондензатора, които са близко до тунера, но след като ги замерих , си покриват изискванията 100 микрофарада са на 35в. Не че е проблем да го сменя, но няма смисъл. Лощото е че вече няма от тези приемници, в офиса ми викат , имаме ползвани, но няма гаранция, че няма да направят същия проблем, или че и в момента не са е него, а за да се разбере, трябва да се прехвърли на моа договор този уред, да се активира и тогава чак ще си покаже. Та не ми се иска да правя тази гимнастика с 2-3 уреда докато случа на работещ. Не могат да ми дадад и корейче 2020, защото днес сменяли систамата и не могат да правят нищо овен плашания. Няма да се оправи тази фирма никога явно, все нямат, все не могат.....Та ако някой е решил проблема и има желание , мола да сподели какво се сменя за да работи.

PS. ето от друг форум в който пише какво да се смени вътре в приемника
http://dtv-bg.com/showthread.php?t=46260


18 Окт 2021 12:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vamfan написа:
прочетох из доста форуми


А това viewtopic.php?f=2&t=21482 ?


18 Окт 2021 19:16
Профил

Регистриран на: 12 Сеп 2013 21:15
Мнения: 8
Отговори с цитат
Да, изчел съм всички теми с този проблем в нашия форум, а и не само. Изводите са 2:
- сменя се захранващият адаптер и 2-3 човека са се оправили. Забелязах, че има 2 вида захранващи адаптери за този модел. Единият модел има на изхода на 12в. 2 кондензатора 1000м и 470м , те дефектират и се налага смяна. Другия модел фабрично си е с 2бр по 1000м и там проблем не се наблюдава, явно така са си решили предходниат проблем.
- другите са им сменили приемника и са си оправили проблема
Както написах, със смяна на адаптера не се оправи проблема, в офисите няма нови 210, а за момента ако може да се оправи не искам да го сменям с друго "дърво".
Сега съм в процес на издирване на фирмата , която ги е произвеждала, май са от Стара Загора. Искам да видя имат ли те някаква идея за проблема и евентуално дали имат останали някакви части за тях. Вероятно за всеки потребител към този момент е по-лесно да се замени приемника от офис с нов кореец. Защото ако трябва да се прави ребол на процесора изисква специфични средства, инструменти и умения, които не всеки има, а и се заплащат. При положение , че дават нов приемник за някви 20-30лв, тази гимнастика се обезмисля.
Мисля, че темата е за раздел техническа поддръжка, ако админ прецени, моля да я премести.


19 Окт 2021 12:02
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®