Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 11:32



Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Следваща
Нов приемник без карта на Награ . 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
DevNull написа:
Интересно ми е дали тези "гадните" корейци и китайци ще го плейнат.
Не ! Записът се отваря на други устройства, но през тунерите - йок !
Тутерите изпълняват само две неща коректно. Първото - форматират в двата формата /ЕХТ4 и FAT32/. Т.е. при форматирана флашка от тунера, тази флашка се приема от други устройства.
Второто - има опция - "Информация за диска". Тази опция също работи и отчита, че на флашката има запис.
Когато обаче се отиде на опция "Списък с файлове", файлове нанай. Не отчита файлове направени от друго устройство, вкл. от друг тунер от същия модел и тип.

XaMaB написа:
vanderel написа:
Такаа, да сложим точка на въпроса и на опитите, относно записите от Гангнъм Стайл :!: За по-кратко ще наричам тези корейски устройства ГС. Вземаме два тунера - ГС1 и ГС2 и правим на една и съща флашка два записа - съответно от двата тунера по един запис. Тогава забележете - всеки тунер ще чете само неговия си запис :!: :!: :!: На записа от братовчеда ще излиза черен екран.
От този опит мисля че всичко е ясно :? - щом не може да се чете от един ГС на друг ГС какво остава на съвсем друго устройство.

Флашката си стои пред мен с двата записа. Единия запис ще го гледам на първия етаж, другия - на втория. Въпреки че тунерите са еднакви и с еднакви настройки в т.ч. формати. А в комшията на неговия плеър, няма да гледам нищо. Това е !

Така трябва и да бъде :) Всеки приемник криптира записа с неговото ID на Nagra. Aко не беше така, булсата щяха да имат сериозен проблем с провайдърите на съдържание ;) или просто тази функционалност нямаше да я има. Същото е и с CAM на SmartTV-то ми...


04 Яну 2021 23:22
Профил

Регистриран на: 15 Фев 2015 12:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
pepi1174 написа:
atila25 написа:
Здравейте.Преди 1 седмица смених стария си сд приемник с от тези новите хд приемници.Моя мисля че е китайския вариант.И само проблеми с него.Приемника периодично през 2-5-15 мин. ми гаси екрана на телевизора и пак се появява.Пробвах на 2 различни Самсунг смарт телевизора (2011 и 2020 година),с 4 различни HDMI кабелас и без разконител,в други контакти и хроблема си остава.Правих му и заводски настройки.Нищо.Със стария сд приемник нямах никакви проблеми,както и с по-стария хд ZDH 210. Отделно излъчва всички канали 720р,а не 1080р както трябва да бъде.Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми?

Аз си реших проблема с прекъсването на примника, изхвърлих всички техни HDMI кабели, сложих си мой - качествен, със златна нишка мисля че беше, и вече нямам никакви проблеми. Приемникът повече от седмица не е прекъсвал.


21 Яну 2021 12:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Благодаря ти Пепи, че споделяш тези неща :!: Знаем че последния модел на Фюжън боксовете има проблеми с този кабел, но не знаехме че и "китаеца" го неще :?
Поздрави :!:


21 Яну 2021 15:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Авг 2009 11:41
Мнения: 111
Местоположение: България
Отговори с цитат
Аз пък забелязах,че от както съм с новия хд приемник като си включа лампите вкъщи от ключа,доста често прекъсва за секунда и става черен екран.Някой има ли такъв проблем ?


21 Яну 2021 22:07
Профил

Регистриран на: 11 Ное 2011 11:35
Мнения: 22
Отговори с цитат
Пак добре, че не ти пуска водата на казанчето в тоалетната...


21 Яну 2021 22:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
adidas77 написа:
Аз пък забелязах,че от както съм с новия хд приемник като си включа лампите вкъщи от ключа,доста често прекъсва за секунда и става черен екран.Някой има ли такъв проблем ?

Имаш проблем с ел инсталацията - сериозно


21 Яну 2021 22:44
Профил

Регистриран на: 13 Мар 2007 23:03
Мнения: 8
Отговори с цитат
adidas77 написа:
Аз пък забелязах,че от както съм с новия хд приемник като си включа лампите вкъщи от ключа,доста често прекъсва за секунда и става черен екран.Някой има ли такъв проблем ?


Имах същия проблем, докато ползвах 3 приемника, свързани към телевизор със само 1 HDMI вход, като ползвах 2 HDMI разклонителя.
След като смених телевизора с нов, който има 3 HDMI входа и премахнах разклонителите, проблемът изчезна.


22 Яну 2021 13:37
Профил

Регистриран на: 15 Фев 2015 12:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
pepi1174 написа:
atila25 написа:
Здравейте.Преди 1 седмица смених стария си сд приемник с от тези новите хд приемници.Моя мисля че е китайския вариант.И само проблеми с него.Приемника периодично през 2-5-15 мин. ми гаси екрана на телевизора и пак се появява.Пробвах на 2 различни Самсунг смарт телевизора (2011 и 2020 година),с 4 различни HDMI кабелас и без разконител,в други контакти и хроблема си остава.Правих му и заводски настройки.Нищо.Със стария сд приемник нямах никакви проблеми,както и с по-стария хд ZDH 210. Отделно излъчва всички канали 720р,а не 1080р както трябва да бъде.Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми?


Аз си реших проблема с прекъсването на примника, изхвърлих всички техни HDMI кабели, сложих си мой - качествен, със златна нишка мисля че беше, и вече нямам никакви проблеми. Приемникът повече от седмица не е прекъсвал.


23 Яну 2021 10:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:!: :!: :!: Тези от вас, които имат от новите приемници и имат повече от една антена свързани към тях, ДА ВНИМАВАТ ! В понеделник ще влезе нов ъпдейт, който ще ви върне във фабрично положение. Запомнете къде какво сте направили, за да ви е по-лесно след това да възстановите конфигурацията си :!: :D

:idea: Имат някои сполучливи неща. Дано този ъпдейт освен дайсек настройките не съсипе и тях. За Була това е запазена марка - от новите настройки трябва да се притесняваме, а не да им се радваме :?


05 Фев 2021 01:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
...Дано този ъпдейт освен дайсек настройките не съсипе и тях...
Като ще сесъсипат какъв е смисълът да се помнят? Освен тях(дайсек настройките) какво друго ще се батиса, че не разбрах?


05 Фев 2021 13:49
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ще разберем в понеделник - дали освен по каналите са пипали и интерфейса :?
pepi1174 написа:
vanderel написа:
vanderel написа:
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E
и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !

5. Докато си на малък екран и превърташ каналите ще е добре да излиза картината на новоизбрания канал, а не да стои картината само на този на които сме били преди да смалим картината с ОК.

:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.

ИМА НАПРЕДЪК бре ! Червеното е изпълнено :D Остават първа и пета точка.


05 Фев 2021 15:09
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 11:57
Мнения: 3
Отговори с цитат
При стария приемник Zhd210 имаше възможност когато включвам и изключвам приемника автоматично да се включва и изключва телевизора, при новия, предполагам че е китайския това не става и трябва телевизора да го включвам и изключвам отделно. Има ли вероятност за това да се направи някаква допълнителна настройка или тези приемници изобщо не поддържат такава функция?


01 Мар 2021 14:30
Профил

Регистриран на: 30 Апр 2010 10:58
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте! От няколко дни на китайския приемник ми се появява съобщение: Инициализация(206) на черен фон и каналите не се отварят. Седи пуснат с часове приемника и нищо, пробвах и с фабрични настройки пак без резултат. Някой да се сеща от къде може да идва проблема?


24 Мар 2021 19:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Рестарт от контакта, ако не го стартира, трябва да го смениш. И не вземай повече такъв.


25 Мар 2021 00:05
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
:) :) :)


25 Мар 2021 00:49
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®