Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:11



Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Следваща
Нов приемник без карта на Награ . 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Даскале, мисля си дали някой няма да пусне някакво ревю на тези два приемника така както навремето един идиот го правеше.
Има наум картинки с менюта, някакви упътвания и т.н. или викаш нема смъ


09 Ное 2020 20:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Искаш да кажеш, че пак ние трябва да правим реклама, да помагаме, да обясняваме ...
Ето напр. колко хора в БГ мислиш ,че знаят, че това чудо прави записи. Освен мен сигурно има още няколко ентусиасти, които са останали приятно изненадани, като са поставили една флашка. Ако не се постави флашка, менюто за запис е замръзнало. Всеки би си помислил, че тази опция не работи. За служителките и тези на телефоните съм сигурен че не знаят за екстрата, но ми е интересно в техническия отдел дали знаят. Или вече са научили от форума :D :D Много недостатъци от към дистанционното имат тези устройства. Мисля си че трябва да има поне още един ъпдейт. Затова аз лично не бързам с много обширни обяснения. Трябва първо да направим списък с недостатъците, а после да правим ревю ... :D


Последна промяна vanderel на 09 Ное 2020 23:13, променена общо 1 път



09 Ное 2020 23:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:!: БСК задействайте се :!: На прав път сте. Положили сте усилия, но трябва още малко. Как така напр. при един и същ софт. единият приемник има часовник, а другият - няма. Каналите влизат във фав листата с номерата си от фабричната. Това нормално ли е :?: 5-6 неща са - трябва да ги оправите, за да могат всички хора да се справят, а не да се блещят и да търсят бутон EXIT ...


09 Ное 2020 23:12
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Един въпрос към Вандерел.. Кой от двата приемника е по-добър и би предложил да взема. Монтажниците ми оправяха антената и искаха да ми заменят zhd210 с китайския.. разбира се отказах да взема тая кибритена кутия за сметка на стабилния 210, пък и без това конвертора беше издал багажа нещо, а не 210 както ме увъртаха, за да го гепят. Обаче мисля да сменям една s300ка та въпроса е... ако имам право на избор кой да взема?


09 Ное 2020 23:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
То май няма да имаме голям избор. То и аз още си ползвам 210 при мен, един стандартен в кухнята и само Майка ми е на ''кибритената кутийка''.
Но, когато сменят кодирането от Булкрипт на Награ май няма да имаме голям избор, освен да ги подменяме всичките... И като си спомням при Майка ми как се случи да прегрява (явно има дефектни борйки), ще трябва да се моля на мен да не ми се падне нещо, на което Китайците са спестили някой-друг елемент... Между другото... Как да изкарам индикатора за сигнал ? Тук, когато натисна синия бутон ми излизат други глупости...
А иначе... Наистина ще е добре да се направи някаква тема, в която тези приемници да се разкостят.
Аз имам 2-3 снимки от Неосат на техен приемник, но това едва ли има полза за форума.


10 Ное 2020 01:24
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
Е, тази цепеница на Неосат, защо си споменал?! :)


10 Ное 2020 14:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: Има някои недоразумения при работата с дистанционното, но :?

1.Основното - на снимката по долу е натиснат бутон ОК. Излиза пътечката с каналите. Избираш канал и натискаш
ОК. Каналът се отваря, но пътечката остава на екрана като на снимката и не се маха сама - нито при самото натискане на ОК нито след секунди. Маха се с ДОПЪЛНИТЕЛНО НАТИСКАНЕ на бутон-изход :(
2.Пак на снимката, каналите не могат да се предвижват през 10.
3. Ако натиснеш бутон 1 или 3 напр. не отиваш на 101 или на 301 като при старите тунери, а ти изписва ???? , че няма такъв канал.


:idea: ... и малко софтуерни недостатъци :?
1. Във фабричното меню са вкарани само два допълнителни спътника - 13 и 19 Е.
След като и с тези приемници не може да се сканира за транспондери, то тези два спътника са твърде малко.


Отварят се обаче и висококомпресираните честоти/HEVC/, така че могат да се гледат свободните канали на тези честоти.

Та като за начало е много добре, но има още какво да се доизкусурява !

vanderel написа:
:!: БСК задействайте се :!: На прав път сте. Положили сте усилия, но трябва още малко. Как така напр. при един и същ софт. единият приемник има часовник, а другият - няма. Каналите влизат във фав листата с номерата си от фабричната. Това нормално ли е :?: 5-6 неща са - трябва да ги оправите, за да могат всички хора да се справят, а не да се блещят и да търсят бутон EXIT ...

ХА ... :D Горното съм го писал преди 5 дни/на 05.11./, а долното вчера. Първите три точки току що бяха изпълнени :wink: Мина ъпдейт и се промениха точно тези три неща :D :D вкл. се появи и часовника :D Синьото обаче не е изпълнено :? :D Вече работят коректно и най-долните бутони на дистанционното, вкл. синият бутон за идикатор на сигнала - Браво !

РР: Далеч съм от мисълта, че някой ме е чул и че е направено заради мен, но е факт. Най-вероятно и без друго са щели да го направят, НО това иде да покаже, че хората в този форум са адекватни. Ако от време на време шефовете хвърлят по някое око на форума, могат да усетят настроението на потребителите. Да проследят техните искания. А защо не и да правят по-малко грешки, най-голямата от които беше спътника на позиция 1 гр. Това което се случва днес със спътника, сме го коментирали преди той да бъде изстрелян. Ако тогава някой ни беше чул, сега нещата щяха да бъдат далеч по-оптимистични.


10 Ное 2020 19:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
И за да са БСК, трябва като правят нещо добро, да видят сметката на друго.

След ъпдейта, за който ги хвалих по-горе, спря да работи дайсека. При сканиране на Хотбърд напр. транспондерите на които предварително има сигнал отиват към Хелас. Т.е. по време на сканирането те са си на Хотбърд. Каналите излизат. Но след края на сканирането запаметява всичко на Хелас. Така като идеш на Рай Уно, ти казва че на спътник Хелас и транспондер 10992,който не е от Хелас - няма сигнал. В момента на сканирането транспондерите от Хотбълд са се запаметили на Хелас. Като идеш през сигнал индикатора на 10992 Хот. - има сигнал. Като идеш на 10992 Хел - няма сигнал. Шантава работа :evil:


12 Ное 2020 01:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:idea: Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !
2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !
3. Шрифта на часовника да се увеличи с 2-3 степени !


12 Ное 2020 01:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Не е ли по-здравословно използването на "нормален" приемник за diseqc?

Изпратено от моят Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk


12 Ное 2020 14:08
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Не е ли по-здравословно използването на "нормален" приемник за diseqc?
Разбира се !
Приемниците на БСК още от самото начало поддържат тази опция и като за евтин вариант са добри.
Или поне бяха ...

:idea: :idea: Сега ако някой има описаните по-горе проблеми и не може да отвори каналите от друг спътник, да каже ... Ще му кажа как да излъже приемника.

За толкова години Здравко, ми е станало хоби, да лъжа приемниците на БСК. Разбирай - да ги накарам да правят неща които, не могат.


12 Ное 2020 23:16
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
... Ще му кажа как да излъже приемника.
За толкова години Здравко, ми е станало хоби, да лъжа приемниците на БСК. Разбирай - да ги накарам да правят неща които, не могат.
В случая ми се струва, че учиш колегите как да правят неща, които те и приемниците могат, но не знаят как!
Приемника ако не може няма как да го научиш или излъжеш!
Можеш ли да го излъжеш да пусне мултистрийм нпр.? :wink:
Поздрави



Изпратено от моят Nokia с фенерче с помощта на Tapatalk


13 Ное 2020 00:15
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Ще дам пример с последния проблем, който описах по-горе.
vanderel написа:
След ъпдейта, за който ги хвалих по-горе, спря да работи дайсека. При сканиране на Хотбърд напр. транспондерите на които предварително има сигнал отиват към Хелас. Т.е. по време на сканирането те са си на Хотбърд. Каналите излизат. Но след края на сканирането запаметява всичко на Хелас. Така като идеш на Рай Уно, ти казва че на спътник Хелас и транспондер 10992,който не е от Хелас - няма сигнал. В момента на сканирането транспондерите от Хотбълд са се запаметили на Хелас. Като идеш през сигнал индикатора на 10992 Хот. - има сигнал. Като идеш на 10992 Хел - няма сигнал. Шантава работа :evil:
Може и да е малко объркано обяснено, но е факт, че с новите тунери не може да се гледа друг спътник, въпреки наличието на опции за това.
Ето как става лъженето :D Пример - на позиция 1 на дайсека е вкаран ХеласСат, на поз. 3 - Хотбърд. Каналите са сканирани и са налице, но не се отварят, защото са се запаметили на Хелас/софтуерната грешка от последния ъпдейт/. Начинът е да се зададе и за Хелас и за Хотбърд поз. 3. Тогава обаче каналите на БСК от Хелас няма да се отварят, но ще се отварят тези от птицата. За да се отвори бТВ, трябва в дайсек настройките отново да се зададе за Хелас поз.1 Т.е. ако гледаш каналите bTV и RAI UNO трябва постоянно да се сменя позицията на Хелас.
Това и в техническия отдел не го знаят. Дано някой го прочете, за да разберат какво са сторили, колегите им от софтуерния.

zdravkos написа:
Приемника ако не може няма как да го научиш или излъжеш!

Друг пример - приемникът ти казва че не можеш да вкараш този транспондер, защото вече има вкаран такъв. Тогава ми дойде идеята да се вкара близък по параметри/+– 6 MHz/. И тогава приемникът мисли, че му вкарваш нов транспондер, а ти всъщност му вкарваш същия. Сканираш новия и каналът който е имал проблеми, вече е добре :D

Или с други думи казано - му намирам цаката :D :D


14 Ное 2020 00:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Софтуерно е възможно ако хардуера го поддържа.
Отлично обяснени примери :D
Поздрави


14 Ное 2020 15:45
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
HD-1 написа:
Един въпрос към Вандерел.. Кой от двата приемника е по-добър и би предложил да взема. Монтажниците ми оправяха антената и искаха да ми заменят zhd210 с китайския.. разбира се отказах да взема тая кибритена кутия за сметка на стабилния 210, пък и без това конвертора беше издал багажа нещо, а не 210 както ме увъртаха, за да го гепят. Обаче мисля да сменям една s300ка та въпроса е... ако имам право на избор кой да взема?

Както вече навярно си разбрал от горните ми изяви, миналата седмица Була прецака нормалната работа на дайсека. Ако ползваш повече от един спътник, остави 210. Пък и само да си на Хелас, засега смени само 300, срещу 9 лв. Вземи корейчето. Така ще имаш възможност да се увериш лично в качествата му.


15 Ное 2020 20:20
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®