Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 09:54



Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Следваща
Нов приемник без карта на Награ . 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !


:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.


18 Ное 2020 14:59
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Струва ми се че грешният ъпдейт от 06.11.2020 е спрян. Дано да е така и да не се увреждат ново регистрираните приемници.
Ако на корейчето не излиза часовник, значи не сте получили бъгавите настройки.
Това означава, че се работи по проблема !

Има още една липсваща функция, но за нея умишлено не говоря и не искам да я има, въпреки че за Була тя е важна :?


19 Ное 2020 11:28
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Да се похваля днес взех корейчето. Много добро впечатление ми направи. Супер дизайн и цветове на менютата. Много бързо превключва за разлика от zhd210.
А бе готин е кефи ме. :D
Ъпдейтна ми се, но имам и дребен часовник не знам добре ли е...
Две неща не ми харесват за сега!
1-во като превключа канал, ако искам веднага да намяля/увелича звука не може. Трябва да се скрие инфото за канала и тогава става. Не е болка за умиране, но ме дразни пък аз постояно увеличавам и намалявам и така.
2-ро фав листата да започне с подредба 1, 2, 3 тия 107 и т.н е отврат.
Моля ви оправете тези неща. И часовника е малък, не може ли да се увеличи?

И още нещо за кой часовник дали има приемника? Аз на самия приемник нямам.. по-принцип на приемника може ли да се появи и като е изключен да е часовник?


20 Ное 2020 18:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
На дисплея на приемника няма часовник !


21 Ное 2020 01:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vanderel написа:
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E
и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !


:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.
ИМА НАПРЕДЪК бре ! Червеното е изпълнено :D Остава първа точка.


03 Дек 2020 23:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Има все още малко недоразумения около добавянето на нови спътници, но като излъжем приемника, има начин. Който се затруднява с нещо, да пита. Не ми се пише сега за всичко и особено за неща, които при следващия ъпдейт, могат да бъдат променени. Каналите от други спътници сега вървят коректно. Хубавото е че каналите могат да бъдат сортирани по спътници :!: Поздрави на софтуеристите за това :!: Но номерата във Фав листата и тяхното пренареждане си остава като задача № 1.


04 Дек 2020 00:07
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Едно питане имам... не знам от ъпдейт ли е станало, но е следното. Дядо ми пуснал телевизора и от приемника изписва :
Добре дошли !
Благодарим ви , че използвате нашите услуги.
Моля следвайте указанията по-долу. Приятно гледане!
Моля изберете език - български.
-------------------> следващ

Би трябвало да продължи напред. Казах да го оправят, като цъкнат напред или следващ.. казват ми всичко е блокирано и не помръдва.. Та не съм вкъщи да го видя. Въпроса ми е има ли проблем нещо и правили се нещо по-различно?
След 1,2 часа мъка било тръгнало :D И от ъпдейт ли се появява тоя надпис?


04 Дек 2020 20:53
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Натиска се синьото копче и после ок и се сканират наново каналите . Успех !!! 8)


04 Дек 2020 22:22
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Благодаря!


04 Дек 2020 23:28
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
HD-1 написа:
Казах да го оправят, като цъкнат напред или следващ.. казват ми всичко е блокирано и не помръдва... И от ъпдейт ли се появява тоя надпис?
Казал си, но то напред не се отива по стандартния за много интерфейси начин с ОК, а както ти каза Камен - с цветен бутон. Твоите хора явно не са го разбрали това. И да - това се случва след ъпдейт - т.е. след влезлите нови настройки, приемникът трябва да се рестартира. А това става като започва да сканира като нов.
Като идеш при приемника, влез в меню - Спътници. Ако там има запаметен Тюрксат42, знача последният ъпдейт все пак е влязъл коректно. Ако ги няма турците, ще ти кажа какво да направиш.


04 Дек 2020 23:53
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Ок. Благодаря! Ще видя, но след седмица когато се прибера.
Т.е след ъпдейт да им кажа да натиснат синьото копче да пресканира.


05 Дек 2020 09:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Команди като Добави, Редактирай, Изтрий, Сканиране и пр. са придружени с цветна точка пред самата дума. В случая синя точка подканва да се продължи инсталацията напред !


05 Дек 2020 11:29
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2015 00:29
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте.Преди 1 седмица смених стария си сд приемник с от тези новите хд приемници.Моя мисля че е китайския вариант.И само проблеми с него.Приемника периодично през 2-5-15 мин. ми гаси екрана на телевизора и пак се появява.Пробвах на 2 различни Самсунг смарт телевизора (2011 и 2020 година),с 4 различни HDMI кабелас и без разконител,в други контакти и хроблема си остава.Правих му и заводски настройки.Нищо.Със стария сд приемник нямах никакви проблеми,както и с по-стария хд ZDH 210. Отделно излъчва всички канали 720р,а не 1080р както трябва да бъде.Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми?


09 Дек 2020 22:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Трябва да го смениш. Ако може с кореец. За резолюцията има един бутон на дистанционното с изобразен екран, разделен на 4. От там се сменя резолюцията. Остави го на 1080i.


10 Дек 2020 00:08
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2015 00:29
Мнения: 2
Отговори с цитат
vanderel благодаря ти много,стана с този бутон.А колкото до приемника-ще го мъча и днес и утре евентуално ще ходя до офис да ги помоля да ми го сменят,въпреки че се съмнявам да ми дадат кореец.Нямам претенции,просто искам работещ непрекъсващ приемник че жената ще ме изсели,не може да си гледа сериалите като хората :).


10 Дек 2020 09:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®