Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 12:30



Отговори на тема  [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща
Нов приемник без карта на Награ . 
Автор Съобщение

Регистриран на: 15 Фев 2015 12:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
Напълно съм съгласна с vanderel . Моите искания са същите, плюс още едно-като натиснеш стрелката на дистанционното , да излиза следващия канал, а не този преди него, и съответно-като натиснеш надолу стрелката , да излиза предния канал, а не следващия.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !


24 Дек 2020 16:27
Профил

Регистриран на: 15 Фев 2015 12:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
atila25 написа:
Здравейте.Преди 1 седмица смених стария си сд приемник с от тези новите хд приемници.Моя мисля че е китайския вариант.И само проблеми с него.Приемника периодично през 2-5-15 мин. ми гаси екрана на телевизора и пак се появява.Пробвах на 2 различни Самсунг смарт телевизора (2011 и 2020 година),с 4 различни HDMI кабелас и без разконител,в други контакти и хроблема си остава.Правих му и заводски настройки.Нищо.Със стария сд приемник нямах никакви проблеми,както и с по-стария хд ZDH 210. Отделно излъчва всички канали 720р,а не 1080р както трябва да бъде.Някой сблъсквал ли се е с подобни проблеми?


25 Дек 2020 22:26
Профил

Регистриран на: 15 Фев 2015 12:24
Мнения: 5
Отговори с цитат
vanderel написа:
vanderel написа:
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E
и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !


:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.
ИМА НАПРЕДЪК бре ! Червеното е изпълнено :D Остава първа точка.


25 Дек 2020 22:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
pepi1174 написа:
Напълно съм съгласна с vanderel . Моите искания са същите, плюс още едно-като натиснеш стрелката на дистанционното , да излиза следващия канал, а не този преди него, и съответно-като натиснеш надолу стрелката , да излиза предния канал, а не следващия.
Ами Пепи,то е така като ти искаш. Със стрелката - Нагоре, излиза следващия канал. Ако си на 5-ти ще излезе 6-ти канал. Така трябва да бъде и си е така, когато обаче си на цял екран /ти на това не си обърнала внимание/. Ако обаче си изкарала стълбичката с каналите, тогава 6-ти канал е под 5-ти, тогава много ясно, че за да слезеш от 5 на 6 ще трябва да го направиш с бутон - Надолу.
Стандарта тук е спазен ! Няма нищо, явно си гледала само когато е на малък екран ...
Поздрави !


27 Дек 2020 20:10
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Добре бе, каква е пречката да подредят каналите от 1 до 100. Ебаси нещо свръхтехнологично ли е това? Не сме 1999г а 2020г. Също така кога ще може от приемника да се пуска и телевизора с hdmi-cec. Писна ми от тия некадърници. Хората в космоса пътуват, тука ще ми подреждат канали от 1 до 10 в първи клас. :lol: :mrgreen:


28 Дек 2020 22:48
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Ми аз така си го пускам и спирам, явно проблема е при теб

https://dox.abv.bg/download?id=8979d313c7# -> линк за сваляне


28 Дек 2020 23:57
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Става въпрос за новите приемници. И аз от zhd 200, 210 го правих, но с корееца не виждам такава опция.


29 Дек 2020 22:11
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
vanderel написа:
ЧАКАМЕ ТЕХНИЧЕКСИ ЪПДЕЙТ :?

Като изпълниха първите три задачи, поне да напиша още три, за кадем. Белким ги изпълнят и тях.

1. Каналите във ФАВ листата да започват от № 1. И да могат да се пренареждат, както това става във фабричната листа !

2. Да се върне положението преди последния ъпдейт за дайсека и всичко свързано с него - спътници, транспондери и пр. !

3. Във фабричните настройки ще е добре да се запаметят честотите на поне още два спътника. Да кажем TURKSAT 42E
и EUTELSAT 16E

4.Шрифта на часовника и този на инфото да се увеличи с 2-3 степени, до размера на старите тунери !


:!: Ако съм на мястото на шефа, копирам този пост и го пращам на софтуеристите да действат :D Защото всичко останало е ОК. Поздрави за досегашната работа, без разбира се сакатлъка с дайсека при последния ъпдейт.
ИМА НАПРЕДЪК бре ! Червеното е изпълнено :D Остава първа точка.[/quote]


Добавяме точка 5. Активиране на СЕС функцията !


29 Дек 2020 23:01
Профил

Регистриран на: 28 Апр 2011 23:18
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте.Изчетох цялата тема,но не намерих решение за моят проблем,ако е такъв.Как да си настроя програмите във фаворити.Днес го взех този приемник,и след около час мъчене,не успях.


30 Дек 2020 20:35
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Авг 2009 11:41
Мнения: 111
Местоположение: България
Отговори с цитат
vil4an76 написа:
Здравейте.Изчетох цялата тема,но не намерих решение за моят проблем,ако е такъв.Как да си настроя програмите във фаворити.Днес го взех този приемник,и след около час мъчене,не успях.


Избираш си Меню --> Канали -->Любими и ок върху канала дето ще слагаш в любими...Слагай си ги по реда нето искаш защото после не може да ги местиш в самите любими.Ако дадеш FAV,,може да направиш нов списък с фаворити и да си ги разделиш(напр. музикални,спортни филмови и т.н.) и да си ги кръстиш с имена по избор на латиница.
Каналите не ти ги реди от 1,2,3 а от фабричните трицифрени номера !!!

И аз да питам за този формат.ts в който записват новите приемници,какъв плейър на компютъра ще ми трябва(Със нито един не подкарах записите ) ???


31 Дек 2020 17:56
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
adidas77 написа:
И аз да питам за този формат.ts в който записват новите приемници,какъв плейър на компютъра ще ми трябва(Със нито един не подкарах записите ) ???

Май записа е кодиран и се гледа само с приемника, а дали това го може той не зная.


31 Дек 2020 18:33
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Напълно възможно е да е кодиран записа.
Иначе за плеър - би трябвало всеки един да може.
Ако някой иска да си прави записи (като мен :wink: ) му препоръчвам да се ориентира към кепчърите.
Стига да не сте на HDMI - проблеми със смотаните защити няма да имате.
DevNull, искаш да кажеш, че са направили приемник, който не може да си чете собствените записи ?
:lol:


01 Яну 2021 17:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
adidas77 написа:
И аз да питам за този формат.ts в който записват новите приемници,какъв плейър на компютъра ще ми трябва(Със нито един не подкарах записите ) ???
Можеш ли да качиш една-две минути запис някаде да тестваме?


01 Яну 2021 17:48
Профил WWW

Регистриран на: 11 Ное 2011 11:35
Мнения: 22
Отговори с цитат
Предполагам, че Daum Potplayer няма да има проблем да възпроизведе записа, защото този формат не го затруднява. Формата се използва във структурата на блурей дисковете и позволява по-голяма резолюция на видеото. Но си мисля, че едва ли са оставили без никаква защита крайния запис и навярно има някаква DRM защита или нещо друго, за да не може да се възпроизведе.


03 Яну 2021 01:30
Профил
Аватар

Регистриран на: 29 Окт 2010 08:46
Мнения: 52
Отговори с цитат
Вярно е. VLC, Pot Player, Media Player Classic, SM Player и др. биха се справили с този формат.
А това разширение е за транспортен стрийм, може да е Мпег 2, или Мпег 4.
Аз имам записи от кепчърите ми в ts и m2ts и нямам проблеми.
Не е до формата, мили хора. :wink:


03 Яну 2021 13:11
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 234 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®