Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:27



Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Настройка на приемник ZHD210 за други спътници 
Автор Съобщение

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
мъчих, струвах, четох теми, препрочитах и не ще и не ще да тръгне. Закачих кабела на другия приемник STB-S300 и каналите на различните спътници се хващат от раз. Тънкост ли има някаква или просто някоя серия от тези приемници са така кодирани, че освен Хелас друго не ловят? Поне моя не ще. Значи, спътника Астра го активирам и гледам как е сигнала
http://i.picresize.com/images/2016/01/31/zpXIh.jpg
после сканирам за каналите
http://i.picresize.com/UhNT
и те си излизат един след друг без грижи. Би следвало всичко до тук да е ОК, но след сканирането, пускането на някоя програма или каквото и да е др. действие следва това
http://i.picresize.com/UhNJ
Та въпросът ми е може ли да се ползва този приемник за нещо друго освен за Хелас и ако може как да стане :?:


01 Фев 2016 00:32
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Има няколко неща, които трябва да знаете. Този приемник е кодиран. Ако работи към друг спътник повече от 72 часа (ако го няма и Hellas Sat 2 важи това) ще блокира. Брояча започва обратното броене, когато се рестартира от електрозахранването приемника, и след стартирането няма връзка с Hellas Sat 2. Брояча се нулира при първата връзка със спътника. Докато работи приемника, ако насочите към друг спътник, независимо дали има връзка с Hellas Sat 2 и приемника не се рестартира, брояча няма да започне да тече. След като приемника блокира, разблокирането става като се свърже към настроена към Hellas Sat 2 антена и стои така няколко часа. За гледане на два спътника, няма проблем. Стига да не се губи връзката с Hellas Sat 2. Антената(е) трябва да е (са) насочена(и) към двата спътника. Трябва да сте сигурни, че не просто има някакъв сигнал на втория спътник, а и той е достатъчен за приемането на каналите. Лесно може да се заблудите. За канали може да се сканира и да се запишат, но сигнала да не е достатъчен за приемането им. Ако сте сигурни, че всичко е наред, изтрийте намерените канали, рестартирайте приемника, сканирайте и запишете отново, след което вижте тогава как ще е. По принцип използването на операторски приемници като тези, за гледане на канали, различни от предлаганите от оператора, не е добро решение. Както и използването на друг спътник.


01 Фев 2016 22:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Marcel, проблемът ти е в дайсек настройките. Едно е да извадиш транспондерите през сигнал-индикатора, друго е да отвориш каналите.
Деактивирай Мини дойсека :!: Активирай само дайсек 1.0, като след това в дясната колонка разпределиш позициите на антените. Разбираш ли ме ???
С този приемник спокойно можеш да гледаш 2-3 до 4 хиляди програми от около 16 спътника.
Каквото те интересува, питай спокойно. Това е твоят форум :wink: На първо време направи това което ти казах. Ако не си ме разбрал, аз или колегите ще ти го обясним пак.
Или пък ти директно вкарваш кабела от Астра в тунера. Ако е така, тогава се замисли над това което ти обясни по-горе колегата в първата част на поста си.


Последна промяна vanderel на 02 Фев 2016 20:08, променена общо 1 път



02 Фев 2016 01:00
Профил

Регистриран на: 27 Яну 2009 13:14
Мнения: 310
Местоположение: София
Отговори с цитат
user6396, има моменти в които човек е хубаво да се поспре! :wink:


02 Фев 2016 17:23
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Сложих дайсек, включен е.
Уж всико е направено, както трябва поне така мисля, а нищо. Сега даже на сигнал-индикатора не се появява сигнал от втората чиния, а само от тази на БСК. Смених и пробвах на друг изход, но пак същото. Къде е проблема? Без дайсек има сигнал, но каналите не могат да се гледат. С дайсек пък изобщо няма сигнал. А сега де! :(


03 Фев 2016 19:45
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Размених местата на кабелите на входовете на дайсека, за да видя да не са блокирани. Сега няма сигнал на нито един от двата. Изписва: LNB няма сигнал.
Описвам какво правя, за да се установи, дали греша някъде.
Стъпка по стъпка:
Меню - инсталация - код 1234 - антена - спътници - активирам Астра и я добавям в избрани, зелен бутон запази и после пак влизам в менюто, защото ме изхвърля от там и натискам ОК след, което ми изкарва настройките:
захранване - включено
LNB тип - универсален
Дайсек 1.0
поляризация - автоматично
L.O. - автоматично
позиция - LNB 1,2,3,4
избирам съответната позиция, където ми е кабела на дайсека и натискам ОК, а след това потвърждавам със зелен бутон навсякъде, за да се запамети. И нищо не става. Къде греша? :roll:


03 Фев 2016 20:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Всичко си направил добре, без едно :wink: Върни кабелите както си бяха в началото !!! Съответно върни и позициите в тунера за ЛНБ 1.0 !!! Натисни зеления бутон 2 пъти, след настройките за всеки спътник !!!
Влез на Антена - Транспондери - иди на Астра - натисни зелен бутон :!:
Приятно гледане :!: :D


04 Фев 2016 23:10
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Благодаря за пожеланията, но не ми е много приятно гледането на http://i.picresize.com/UhNJ
Всичко е направено и нищо. Със СД приемника на БСК на същия кабел всичко излиза и на двата спътника.
Сложих приемник xoro hrs 8560 без да му отвора инструкцийте и стана за 10 мин. с двата спътника. Сложих друг приемник Opticum HD AX 300и също стана за отрицателно време. Е как пък на булсатския ХаДе приемник не става. Ако искаш клипче да ти снимам, за да не си помислиш, че нещо се будалкам. Наистина почна да ми писва... :twisted:


06 Фев 2016 03:17
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
HD каналите се изгубиха след поредните опити да подкарам 2-ри сателит. От приемника ли е или е случайно?


06 Фев 2016 14:24
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Май 2009 22:33
Мнения: 385
Местоположение: Всичко, което пиша тук се базира на строго лично мнение!
Отговори с цитат
Дали да не започнем отначало с едни фабрични настройки?


06 Фев 2016 15:42
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Аз съм съгласен !
Първо пак да кажа - с този приемник може да се гледат 4000 канала.
Дай Фабрични ! На предупреждението, премести на ДА. И започваме - Меню - Антена - Спътници - Астра - ОК - зелен бутон - изход :!: Меню - Антена - Транспондери - Астра - ОК - зелен бутон :!: Меню - Ант. - Спътници - ОК - на дясно - ОК - Дайсек 1.0 - избираш правилната позиция - зелено - и пак зелено :!:
След тези манипулации на индикатора трябва да има сигнал !!!
Следва Сканиране !!! Като хванеш няколко канала, ще ти кажем още нещо ...


06 Фев 2016 23:36
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
След няколко опита и връщане на фабричните настройки се получи! Благодаря за помощта! :)


07 Фев 2016 00:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Не знам дали знаеш, но тук http://www.lyngsat.com/europe.html можеш да видиш какво се излъчва от Астра 19,2 и ако нямаш този транспондер, сред фабрично запаметените, да го вкараш ръчно. Ръчно защото твоят тунер не може да търси автоматично тр-ри. Ако не знаеш как, ще ти кажем :wink: :D Това е !


07 Фев 2016 23:42
Профил

Регистриран на: 01 Фев 2016 00:19
Мнения: 15
Отговори с цитат
Благодаря за помощта!
Имам нужда обаче от още.
На едната антена (НЕбулсатската) сложих двоен конвертор за 19.2Е и 13Е. На НЕбулсатския приемник и двата спътника ги гледам, а на булсатския приемник само 39Е и 19,2Е. Как да подкарам и 13Е? На сигнал индикатора нищо не излиза. Направих същите настройки, както на 19,2Е, но пак не ще. Повторих няколко пъти и не ще и не ще. Каква е процедурата сега?


13 Фев 2016 21:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
:D ще стане специалист от теб. Следващото е моторизирана антена :wink:

Кажи ни първо какъв е този двоен конвертор или са просто два конвертора !


14 Фев 2016 12:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 57 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®