Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:40



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Подреждане на FAVORITI 
Автор Съобщение

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
Здравейте!
След някаква актуализация, липсва опцията за подреждане на каналите във FAVORITI.
Има ли някакъв начин това да се случи, щото след 24 минутен разговор с Оператор - Техническият отдел, разбрах, че и те не знаят за какво ги питам, като към самият край на разговорът, който прекъснах щото разбрах, че говоря с някой, на когото мястото му не е там- в техническият отдел?
Предлагам снимка, относно информацията за приемника.

п.п. Добре, че не изтрих списъкът с FAVORITI все пак...

п.п.п. Очаквам със следващата актуализация, и повишаването на цената на таксата, да лисва дори опцията за FAVORITI.

Изображение

Изображение


27 Мар 2023 15:44
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Опцията в случая се казва "любими" и се намира в меню-при иконата "телевизор". Там са още - Конфигурация, Сателит и Транспондер. С дистанционни на които няма бутон FAV, опцията "любими" се избира с бутон // - пауза.


28 Мар 2023 15:48
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
vanderel написа:
Опцията в случая се казва "любими" и се намира в меню-при иконата "телевизор". Там са още - Конфигурация, Сателит и Транспондер. С дистанционни на които няма бутон FAV, опцията "любими" се избира с бутон // - пауза.


Мислех, че съм задал разбираем въпрос, след като попитах:
-Има ли някаква опция, с която мога да подреждам каналите в списъка на FAVORITI, което ще рече, че аз вече съм добавил канали във FAVORITI и просто искам да ги подредя.
Ще дам още един жокер за максимално онагледяване на ситуацията:
- На една от снимките се виждат каналите добавени във FAVORITI. Аз просто искам, примерно, каналът 0101 BNT 1 да го поставя между 0709 BNT 4 и 0102 bTV ND.
Това е само един пример, като не искам да ми отговаряте:
- Че защо ти е да го местиш там, или тем подобни.

Благодаря Ви предварително за отговорите, на този, явно, много сложен казус, на който от техническият отдел на Булсатком, така и не можаха да ми отговорят, при все, че няколко пъти се опитвах да обясня, че искам да преместя някакъв канал, който е в списъкът с FAVORITI, между други канали, които пак са в списъкът на листата с FAVORITI.



Изображение

Изображение


30 Мар 2023 09:46
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Нарочно изчакам някой друг да ти отговори, защото не съм привържаник на диалозите. А и усещам недоверие от твоя страна. Но пък не е добре да остават въпроси без отговори...


Последна промяна vanderel на 07 Апр 2023 22:41, променена общо 2 пъти



01 Апр 2023 20:47
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
vanderel написа:
За форума въпросът ти не е казус, защото сме го обсъждали отдавна/в съседната тема/ :arrow: viewtopic.php?f=5&t=20886&start=90 .

m65 написа:
Здравейте!
След някаква актуализация, липсва опцията за подреждане на каналите във FAVORITI.
Има ли някакъв начин това да се случи, щото след 24 минутен разговор с Оператор - Техническият отдел, разбрах, че и те не знаят за какво ги питам ...]
Не е имало актуализации. Каналите във фав никога не са можели да се подреждат, както това става в основния списък напр.
Ти разбира се не си длъжен да четеш целия форум преди да питаш, така че този път дано сме по-ясни.


Ами това което виждам е, че последната актуализация, или там както се нарича е от 24 март 2023 година, според това което съм качил в първият пост.
От последната снимка, така подредените канали как са се озовали във списъкът с Фаворити, след като е липсвала винаги такава опция за подредба щото явно според така даденият отговор, аз никога не съм си подреждал каналите във Фаворити?

И да, никой не е длъжен да живее във форума, поне според мен де.
Но въпреки това, някъде в този форум, преди време, бях чел за тези приемници, че каналите не могат да се преименуват, но могат да се подреждат в списъка от Фаворити, и точно това бе първото нещо което направих преди около три години, когато замених старите си HD приемници с тези.


03 Апр 2023 21:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
m65 написа:
От последната снимка, така подредените канали как са се озовали във списъкът с Фаворити, след като е липсвала винаги такава опция за подредба щото явно според така даденият отговор, аз никога не съм си подреждал каналите във Фаворити .
На въпросната снимка не ви ли прави впечатление, че всички канали започват с буквата "b" . Това е така, защото няма канали започващи с "а" . Така че, вие не сте подреждали каналите по ваше осмотрение, а просто сте използвали една от двете опции - Сортиране по азбучен ред и Сортиране по номер.

Става с ОК - ЧЕРВЕН БУТОН...

Сортирането е нещото, което винаги го е имало. Подреждане обаче е имало и има само във фабричната листа, през меню "Конфигурация". Това е!


07 Апр 2023 22:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Техника сложна, ора............
Ама трябва да изискваме със заповеднически тон.


08 Апр 2023 20:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Равнис, мирно, равнение по цяла България! Булсатком, кой каза свободно - началника ли? Няма такова нещо, началник са Ви абонатите! :lol: :lol: :lol:


08 Апр 2023 20:58
Профил

Регистриран на: 14 Апр 2011 11:21
Мнения: 20
Отговори с цитат
vanderel написа:
m65 написа:
На въпросната снимка не ви ли прави впечатление, че всички канали започват с буквата "b" . Това е така, защото няма канали започващи с "а" . Така че, вие не сте подреждали каналите по ваше Усмотрение, а просто сте използвали една от двете опции - Сортиране по азбучен ред и Сортиране по номер.

Става с ОК - ЧЕРВЕН БУТОН...

Сортирането е нещото, което винаги го е имало. Подреждане обаче е имало и има само във фабричната листа, през меню "Конфигурация". Това е!


Ами не ми прави такова впечатление, тъй като не са подредени по азбучен ред или по номер, тъй като тази опция не ме устройва...


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


09 Апр 2023 15:37
Профил

Регистриран на: 04 Окт 2007 21:16
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте,
От скоро и аз се сблъсках с този проблем.
Единствения начин, който върши работа е подреждане още по време на добавяне на фаворити.
Добавяш 101, след това 204, 105 и тн.
Аз друг начин не открих.


26 Апр 2023 09:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Точно така! Подреждат се по реда на вкарване. След това обаче не пробвайте двете опции на червения бутон - сортиране по азб. ред и по номер, защото няма повече връщане към реда на вкарване. Единствено трябва да изтритите целия списък и да започнете упражнението отначало.


27 Апр 2023 12:44
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®