Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 15:27



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
статично IP 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2008 15:39
Мнения: 25
Местоположение: София-Хасково
Отговори с цитат
абе кви са тия 2лв такса за статично IP дето искат от Аиданет (булсатком)? :twisted:


29 Авг 2011 13:17
Профил ICQ

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
veskop написа:
абе кви са тия 2лв такса за статично IP дето искат от Аиданет (булсатком)? :twisted:

Не са 2 лв такса. Просто клиентът, който е искал статично IP не е бил на подходящата такса !


29 Авг 2011 20:09
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2008 15:39
Мнения: 25
Местоположение: София-Хасково
Отговори с цитат
flyman написа:
veskop написа:
абе кви са тия 2лв такса за статично IP дето искат от Аиданет (булсатком)? :twisted:

Не са 2 лв такса. Просто клиентът, който е искал статично IP не е бил на подходящата такса !

май и ти не знаеш какво каза....тарифата е 15лв и искат +2лв за статично IP...


30 Авг 2011 11:31
Профил ICQ

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
veskop написа:
flyman написа:
veskop написа:
абе кви са тия 2лв такса за статично IP дето искат от Аиданет (булсатком)? :twisted:

Не са 2 лв такса. Просто клиентът, който е искал статично IP не е бил на подходящата такса !

май и ти не знаеш какво каза....тарифата е 15лв и искат +2лв за статично IP...


Мини на тарифа 17 лв за 24 Мбит-а, и ще видиш какво ще стане :wink:


30 Авг 2011 17:41
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2008 15:39
Мнения: 25
Местоположение: София-Хасково
Отговори с цитат
какви 24мбита за 17лв бе човек,че аз сега имам по-добра скорост!Това даже е по wireless

Изображение


30 Авг 2011 19:16
Профил ICQ

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
veskop написа:
какви 24мбита за 17лв бе човек,че аз сега имам по-добра скорост!Това даже е по wireless

Изображение


В безплатния период е така....Ако не си нов клиент и си на такса по-висока от 15 лв, тогава е некоректно да ти бъде искана такса за реален статичен адрес.


30 Авг 2011 23:04
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2008 15:39
Мнения: 25
Местоположение: София-Хасково
Отговори с цитат
клиент съм от почти 2 години (на 15лв),безплатен период?!?какво е това? :)..да не говорим,че IP то въобще не прилича на статично ;)не ми е проблема 2та лева,въпроса е принципен!


Изображение


31 Авг 2011 10:23
Профил ICQ

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
адресите които предоставяме, са реални но не са статични.
ако някой от клиентите пожелае да му бъде зададен статичен адрес, то тази възможност се предлага за потребители коит плащат за определена скорост (най-високите скорости).


31 Авг 2011 12:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Яну 2008 15:39
Мнения: 25
Местоположение: София-Хасково
Отговори с цитат
Rishko написа:
адресите които предоставяме, са реални но не са статични.
ако някой от клиентите пожелае да му бъде зададен статичен адрес, то тази възможност се предлага за потребители коит плащат за определена скорост (най-високите скорости).

е,добре де,като са платени 2та лв къде ми е статичното IP?


31 Авг 2011 21:08
Профил ICQ

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
veskop написа:
е,добре де,като са платени 2та лв къде ми е статичното IP?

какви два лева????? някой нещо не се изразява ясно. или аз не обяснявам правилно и неможеш да ме разбереш или ти говориш с недомлъвки и аз не те разбирам?

нека да уточним
бил си на тарифа 17 лева и си поискал да ти дадът статичен адрес? колежките в офиса са казали че трябва да се доплатят 2 (два) лева, към предните 17 за да станат 19 и да се премине към най-високата тарифа, на която може да се зададе статичен адрес?
ако е така, то значи че вече при тази тарифа има възможно адреса да се зададе статично.
IP адреса не е вувузела която може да се вземе от някой от нашите офиси.
този адрес се задава автоматично от нашата система, всеки път само на един и същи потребител. нашата система задава тази настройка на компютъра или на рутра ( ако първото устройство от твойта мрежа е рутер)
каква е разликата
ако отворим страницата http://www.whatismyip.com/
там с големи букви ще изпише
Your IP Address Is: 46.40.*.*
когато клиента е на ниска тарифа и адреса му е динамичен, то ако днес му покаже че е с адрес 46.40.*.101, след като си спре компютъра и го включи (примерно) след два дни и зареди отново тази страница, то тогава е много вероятно адреса който ще получи да е 46.40.*.180 или някаква друга цифра накрая, между 2 и 254
но ако е на най-високата тарифа и е пожелал адреса да му е статичен, то на тази страница всеки път ще вижда един и същ адрес.

За уточнение относно страницата:
На тази страница се изписва реалния адрес през който излизате в интернет пространството. Тази страница не се поддържа от Булсатком, следователно това не е наша служебна страница. Тази страница може да се ползва от потребители на всеки един доставчик, за да проверите с какъв адрес се представяте пред оостаналия свят.

Ако случайно си си доплатил за по-висока тарифа, а не си заявил категорично че желаеш да ти бъде статичен адреса, можеш да се обадиш на националните ни телефони или да направиш заявка в най-близкия наш офис.


02 Сеп 2011 16:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®