Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:36



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
tp-link tl-wn722n Wifi 
Автор Съобщение

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Искам да попитам мога ли с тази антена да си шерна уи фи в къщи. Преди ден два успях телефона ми се свърза но уви втори път не иска да тръгне. Някои може ли да ми обясни как да го направя? Знам че с рутер ще ми е много по лесно но нямам как да се сдобия с него сега. Ако може един кратък туториал?


12 Авг 2012 13:50
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
http://www.tp-link.com/Resources/docume ... _Guide.pdf

няма кратки туториали.
ако искаш да прекараш дявола във въздуха, първо се научи да летиш.
отдели време да почетеш.
също така когато задаваш подобни въпроси, давай и информация какво имаш в наличност като ресурси и кое, къде искаш да включиш.


13 Авг 2012 15:29
Профил

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Цветно ли или на кратко?
Искам интернета които влиза в пц-то да го искарам през тази уифи антена и да го хващам докато лети с телефона.Туториала и 10 листа да все тая въпроса е може ли да стане с тая антенка. На 1-2 пъти успях да се свържа но след това тотално отказа.А искам да го направя за постоянно или поне докато си купя добър рутер.


13 Авг 2012 19:45
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
physics написа:
Цветно ли или на кратко?
Искам интернета които влиза в пц-то да го искарам през тази уифи антена и да го хващам докато лети с телефона.Туториала и 10 листа да все тая въпроса е може ли да стане с тая антенка. На 1-2 пъти успях да се свържа но след това тотално отказа.А искам да го направя за постоянно или поне докато си купя добър рутер.

С какъв Windows си?
И не е проблем да шернеш по този начин интернета.


14 Авг 2012 12:38
Профил ICQ

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
win 7 съм


14 Авг 2012 16:29
Профил

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Някои може ли да ми обясни как става? И има ли начин да не се изисква ИП за приемащия сигнал. Защото няма как да сменя ИП-то на телефона.


16 Авг 2012 13:02
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
physics написа:
Някои може ли да ми обясни как става? И има ли начин да не се изисква ИП за приемащия сигнал. Защото няма как да сменя ИП-то на телефона.


Най-културно е да се пусне по стандартния начин, като се пусне DHCP сървъра на Windows 7-Аз не те разбрах, какво искаш да не ти се раздава автоматично ип адрес от раздаващия интернет компютър ли?

А иначе ето ти статия как се прави:

http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... on-Sharing


19 Авг 2012 21:47
Профил ICQ

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Ами четох в една статия че за да споделиш интернет така трябвало другото устроиство да е с същото ИП но последната цифра само да е +1 ако на настолния ИП-то е ххх,ххх,ххх,111 приемащия уифи сигнал примерно лаптоп трябвало да е с ххх,ххх,ххх,112 . А на мен целта ми е като пусна уифи изискването да е една проста парола и интернета да фърчи към телефона.


21 Авг 2012 00:30
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
physics написа:
Ами четох в една статия че за да споделиш интернет така трябвало другото устроиство да е с същото ИП но последната цифра само да е +1 ако на настолния ИП-то е ххх,ххх,ххх,111 приемащия уифи сигнал примерно лаптоп трябвало да е с ххх,ххх,ххх,112 . А на мен целта ми е като пусна уифи изискването да е една проста парола и интернета да фърчи към телефона.

То така и се прави, Windows-a си раздава IP-то автоматично с вградения си DHCP сървър, безжичната мрежа се посочва като интерфейс за шерване, секюритито се прави като се изгражда Ad-Hoc мрежа.


23 Авг 2012 12:02
Профил ICQ

Регистриран на: 16 Яну 2011 01:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
flyman написа:
physics написа:
Ами четох в една статия че за да споделиш интернет така трябвало другото устроиство да е с същото ИП но последната цифра само да е +1 ако на настолния ИП-то е ххх,ххх,ххх,111 приемащия уифи сигнал примерно лаптоп трябвало да е с ххх,ххх,ххх,112 . А на мен целта ми е като пусна уифи изискването да е една проста парола и интернета да фърчи към телефона.

То така и се прави, Windows-a си раздава IP-то автоматично с вградения си DHCP сървър, безжичната мрежа се посочва като интерфейс за шерване, секюритито се прави като се изгражда Ad-Hoc мрежа.


Ясно. Но нещо не се получава при мен. Виждам мрежата но не ми дава да се свържа пише ми че няма отговор от антената.


24 Авг 2012 08:54
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
проверявал ли си какви стандарти поддържа излъчващото устройство и какви приемащото?
синхронизиращите пакети при първоначалното свързване на устройствата за различните стандарти са различни.
прегледай нещата.


26 Сеп 2012 16:03
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®