Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 18:20



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Fusion устройство без оптичен интернет 
Автор Съобщение

Регистриран на: 20 Мар 2011 23:18
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте, абонат съм на Булсатком, ползвам телевизия през сателитна антена на един телевизор, както и интернет през Ethernet кабел. Официално в офисите на Булсатком, максималният пакет за интернет, който ми предлагат е 50 mbps. Но един ден реших да пробвам да платя за 100 mbps, за да пробвам дали скоростта ще се промени. След като убедих служителката, че искам да си платя за по-високия пакет и че на моя отговорност го правя, тя се съгласи и платих за 100 mbps още два лева. Обясни ми, че няма как да сработи, но аз настоявах. Както и очаквах, скоростта от 50 mbps достига вече до 70-80 mbps, което е доста добре, предвид, че официално в моя квартал няма прекарана оптика.

Та, въпросът ми е: искам да имам телевизия на втори телевизор, но да използвам Fusion устройство, защото през сателита няма немските телевизии, както и други канали, които иначе мога да гледам през сайта на Булсатком. До колкото знам, това Fusion устройство се свързва с интернет (IPTV), за да достави телевизията, но се предлага само на клиенти, които са с оптика. Мога ли да си купя такова устройство, или да го наема от оператора и да го използвам на втория телевизор, за да гледам каналите, които "изискват IPTV оборудване"? Както и, ако си намеря такова устройство, например от OLX, мога ли да го активирам на моя абонамент и да го ползвам, съответно като плащам 2.99 лв. месечно за "Допълнителен приемник с абонаментен план на основния приемник"?

Благодаря предварително.


18 Юни 2020 21:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Минах по този път, но не стигнах до края - да получа фюжън бокса. Същата работа с 50 нет съм.
Един колега тук във форума ме посъветва да кажа, че имам и друг интернет доставчик по оптика - примерно бибаком. Не го пробвах.
Даже съм вече доволен, че ми отказаха.
Ако мен питаш и държиш на фюжън прежали 60-70 кинта за един андроид бокс и приложението на булсат. Прекъсването по време на гледане май е същото като и с техния бокс - не го твърдя от опит, а от изчетеното тук във форума. Много програми с андроид бокса ще си гледаш дори да не плащаш пакет фюжън и такса за доп. също, стига да си плащаш основен сателитен приемник.


18 Юни 2020 22:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Кажи в офиса че си на оптика, за да ти вземат заявката, а Фюжънът ще си върви и на ЛАН. Не го вземай от OLX и пр. защото няма как да го обвържеш с твоя абонамент като допълнителен. Ако го вземеш от човек, ще трябва да му плащаш основна такса на името на стария собственик. Това което ти предлага колегата, също е вариант.


18 Юни 2020 22:59
Профил

Регистриран на: 20 Мар 2011 23:18
Мнения: 2
Отговори с цитат
Благодаря ви, сигурно ще взема такъв андроид бокс. Имам chromecast, но като стриймвам от браузъра към хромкаста от сайта на булсатком, лаптопът ми започва да загрява супер много.


19 Юни 2020 12:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Нямам фюжън но имам бокс и го ползвам като го няма сателита или като таблет с огромен екран! Действа добре, а ако разучиш и КОДИ възможностите са му безкрайни, затова бокса е полезна придобивка и върви от 10мб/с нагоре! Става и с лаптопа и с таблет но те са за зор ситуации :D


20 Юни 2020 07:49
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Евала Юрка...
Изображение


20 Юни 2020 11:32
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Споменах ли че не е кухненски бокс :lol: :evil: :lol:


20 Юни 2020 14:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
:lol:
можеше барекюто да си го модифицирал нещо, знае ли човек :wink:


20 Юни 2020 15:16
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
В този дъжд и пукотевица бокса е много полезен, друг е въпроса че каквото и да барна в къщи,се пуска телевизии, за барбекюто и телефона става :lol:Не съм се сетил на комина да вградя нещо :D


20 Юни 2020 15:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
iuri2 написа:
за барбекюто и телефона става

А бре баш за там си требе нещо яко от 50W нагоре.


20 Юни 2020 17:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Ние за телевизори говорим Бацето за уредби мисли-Идилия :D


20 Юни 2020 20:23
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®