Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:36



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Смяна на IP адрес 
Автор Съобщение

Регистриран на: 28 Яну 2017 01:07
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте!
Искам да попитам има ли как да се смени ип адреса, който ползвам?
Попитал съм касиерките в Мола на Цариградско, но са доста некомпетентни и не могат да отговорят на каквото и да е било. Та реших тука да попитам...


28 Яну 2017 01:12
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
По принцип начин има. Трябва да се свържеш с БСК, най-добре по телефона с call центъра. Вече не се знае дали те ще ти направят тази услуга и дали това ще е безплатно. Иначе в онлайн портала за личния акаунт има съобщение, че вече не поддържат статични IP адреси, което ще рече, че след всяко ново свързване към мрежата, ще получавате нов, случаен и свободен IP адрес. Не съм сигурен дали това е така, както написах, само от съобщението имам такава информация. Опитайте с рестарт на мрежовото устройство и вижте дали ще Ви бъде сменен IP адреса.


28 Яну 2017 13:31
Профил

Регистриран на: 28 Яну 2017 01:07
Мнения: 3
Отговори с цитат
Не, не се променя след рестартиране на рутера. Явно са все още със статични ИП адреси. Аз се бях опитвал преди време (сигурно поне 6 месеца) чрез калл центърът да си сменя ип адреса, но ми бе отговорено, че това няма как да стане (то има, но явно някои хора ги мързи да си разчешат малко пръстите, а искат само парички да получават, пък уж са поддръжка).
Интернетът е на ниво и съм много доволен, но персоналът е под всякаква критика (особено тези в касите нямат грам компютърна грамотност, чудя се изобщо как са се научили да работят със системата на компанията). Ще изчакам още седмица и ще рестартирам рутера да видим дали ще се замени ип адреса, но от както им използвам услугите не се е сменял.


28 Яну 2017 14:42
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
поради причина коя няма да има вече статични адреси това не е хубаво според мен трябва да си има.


03 Фев 2017 14:58
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Само не разбрах защо се налага да чакаш седмица? Рестарта отнема секунди? Ако имаш сървър или нещо подобно след рутера, което изисква по-специфична конфигурация за мрежовите данни, то това отнема минути. Тествай възможно най-скоро

Иначе не знам дали има или не статични IP адреси все още. Не използвам техния интернет, нито някога съм използвал. Споделям неща, които са стандартни или съм намерил някъде, както вече споменах в тази ситуация. Очевидно някъде евентуално все още, на някои места клиентите не са с динамичен IP.


03 Фев 2017 22:27
Профил

Регистриран на: 28 Яну 2017 01:07
Мнения: 3
Отговори с цитат
Не може да се смени ИП адреса. Това ми казаха по телефона.
Питах ги защо тогава се води динамичен, след като е по скоро статичен и тези нищо не казаха.


01 Мар 2017 23:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
Weeknd написа:
Не може да се смени ИП адреса. Това ми казаха по телефона.
Питах ги защо тогава се води динамичен, след като е по скоро статичен и тези нищо не казаха.

Е как да ти отговорят на такъв сложен въпрос :lol: :lol: :lol:


02 Мар 2017 15:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®