Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 01:41



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Fusion в Дания 
Автор Съобщение

Регистриран на: 04 Сеп 2016 00:36
Мнения: 4
Местоположение: Denmark/Vordingborg/Copenhagen
Отговори с цитат
Здраейте, дали някой има яснота за легалното използване на Fusion приемници и услугата извън България. По време на Олимпийските игри в Рио тази година, нямах TV+, Sport+ и т.н. канали. Звъннах в централата на Булсатком в гр. Стара Загора и от там ми обясниха, че всъщност не съм имал право да изнасям това оборудане извън България. Иначе въпросните канали били спряни временно само за абонати които използват Fusion докато Олимпиадата свърши.

Иначе само за инфо - гледам абсолютно всички канали тук в Дания, само от време на време ми насичат някои HD канали. Аз имам оптична Интернет връзка със 100Mbps/100Mbps upload/download скорост. Но тази скорост е в рамките на страната, International трафика е малко по-бавен.


04 Сеп 2016 00:49
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Няма начин да приемаш услугите на Булсатком извън България. Като цяло Булсатком нямат никакво право да предоставят телевизия извън България, поради тази причина изнасянето на оборудването, което е тяхна собственост е забранено. Поради технически причини, както и много други, приемането на услугите от сателитен спътник не може да бъде ограничено на територията на една държава. За това нещо Булсатком нямат вина и никой не може нищо да им каже. Могат единствено да поставят някои ограничения. Някои клиенти на своя глава си изнасят оборудването в чужбина, а оператора няма никаква отговорност и вина за това. За IPTV обаче нещата не стоят така и могат да се ограничат за една държава. Въпреки това обаче, подобно нещо не е направено, изводите оставям на останалите.


04 Сеп 2016 22:36
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Rammstein78 написа:
Иначе само за инфо - гледам абсолютно всички канали тук в Дания, само от време на време ми насичат някои HD канали.
Въпросните два канала, след края на олимпиадата вече вървят. За ИПТВ няма никаква гаранция, че ако върви у вас, ще върви и у комшията ти. Докато не се пробва, никой нищо не може да ти каже. Камо ли да ти даде гаранция за чужбина. Сателитната телевизия обаче е друго нещо и за нея този форум може да ти е полезен. Като начало ни кажи с каква антена си и колко е сигнала в дБ-
ли на 12524 Н. viewtopic.php?f=2&t=18687&p=197561#p197561

А и може да ни светнеш, дали в Дания вървят каналите на Нова и бТв на фюжънчето ,тъй като до сега нямаме инфо за тази държава !!!


05 Сеп 2016 01:01
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2016 00:36
Мнения: 4
Местоположение: Denmark/Vordingborg/Copenhagen
Отговори с цитат
vanderel написа:
Rammstein78 написа:
Иначе само за инфо - гледам абсолютно всички канали тук в Дания, само от време на време ми насичат някои HD канали.
Въпросните два канала, след края на олимпиадата вече вървят. За ИПТВ няма никаква гаранция, че ако върви у вас, ще върви и у комшията ти. Докато не се пробва, никой нищо не може да ти каже. Камо ли да ти даде гаранция за чужбина. Сателитната телевизия обаче е друго нещо и за нея този форум може да ти е полезен. Като начало ни кажи с каква антена си и колко е сигнала в дБ-
ли на 12524 Н. viewtopic.php?f=2&t=18687&p=197561#p197561

А и може да ни светнеш, дали в Дания вървят каналите на Нова и бТв на фюжънчето ,тъй като до сега нямаме инфо за тази държава !!!


Тук нека разделим случаите на 2, а именно - сателитна телевизия и IP телевизия

1. Сателитна телевизия - аз пристигнах в Дания миналата година, като предварително си бях закупил оборудването (приемник + чиния от Булсатком). Пристигайки тук, се изненадах от това че стойката за чинията и самата чиния не си съответстват. Имам в предвид, това че дупките за болтовете бяха на различни места и сам си направих нови дупки. Но като цяло срещнах огромни трудности да си настроя сам чинията, друг фактор за това беше и лошото време и силният вятър навън тогава. Отказах се и реших да си взема Fusion приемника (на мой собствен риск)
2. IP телевизия - тази година си бях в България и си закупих 2бр. Fusion приемници. Дойде техник в къщи и ми активира и двата приемника без никакъв проблем. По време на престоят ми в България, нямах абсолютно никакви проблеми, като това най-вероятно се дължи на факта че ползвах BG peering като Интернет. Като пристигнах тук в Дания, първото нещо което нямах търпение да тествам е дали ще имам телевизия. Само да добавя една скоба, че си платих пълен абонамент с абсолютно всички възможни канали. И за мое щастие - мога да гледам всички канали. Но тук идва въпросът с Интернет скоростта и ще се опитам да пресъздам ситуацията ми. В къщата където живея, имам оптичен Интернет (http://www.fibia.dk/privat/internet-tv- ... bredbaand/) със скорост 100Mbps/100Mbps. Това разбира се са скорости гарантирани за Дания. Но международният Интернет е нещо съвсем друго. Наблюдавам следната ситуация - сутрин си пускам bTV HD и други HD канали, да тествам картината и дали ще прекъсва. Но срещам трудности предимно вечер и не мога да си обясня защо. Трудностите се изразяват в това, че каналите замръзват и насичат. Като пример - гледам (или по-скоро се опитвам) Diema Sport HD и Diema Sport HD2 каналите и постоянно зациклят (предимно вечерно време). През сайта на Интернет доставчика тествах връзката ми - показва ми 110Mbps/110Mbps което е супер. През сайта http://www.speedtest.net е същият резултат (т.е. силно се надявма че резултатите са коректни). Само че когато избирам тест към друг сървър (гр. Стара Загора го няма в списъка) и връзката ми е горе долу добра. Ping-a e със 50ms закъснение което не знам дали е добре или не. Направих и друг експеримент - изключих Fusion приемника и си пуснах апликацията от компютъра ми, използвайки същата мрежа. Куриозното е, че много рядко някой от каналите да прекъсне или да замръзне. Но когато не използвам апликацията е точно обратното. За съжаление нямам каналите на Diema Sport в мобилното приложение на телефона ми и няма как да ги тествам дали ще насичат или ще замръзне картината. Ако някой по-компетентен може да каже допълнителна информация - ще съм безкрайно благодарен. Иначе си мислех вариант да премина на друга тарифа с по-бърза скорост като 250Mbps/250Mbps, но никой не ми дава гаранция че международният Интернет ще е по-бърз. Бих могъл да тествам за 1 месец да видя как ще е. Прилагам screenshots от тестовете които направих от в къщи, вкл. и към IP address на Булсатком (за който не знам дали е актуален) 46.40.123.204


Прикачени файлове:
Ping_bulsatcom_fibia.png
Ping_bulsatcom_fibia.png [ 60.39 KiB | Прегледано 29767 пъти ]
Fibia_internet_test_to_server_in_denmark.png
Fibia_internet_test_to_server_in_denmark.png [ 92.33 KiB | Прегледано 29767 пъти ]
Fbia_WiFi_speed_test.png
Fbia_WiFi_speed_test.png [ 30.33 KiB | Прегледано 29767 пъти ]
13 Сеп 2016 12:25
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Вечер ти насича защото потребителите на услугата се увеличават драстично.Това води до затормозяване на самите сървъри и на запълването на трасето с трафик. Интернета ти е достатъчен и за 10 бокса но е важно и какви са възможностите на Булсатком за международен трафик. Няма как да имаш по нисък пинг защото минаваш през поне 20 други сървъра докато стигнеш до Булсатком. Каналите на мобилното приложение са със 8 пъти по-нисък битрейт от тези на бокса и за това там ти насича малко.


13 Сеп 2016 15:19
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2016 00:36
Мнения: 4
Местоположение: Denmark/Vordingborg/Copenhagen
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Вечер ти насича защото потребителите на услугата се увеличават драстично.Това води до затормозяване на самите сървъри и на запълването на трасето с трафик. Интернета ти е достатъчен и за 10 бокса но е важно и какви са възможностите на Булсатком за международен трафик. Няма как да имаш по нисък пинг защото минаваш през поне 20 други сървъра докато стигнеш до Булсатком. Каналите на мобилното приложение са със 8 пъти по-нисък битрейт от тези на бокса и за това там ти насича малко.


Благодаря за отговора - относно Fusion всичко изглежда смислено, но не успях да разбера напълно коментара ти за мобилното приложение. Aко имаш предвид това, да кажем че Diema Sport HD има необходимост от 5Mbps за да мога да гледам картина на Full HD телевизор, но от мобилното приложение гледайки телевизия през мобилно устройство - то там резолюцията е по-ниска и затова не ми насича картината. Аз тествах със адаптер micro USB to HDMI към телевизор и качеството на картината беше с една идея по-добро от това на Fusion приемника. Но както и да е :)

Изводът като цяло е, че не е никак добра идея да се използва Fusion извън пределите на България. Към момента най-вероятно Булсатком не са готови да поемат големият брой клиенти използващи Fusion, още по-малко пък тези извън България. Така че риск печели, риск губи - в моят случай рискувах и ... може би загубих.


13 Сеп 2016 17:22
Профил

Регистриран на: 04 Сеп 2016 00:36
Мнения: 4
Местоположение: Denmark/Vordingborg/Copenhagen
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
Вечер ти насича защото потребителите на услугата се увеличават драстично.Това води до затормозяване на самите сървъри и на запълването на трасето с трафик. Интернета ти е достатъчен и за 10 бокса но е важно и какви са възможностите на Булсатком за международен трафик. Няма как да имаш по нисък пинг защото минаваш през поне 20 други сървъра докато стигнеш до Булсатком. Каналите на мобилното приложение са със 8 пъти по-нисък битрейт от тези на бокса и за това там ти насича малко.


Ок, вчера следобяд направих един друг експеримент. На мобилния телефон имам абонамент за 30GB Интернет пакет през 4G мрежа. Пуснах си Hotspot-a от телефона и закачих Fusion-а през WiFi. Резултата беше повече от задоволителен и нямах накъсване на картината.

От друга страна вчера си активирах по-висок план 250Mbps/250Mbps и за момента виждам значително подобрение. Ще пробва довечера да видя как е (само се надявам сървърите на Булсатком да не се сринат отново, както вчера вечерта)


14 Сеп 2016 10:39
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
Rammstein78 написа:
AlkatrazBG написа:
Вечер ти насича защото потребителите на услугата се увеличават драстично.Това води до затормозяване на самите сървъри и на запълването на трасето с трафик. Интернета ти е достатъчен и за 10 бокса но е важно и какви са възможностите на Булсатком за международен трафик. Няма как да имаш по нисък пинг защото минаваш през поне 20 други сървъра докато стигнеш до Булсатком. Каналите на мобилното приложение са със 8 пъти по-нисък битрейт от тези на бокса и за това там ти насича малко.


Ок, вчера следобяд направих един друг експеримент. На мобилния телефон имам абонамент за 30GB Интернет пакет през 4G мрежа. Пуснах си Hotspot-a от телефона и закачих Fusion-а през WiFi. Резултата беше повече от задоволителен и нямах накъсване на картината.

От друга страна вчера си активирах по-висок план 250Mbps/250Mbps и за момента виждам значително подобрение. Ще пробва довечера да видя как е (само се надявам сървърите на Булсатком да не се сринат отново, както вчера вечерта)


Здравей,
Проблемът с прекъсването не идва от скоростта на интернет доставчика ти, а от това, че Булсатком нямат сървъри извън България.
Ако искаш да гледаш без да ти прекъсва ти трябва интернет от български сървър. Това не е невъзможно от Дания. Ако разполагаш със средства си купи ВПН услуга със сървър в България и рутер, които поддържа ВПН - по възможност по нов модел.
Аз така направих и си гледам фюжъна от Англия.
Не ти трябват високи скорости от българския сървър - фюжъна ми черпи между 5-9Мбпс на различните канали. Значи ти трябва скорост от 15-20Мбпс за да имаш запас и да можеш докато гледаш телевизия да ползваш и други устройства които черпят интернет.
Ако имаш други въпроси питай :-)


16 Сеп 2016 14:32
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
При HLS технологията ползваща се от Булсатком се залага на няколко броя профили със различно качество на звук и картина. Сървърите през определен интервал от време пращат заявки към клиента и така избират най подходящия профил автоматично. Когато има голям брой абонати сървъра автоматично сваля качеството на всички клиенти докато стигне зададените максимални параметри. Краен клиент (абонат) дори да си пусне и 1 ГБ оптика във дома това изобщо няма да му влоши или подобри услугата ако трасето и сървъра от който взима сигнала са претоварени. Боксовете,сайта,и тв. апликациите взимат сигнал от едни и същи сървъри но разликата е в това ,че са закачени на различни профили. Максималното качество за боксовете е 720p a за всички други е 480p ,като за телевизорите е застопорено и не мърда от 480p профила. Във 5-6 регионални града във България се оказа ,че има някакви рестийм сървъри за абонатите на Булсатком но за останалата част няма а за чужбина скоро няма и да има. Във България някой доставчици са умишлено лимитирали достъпа до услугата на Булсатком защото имат собствена IPTV и са им преки конкуренти. За чужбина някой държави пък следят трафика на абонатите си и ако той е много висок взимат мерки за да не си натоварват и те мрежите. Никой сериозен оператор не предлага услугата IPTV във вида във който от Булсатком я предлагат и причините са ясни от 10 години насам. Няма как да контролираш и носиш отговорност за услуга не подлежаща на контрол и съпорт. При евентуални проблеми от Булсат няма ка да реагират във чужда мрежа и още повече пък във друга държава за която дори нямат и лиценз за разспространение. За да гледаш ти законно в Дания от Булсат трябва да заплатят такса за цялата държава без значение от броя абонати дали ще е 1 или 1 000 000 ,което не е финансово изгодно. Булсат имат право само за територията на България и всичко друго е 100% незаконно.
Значи и Булсат са виновни , че са ти дали възможност за злоупотреба със тяхно у-во и ти си виновен ,че си се подписал за монтаж на определен адрес а си изнесъл техниката на другия край на света. Ако бяхме нормална държава глоби щеше да има и за оператотора и за клиента при тази ситуация.


16 Сеп 2016 15:09
Профил

Регистриран на: 08 Юни 2012 19:01
Мнения: 154
Отговори с цитат
Стига сте плашили човека все едно, че е някакъв престъпник. Хората правят какви ли не лоши неща така, че да не изпадаме в някакви крайности за една телевизия. Брато ако можеш да гледаш - гледай. Никой няма да те търси за нищо. Те пък европейците все едно не си купуваха ВПН за да гледат американския Netflix, който се оказа, че предлага на американските абонати в пъти в повече отколкото на европейските за същата цена? Че и тва като го спряха като опция, не се ли появиха смарт ДНС, предлагани съвсем открито от фирмите? Правилата могат да се заобикалят когато е справедливо и стига да не е нагло.


16 Сеп 2016 20:21
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Яну 2017 21:18
Мнения: 10
Местоположение: VODAFONE.ES
Отговори с цитат
Глупости на търкалета
Международен трафик , оборудване , бля ,бля ,бля
ИП Телевизията била само за територията на БГ
По голяма глупост не бях чувал
Опитах горе да отворя един пост , по тоя въпрос ,но знайно или не знайно защо нещо не се появи.
Като гражданин на БГ , и притежател на л.к. , мога да нося и сателитния и ИПТВ приемника на оня свят ЩОМ съм редовен платец.
Така е във всички бели държави.
За сведение -апликация Yomvi я гледам където ми душа сака ,- в БГ, Турция , Португалия и Канарските острови.
Нито крада оборудване , нито авторски права .
А това , че услугата ИПТВ не работи на външен доставчик ,е , и е само проблем на оператора който я предлага , да не си мием очите с топла вода и да се правим , че не разбираме защо иде реч.
И още нещо , не по малко важно , в странство са кажи речи 35% от абонатите на Булсатком , колкото по рано разрешаг проблема , който има колегата от Дания и моята , защото взех един за проба и сече като дърво от 90 години , толкова повече от тия абонати , ще наблегнат на това перо , за което не е необходимо ,монтаж на паници , разрешения от домсъвето о,от кметството в много от случаите
Смятам ,че бях изчерпателен , без да искам да обвинявам някого, просто ,както измислиха Булкрипта ,за кодировка , така би трябвало да се намери човек , който освен на мобилни устройства , каналите да фунционират в мрежите на всички заинтерисовани клиенти
Поздрави , и да не забравя Честита 2017 на Всички


08 Яну 2017 21:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
Neo64 написа:
Глупости на търкалета
Международен трафик , оборудване , бля ,бля ,бля
ИП Телевизията била само за територията на БГ
По голяма глупост не бях чувал
Опитах горе да отворя един пост , по тоя въпрос ,но знайно или не знайно защо нещо не се появи.
Като гражданин на БГ , и притежател на л.к. , мога да нося и сателитния и ИПТВ приемника на оня свят ЩОМ съм редовен платец.
Така е във всички бели държави.
За сведение -апликация Yomvi я гледам където ми душа сака ,- в БГ, Турция , Португалия и Канарските острови.
Нито крада оборудване , нито авторски права .
А това , че услугата ИПТВ не работи на външен доставчик ,е , и е само проблем на оператора който я предлага , да не си мием очите с топла вода и да се правим , че не разбираме защо иде реч.
И още нещо , не по малко важно , в странство са кажи речи 35% от абонатите на Булсатком , колкото по рано разрешаг проблема , който има колегата от Дания и моята , защото взех един за проба и сече като дърво от 90 години , толкова повече от тия абонати , ще наблегнат на това перо , за което не е необходимо ,монтаж на паници , разрешения от домсъвето о,от кметството в много от случаите
Смятам ,че бях изчерпателен , без да искам да обвинявам някого, просто ,както измислиха Булкрипта ,за кодировка , така би трябвало да се намери човек , който освен на мобилни устройства , каналите да фунционират в мрежите на всички заинтерисовани клиенти
Поздрави , и да не забравя Честита 2017 на Всички

Да попитам в България сечеше ли ти дръвчето?
Не знам къде сте прочели,че IPTV на була била само за територията на България.Не е трудно да влезете в сайта им и да прочетете условията.Даже имат приложение за целта(ако нямате техен приемник)
Ето нещо от условията за приложението :достъпно от целия свят (в отделни райони, някои от каналите и/или част от услугите може да са недостъпни.....Без значение e как се свързвате към интернет - Fiber, LAN, Cable, WIFI, 3G, LTE.
Никъде в условията не е запизано,че не можете да ползвате услугата респективно оборудването.Услугата IPTV се предлага само на клиенти с Активен абонамент на услугата Оптичен интернет и при техническа възможност, поради технологичната необходимост от IP /интернет протокол/ свързаност за доставката на тази услуга до клиента.
Була не филтрира никой доставчик.....сега като се замисля май тряа да се плаща и лиценз за чужбина.


09 Яну 2017 18:45
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
IPTV-то на Булсатком е само за територията на България защото ако се замислиш пише : Услугата IPTV се предлага само на клиенти с Активен абонамент на услугата Оптичен интернет и при техническа възможност, поради технологичната необходимост от IP /интернет протокол/ свързаност за доставката на тази услуга до клиента. от Булсатком е тоя план не е на филянкишията !!!! ОТТ - се предлага чрез приложението и на сайта им . Двете услуги нямат нищо общо като качество,цена и съдържание . Ако от Булсатком напишат официално ,че предлагат IPTV извън подписания от тях лиценз то СЕМ и КЗК ще им скъсат трътката от глоби в пъти по- големи от тази за Диема Спорт пакет . И ще ги глобят защото нямат нито 1 подписан договор със притежателите на правата за каналите дето да е за чужбина. Всеки един канал е сключил договор със Булсатком за определено време и територия . Отделно от това самите телевизии са сключили договори с други фирми за определени предавания и спортни събития. Точно поради тия прични в Англия не се гледат Диема Спорт каналите. Всеки един брой Fusion Box продаден на клиент дето не е на тяхната оптика е нарушение на собствените им условия и подлежи на глоба за нелоялна конкуренция и не спазване на собствените им условия .


09 Яну 2017 19:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Яну 2015 18:34
Мнения: 60
Отговори с цитат
AlkatrazBG написа:
IPTV-то на Булсатком е само за територията на България защото ако се замислиш пише : Услугата IPTV се предлага само на клиенти с Активен абонамент на услугата Оптичен интернет и при техническа възможност, поради технологичната необходимост от IP /интернет протокол/ свързаност за доставката на тази услуга до клиента. от Булсатком е тоя план не е на филянкишията !!!! ОТТ - се предлага чрез приложението и на сайта им . Двете услуги нямат нищо общо като качество,цена и съдържание . Ако от Булсатком напишат официално ,че предлагат IPTV извън подписания от тях лиценз то СЕМ и КЗК ще им скъсат трътката от глоби в пъти по- големи от тази за Диема Спорт пакет . И ще ги глобят защото нямат нито 1 подписан договор със притежателите на правата за каналите дето да е за чужбина. Всеки един канал е сключил договор със Булсатком за определено време и територия . Отделно от това самите телевизии са сключили договори с други фирми за определени предавания и спортни събития. Точно поради тия прични в Англия не се гледат Диема Спорт каналите. Всеки един брой Fusion Box продаден на клиент дето не е на тяхната оптика е нарушение на собствените им условия и подлежи на глоба за нелоялна конкуренция и не спазване на собствените им условия .

Всичко е така както казваш.Едно обаче не разбирам....как да се досети човек ,че става дума за " услугата Оптичен интернет "на була?Щом има приложение....то само за абонати на моб.интернет на була ли е ?Просто не е написано в условието а трябва да се гадае.
Друг е въпроса,че и бокс-а и приложението се гледат и от абонати различни от оптиката на була.


09 Яну 2017 21:08
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®