Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:16



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем с оптично устройство Добрич Балик 
Автор Съобщение

Регистриран на: 01 Юни 2013 22:40
Мнения: 2
Отговори с цитат
Преди известно време дойдоха да ми сложат устройството за оптичния интернет. До тук добре.
Имам web server който трябва да е нон-стоп онлайн. Тук идва проблема. Интернет до сървъра когато си поиска. След като пусна ping до някоя си дестинация примерно dir.bg интернета се завръща в момента съм пуснал постоянен пинг за да имам интернет на машината. Имам и рутер за домашната мрежа който ползвам за лаптопа в другата стая. Монтажистите казаха, че мога да ползвам 2ри и 3ти порт. Ползвам ги сървъра на единия порт с регистриран мак адрес за реалното ip и рутера на другия порт. Рутера работи без проблем сървъра преди слагането на оптиката също работеше без проблем!

Извиках техници да видят проблема и да го оправят. Те казаха ми не знаем нищо не можем да направим.... Еми добре и аз няма да си платя другия месец ... вчера ми каза чакаме един колега да дойде и ще ти се обадим ... не дойде май колегата каза айде утре днес е събота в 10:30 им званя не вдигат !

Моля някой с опит да даде решение на проблема.


22 Юни 2013 11:31
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
мисля, че е хубаво ди си прегледаш цялостното свързване на устройствата.
също така и настройките.
техниците не са администратори и за някой неща неща не им достигат познанията за да ти решат проблема.
проста диагностика:
разкачаш всички устройства и връзваш нормална машина директно за пона. ако всичко си работи добре, значи връзката няма проблем. до там достигат и познанията на техниците. от там нататък маршрутезирането на трафици е работа на мрежови администратор, а неработещите сървиси на някой сървър са си работа на системен администратор.
не можеш да очакваш системен или мрежови администратор да стои на полусъединител и да чака ти да се оплачиш от нещо подобно.
техниците работят изцяло на "леър" едно и две от оси. ако имаха нужните знания да работят на горните "леъри" нямаше да бъдат техници.


22 Юни 2013 22:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®