Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 19:03



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Проблем с ползване на IRC 
Автор Съобщение

Регистриран на: 29 Юли 2012 02:17
Мнения: 2
Отговори с цитат
Здравейте! От няколко дни аз и членовете на семейството ми забелязахме, че не можем да ползваме IRC, заради бан върху всички сървъри. Админът на един от каналите ни каза, че най-вероятно има има сложен gline, заради някой flooder с близко IP до нашето. Пробвахме да рестартираме рутера, с надежда да смени IP-то, ако е динамично, но не се получи.
Ето ги и данните ни: IP address: 172.16.22.101. Subnet mask:255.255.255.0. DNS Servers: 46.40.72.17 и 46.40.72.18.
Преди около 10 дни минахме на оптичен кабел и нямахме този проблем, но след като и на съсед, живеещ над нас му бяха направени настройките, проблемът се появи. Възможно ли е да има връзка с това? Моля за съдействие!


30 Юли 2012 16:06
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
@Силуана ползвай Skype, тя от една страна е по-защитена от IRC, от друга опциите на са в пъти повече като функционалност. Има и създаване на всички неща които са характерни за IRC .... и не на последно място няма кой да ти поставя бан във всяко едно отношение. IRC беше на мода когато нямаше Skype. IRC е платена докато Skype е безплатна. Най-добрата версия на Skype e 3.8.0.188.


30 Юли 2012 16:54
Профил

Регистриран на: 29 Юли 2012 02:17
Мнения: 2
Отговори с цитат
Очаквах от Вас решаване на проблема, а не съвет за това, какъв начин за контакт да ползвам аз, или семейството ми. Понякога се налага да ползваме и IRC с близки хора, които са в друг град или държава. Не считам, че е нужно да се оправдавам, или защитавам, защо ползвам и IRC. Искам да знам ще бъде ли отстранен проблема, имате ли нужните умения и компетенции да го направите, или да търся съдействие от Агенцията за защита на потребителя и медиите като неутрален наблюдател в зараждащ се спор между клиент, чийто права са нарушени и доставчик, правещ опит да се държи като монополист, не зачитащ тези права?


30 Юли 2012 18:27
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Да вметна, че колегата Dove80 не е служител на Булсатком и писането във форума не е официален начин да подадете сигнал за проблем - официалният е с обаждане на *4800. Тук сме клиенти като вас и се стараем да си помагаме.


30 Юли 2012 18:42
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
Силуана написа:
Здравейте! От няколко дни аз и членовете на семейството ми забелязахме, че не можем да ползваме IRC, заради бан върху всички сървъри. Админът на един от каналите ни каза, че най-вероятно има има сложен gline, заради някой flooder с близко IP до нашето. Пробвахме да рестартираме рутера, с надежда да смени IP-то, ако е динамично, но не се получи.
Ето ги и данните ни: IP address: 172.16.22.101. Subnet mask:255.255.255.0. DNS Servers: 46.40.72.17 и 46.40.72.18.
Преди около 10 дни минахме на оптичен кабел и нямахме този проблем, но след като и на съсед, живеещ над нас му бяха направени настройките, проблемът се появи. Възможно ли е да има връзка с това? Моля за съдействие!


Здравейте,
обърнете се към админите на съответната irc мрежа. Поне по спомени отпреди няколко години бан на цяла мрежа не се слагаше, явно някой се е престарал или пък бана си е предназначен за вас.
Този адрес , който сте дали си е зад рутера Ви и с нищо не може да ни е полезен, но дори и да си дадете реалния адрес не виждам какво можем да направим , затова че някъде са Ви сложили бан. Ние Ви доставяме интернета и не можем да бъдем арбитър между абонатите ни и администраторите на irc сървъри или форуми собственост на трети страни.


31 Юли 2012 01:27
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®