Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 02:36



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Отново грамотевици, дъжд и след това няма интернет.. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2012 14:30
Мнения: 2
Местоположение: България
Отговори с цитат
Здравейте,
от три-четири месеца се опитвам да ползвам интернет в Добрич и това не ми се отдава кои знае колко много. Първоначално договорът беше и се ползваше във Варна, но стечения на обстоятелствата наложиха да го преместя в Добрич, като заедно с това и сменя титуляра на договорът. Тази цялата гимнастика беше с идеята да запазя статичното си ИП. И започнаха мъките.
Чаках повече от две седмици за да се пусне кабел до адреса в Добрич. Когато проверих защо се случва това се оказа, че интернет доставчика (Булсатком) няма кабел :shock: незнайно защо като им предложих да им купя кабел намериха "някакъв резервен за много спешни случаи" И най-после има кабел и съответно интернет. Да-да, ама не.. :mrgreen:
След като имаше хиляди главоболия по прехвърлянето на договора, за които не виждам смисъл сега да обяснявам, се оказа пак проблем. ИП-то заради което не пуснахме нов договор на адреса в Добрич, а прехвърляхме адреси и титуляри, не мога да го ползвам, защото "системата го е дала на друг клиент" :twisted: А договорът ми си тече, аз си го плащам и трябва да си го ползвам със съответното статично :roll: ИП И това не е края...
Преди около месец и половина имаше гръмотевична буря в Добрич и аз разбрах за това като установих, че нямам интернет. Реших, да не безпокоя съпорта и си мисля, че те хората си знаят. Но минаха около два дни, а положението е същото. Вечерта звъннах на националния телефон и от там ми обясниха, че има глобален проблем и колегите работели... ОК.. На следващият ден отново звъннах на националния телефон, а отговорът беше същият и то ми го твърдяха съвсем категорично. Нещо обаче ме усъмни, защото от опит знам, че какъвто и да е проблема 3 дни са прекалено дълъг срок за отстраняването му. Звъннах на един номер от тези които ми бяха оставен от техниците при пускането на кабела. Отговорът беше, че проблемът е отстранен от доста време. Оказа се, че ланкартата е изгоряла, а аз от "доста време" си мисля - Булсатком имат проблем.. И ако не се бях обадил на номера на локалната поддръжка имаше да си чакам отстраняването на "глобалния проблем" дни наред.
Няколко седмици след това внезапно интернета пак спря. Този път нямаше гръмотевици, :lol: а и имах пинг до гейта. На следващия ден имах интернет, макар и да прекъсваше през 5-10 минути. Това започна да ме дразни. Звъннах на националния телефон и отново любимата ми реплика с "глобалния проблем". Проблема до края на деня щял да бъде отстранен.. отново да-да, ама не! На следващия ден отново прекъсваше. Нямаше смисъл да звъня на националния телефон отново, защото тели девойки там незнаят какво говорят, какво правят там и изобщо защо заплата всеки месец. Казано жаргонно: "Чеп за зеле не става от тях!" Реших да позвъня на номера от предния път (ХХХХХХХ401)и не звънях един или два пъти никой не ми вдигна, а само свободно или заето. Реших, че проблема хората го знаят и да не настоявам кой знае колко. След няколко дни проблема явно бе отстранен. :?
Днес отново имаше гръмотевици. Предвидливо си извадих кабела за интернета от системата. Не го бях правил това от сигурно 10-тина години. Отминаха гръмотевиците и реших да включа отново кабела и изненада. НЯМА ИНТЕРНЕТ!! Девойките от националния телефон ми бяха ясни и за това реших да не ги безпокоя. Звъннах на ХХХХХХХ401 и отново никой не отговаря около 20-тина минути.
И питам се аз: Отново нямам интернет, няма и съпорт на който да кажа това. Никой не отговаря. На националния телефон чакаш 5 минути минимум и в крайна сметка ти казват някоя върховна глупост, а на другите телефони никой не ти отговаря. Моля ви, не ми отговаряйте на публикацията, особено с някои тъпи бебешки оправдания. А вземете някакви мерки да се промени това. Ще дойде време вие мен да ме търсите и тогава незная какво ще стане. А да и държа да не ми пипате публикацията, за да не я публикувам на друго място заедно със скийн шотовете от публикуването й. Искрено се надявам нещата да се променят в положителна посока, защото в началото преди година и нещо впечатленията ми от вас бяха съвсем други,но истината е че нещата отиват в лоша посока.

––––––––––––––––––––
Гено Георгиев
настоящ титулярна договор: Иван Генов Тодоров


10 Юли 2012 18:03
Профил ICQ WWW

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
sp1der80 написа:
Здравейте,
.....

Само приятелски съвет..Локалните телефони в Добрич, не се притеснявай да ги "тормозиш". Звънейки дори помагаш на колегите, да знаят, че нещо около теб не е наред..


11 Юли 2012 00:12
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 16 Мар 2010 15:54
Мнения: 67
Отговори с цитат
Цитат:
Само приятелски съвет..Локалните телефони в Добрич, не се притеснявай да ги "тормозиш". Звънейки дори помагаш на колегите, да знаят, че нещо около теб не е наред..

Напълно вярно. Аз при проблеми винаги звъня на тях. Не става от първия или втория път, но винаги са помагали.


11 Юли 2012 05:51
Профил
Аватар

Регистриран на: 04 Юли 2012 14:30
Мнения: 2
Местоположение: България
Отговори с цитат
flyman написа:
sp1der80 написа:
Здравейте,
.....

Само приятелски съвет..Локалните телефони в Добрич, не се притеснявай да ги "тормозиш". Звънейки дори помагаш на колегите, да знаят, че нещо около теб не е наред..


ОК, никога не съм се притеснявал да изисквам нормалното ползване на услуга за която си заплащам. И каква полза от това, че знаят "че нещо около мен не е наред", като вече повече от 26 часа чакам някой да дойде да оправи интернета ми. Явно просто толкова си уважават клиентите.. смешна работа... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :evil: :evil:


19 Юли 2012 12:51
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®