Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 16 Апр 2024 19:12



Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Интернета в Добрич 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
А пробвахте ли или с друг сървър, не този който сте дали..И дали сте пробрали с някакъв торент с много сийдъри? И телефоните за поддръжка в Добрич са: 0882303401-2-3, 058602246, и 24/7 *4800


16 Мар 2011 01:23
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 24 Яну 2011 16:53
Мнения: 4
Местоположение: Генерал Тошево
Отговори с цитат
batValio написа:
Никъде не намерих линк или номер за връзка с дежурен за интернет услугата предоставена от Булсатком.
Затова пиша тук, та дано някой да забележи, че нета е доста зле.
От една седмица /08.03.2011г./ получавам мах 10 Mbps, а съм платил за 24Mbps ?!? Това честа практика ли е ?
За Вас това е нещо нормално ли, т.к. днес е 15.03.2011г. и няма промяна /прилагам и screenshot/?
От 2 месеца съм абонат на Булсатком и вече започвате да ме разочаровате.
За справка същия този скоростомер покозваше 14 Mbps през промоционалния месец и 24 Mbps след като си платих за март. Направо заковаваше на тая скорост.
Желая да ми се предоставя услугата , за която плащам !!


Валентин Ничев
гр. Добрич, ЖК "Дружба" 42 А 16

Останалите данни и как да се свържете с мен може да вземете, при желение от Ваша страна, от регистрацията ми.




Никъде не си описал че ползваш рутер? NETGEAR WGR614v6 , а като пуска speed test как беше свързан на кабел от рутера на стационарен комп или с лаптоп безжично ?
Най-верояно проблема е в рутера
Пробвай директно с кабела.


17 Мар 2011 21:05
Профил WWW

Регистриран на: 10 Мар 2011 22:40
Мнения: 2
Отговори с цитат
Проблемът със слабата скорост е отстранен.
Благодаря на момчетата от поддръжката :D


18 Мар 2011 21:22
Профил

Регистриран на: 30 Яну 2011 18:49
Мнения: 1
Отговори с цитат
съжалявам че трябва да пиша това но ...
http://www.speedtest.net/result/1356355907.png
http://www.speedtest.net/result/1360108649.png
http://www.speedtest.net/result/1360175656.png
http://www.speedtest.net/result/1360295685.png
може да е по шарено но да не пълним полето с картинки.
като цяло варира от 20кб-до половин мб но по често е в долни граници
идеята е че е така вече седмица но досега беше през деня а тогава норманите хора спят и не ми беше проблем :lol:
трябва да имам от 800к/до 1мб спеед според таксата която плащам дали е така преценете сами.
аз съм спокоен човек но съм и гамер и когато те баннат от парти инваита(перманентно) и в двете онлине игри които също плащаш за да играеш заради лош пинг вече не се издържа.
досега се надявах да е заради прекарване на нови връзки профилактика или некъв трудно отстраним проблем и си чаках докато и през вечерта взе да се държи зле .
реших наи накрая да звънна на подръжка и да ги попитам нежно WTF но о чудо нито един тел не работи(никои не вдига или спрян) в 21ч а на всичко отгоре на *4800 ти пускат лека релакс музичка като фон които обаче това "удоволсвие" ти струва скромните 40ст минутката.
знам за делителя на скороста отдвна съм ви клиент и съм доволен и се надявам и занапред да е така но в момента практически нямам нет и това е само през последната половина на тоя месец досега всичко си беше тип топ
вярвам че това е нещо кото можете да фикснете
и ако има някакъв скаип на които може да се свържем с 4овека от подръжката по всяко време (знам че има хора които не спят) ще е много добре а не да се налага да си адваме карта памет към телефона и да йиткаме тото на кои аджеба телефон ще ни вдигнат.

дългичко стана ..... само не ме разбираите погрешмо ако имаше как щях лично да се свържа и да не ги пишем тия бози които мязат на антиреклама (но не са) тук
селцето е Козлодуици/Добричка/ абоната е Riko/Рико/Павлин Петков Ангелов
skype runkorko


27 Юни 2011 22:26
Профил

Регистриран на: 31 Юли 2011 15:56
Мнения: 1
Отговори с цитат
Здравейте. На адрес Добрич, ул. Дунав 20, вход: 'В', ми се струва, че скоростта на интернет е много по-бавна от тази, за която плащам. Моля пратете служители, да поработят малко 'на покрива'))
Имам и още 1 въпрос: Планирам да си купувам Wi-Fi рутер, има ли някакви специфични особенности при инсталация (т.е. да ви звънна и да ви кажа неговия MAC адрес, и/или нещо друго)?


31 Юли 2011 18:40
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
vellen53 написа:
Здравейте. На адрес Добрич, ул. Дунав 20, вход: 'В', ми се струва, че скоростта на интернет е много по-бавна от тази, за която плащам. Моля пратете служители, да поработят малко 'на покрива'))
Имам и още 1 въпрос: Планирам да си купувам Wi-Fi рутер, има ли някакви специфични особенности при инсталация (т.е. да ви звънна и да ви кажа неговия MAC адрес, и/или нещо друго)?


От форума няма кой да ти помогне, звънни на поддръжката. С Wi-Fi-то нямаш проблеми, оставяш го на dhcp (НАЙ-ВЕРОЯТНО е по подразбиране) и се обаждаш да си кажеш новия MAC.


31 Юли 2011 21:59
Профил ICQ

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
vellen53 написа:
Здравейте. На адрес Добрич, ул. Дунав 20, вход: 'В', ми се струва, че скоростта на интернет е много по-бавна от тази, за която плащам. Моля пратете служители, да поработят малко 'на покрива'))
Имам и още 1 въпрос: Планирам да си купувам Wi-Fi рутер, има ли някакви специфични особенности при инсталация (т.е. да ви звънна и да ви кажа неговия MAC адрес, и/или нещо друго)?

Всеки един рутер има свотите "специфични" и някой по-общи особенности. за да избегнете неприятности като цяло, ще ви препоръчам да си подберете рутер от фирма специализирана в производство на мрежово оборудване. също так апреди да го включите за експоатация, внимателно прочетете ръководството за потребителя. правилната работая на рутера зависи от правилното му конфигуриране, а това можете да го прочетете в ръководството.
относно ниската скорост е хубаво първо да се свържите с техническата подръжка и чак тогава ще бъдат пратени служители които "да поработят малко на покрива". може проблема да не е на покрива а на по-долните етажи.


01 Авг 2011 12:17
Профил

Регистриран на: 26 Окт 2011 19:50
Мнения: 1
Отговори с цитат
"Може да видиш делителя на този адрес"

http://dobrudja.net/bg/coverage/advanced/1[/quote]
Искам да питам дали съм разбрал правилно- при делител на сигнал 4 (за село Полковник Савово) при пакет за 24мбит/с максималната скорост на интернета (в случая пакет за 24 мбит/а) се дели на 4 ? (следователно за даденото населено място при сключване на договор за 24 мбит/с получавам 6 ?)


30 Окт 2011 02:50
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
archangel93 написа:
"Може да видиш делителя на този адрес"

http://dobrudja.net/bg/coverage/advanced/1

Искам да питам дали съм разбрал правилно- при делител на сигнал 4 (за село Полковник Савово) при пакет за 24мбит/с максималната скорост на интернета (в случая пакет за 24 мбит/а) се дели на 4 ? (следователно за даденото населено място при сключване на договор за 24 мбит/с получавам 6 ?)[/quote]

Да, правилно си разбрал колега :)


31 Окт 2011 09:14
Профил ICQ

Регистриран на: 04 Май 2012 20:37
Мнения: 7
Отговори с цитат
На балик 40 има ли оптика и ако има влакното влиза в дома ?


13 Май 2012 19:18
Профил

Регистриран на: 30 Апр 2012 18:11
Мнения: 3
Отговори с цитат
тази седмица интернета много често прекъсва по ул. димитър ковачев
изписва ми изключен мрежов кабел


23 Сеп 2012 15:51
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
alkapone написа:
тази седмица интернета много често прекъсва по ул. димитър ковачев
изписва ми изключен мрежов кабел


Най-добре е да съобщиш на колегите от локалния съпорт: 0882303401-2-3.


24 Сеп 2012 09:26
Профил ICQ

Регистриран на: 12 Сеп 2011 08:08
Мнения: 2
Отговори с цитат
Така да попитам нещо и аз.Сутринта ставам тръгнах да тегля филм ,и гледам 7мб скорст на сваляне ,а съм от с.Паскалево,иначе плащам за 24мб.,а скоростта ми е 400кб,та въпросът ми е не би ли трябвало скоростта да е малко по-висока примерно около 1мб. или е заради тези делители?Мерси предварително на отговорилите.


02 Окт 2012 23:31
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
ivelin8907 написа:
Така да попитам нещо и аз.Сутринта ставам тръгнах да тегля филм ,и гледам 7мб скорст на сваляне ,а съм от с.Паскалево,иначе плащам за 24мб.,а скоростта ми е 400кб,та въпросът ми е не би ли трябвало скоростта да е малко по-висока примерно около 1мб. или е заради тези делители?Мерси предварително на отговорилите.

Сутринта като си пуснал да сваляш скоростта ти е била 7 мегабита ли, че не разбрах?
А иначе от обявените делители, гледам че на Паскалево е 4, т.е. около 6 мегабита е нормалната скорост за заплатена 24 мбит.


03 Окт 2012 14:11
Профил ICQ

Регистриран на: 12 Сеп 2011 08:08
Мнения: 2
Отговори с цитат
Да сутринта ми беше 7мб/сек. на сваляне и даже си викам абе къв е тоя бонус филмче за 3мин,а иначе свалям с около 400кб./с.,а и ми направи впечатление,че приятел пак оттук плаща за 14 мегабита и тегли със същата скорост като мене......


03 Окт 2012 17:26
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®