Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:06



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
проблем със нета от една седмица 
Автор Съобщение

Регистриран на: 04 Апр 2011 15:56
Мнения: 4
Отговори с цитат
плащам 50мб интернет а полу4авам 15мб


23 Ное 2015 22:14
Профил

Регистриран на: 04 Апр 2011 15:56
Мнения: 4
Отговори с цитат
монтираха ми ФЮЖЪНЧЕТО и оттогава имам проблем със нета който дрява да бъде 50мб колку съм го тествал и не е минал над 15мб


23 Ное 2015 22:24
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2015 19:52
Мнения: 15
Отговори с цитат
и аз имам същият проблем но той се появява от 18,30 часа до 22,30 часа в тия интервали от време.идваха техници смениха ми пон устройството че дори и фюжана че стартираше заоколо 2 мин.новият зарежда за около 30 сек но проблема пак си остана.Почнах да се ровичкам в рутера щото викат дане би нещо рутера ти да прави номера като се натовари.И тука нещо интересно открих че в един момент вечер като се приберем в къщи на вифи-то са 7 уреда телефони,лаптоп,смарт телевизор и таблети (дори два дето не ги ползваме и са в стенбай режим и те са закачени на вифи-то.Та си викам да не би да се шашка рутера като се мъчи да раздава интернет за всички и от там да пада нета .В тея интервали на време дори фюжана почва да сече и нета е около 10-15 Мбита.Иначе през деня си е 40-45 мб. Снощи щях да правя експеримент да спра вифи-то на рутера и с кабел да пусна на втори рутер който да раздава нет по вифи ама нъцки снощи нито нет имаше нито ток .


29 Ное 2015 13:17
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2015 19:52
Мнения: 15
Отговори с цитат
А сега се сетих че жена ми приказвала с някаква комшийка в входа че и при тях били така вечер сечала програмата (булсат оптика +фюжан)


29 Ное 2015 13:19
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Бокса ти взима от интернета и за това нямаш 50 мегабита. Такава е практиката на Булсат да си прекарват потребителите.


29 Ное 2015 13:32
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 21:50
Мнения: 100
Отговори с цитат
От вчера вечерта има проблем в Сливен с Интернета.
Изгорял е кабел на ЕВН в някоя шахта и оттам е подпалила оптиката и на Булсат.
Постепенно проблема се отстранява.
Проблема както се изразиха техниците е че всеки започва да се прави на майстор и почва да ръчка рутери ,кабели.
Доста често при нас проблема идва от "обърнат рутер" включват входящия кабел от Булсата ма изхода на домашен рутер. И дори след отстраняване на авария.После трябва да минат 2-3 дена докато техниците открият проблемния абонат.
Това е един от недостатъците на Булсата.
Нищо не им пречеше снощи да се изпише едно съобщение във форума.
Така и така имаме проблем в следния град,район и така.Така щяха да си спестят хиляди обаждания на дежурния телефон.
Или точно това е целта , че не всички обаждания са безплатни ?!

П.С. На мене вчера отказаха да ми дадат Фюжън точно защото не съм с оптичен Интернет.
Вече са сменили политиката точно заради многото оплаквания за слаб Нет и зацепващ приемник.


29 Ное 2015 14:17
Профил

Регистриран на: 29 Ное 2015 15:34
Мнения: 2
Отговори с цитат
d_bozhkov написа:
От вчера вечерта има проблем в Сливен с Интернета.
Изгорял е кабел на ЕВН в някоя шахта и оттам е подпалила оптиката и на Булсат.
Постепенно проблема се отстранява.
Проблема както се изразиха техниците е че всеки започва да се прави на майстор и почва да ръчка рутери ,кабели.
Доста често при нас проблема идва от "обърнат рутер" включват входящия кабел от Булсата ма изхода на домашен рутер. И дори след отстраняване на авария.После трябва да минат 2-3 дена докато техниците открият проблемния абонат.
Това е един от недостатъците на Булсата.
Нищо не им пречеше снощи да се изпише едно съобщение във форума.
Така и така имаме проблем в следния град,район и така.Така щяха да си спестят хиляди обаждания на дежурния телефон.
Или точно това е целта , че не всички обаждания са безплатни ?!

П.С. На мене вчера отказаха да ми дадат Фюжън точно защото не съм с оптичен Интернет.
Вече са сменили политиката точно заради многото оплаквания за слаб Нет и зацепващ приемник.


Отностно проблема на ЕВН:
1-во .. се наводнява мъзето на кооперацията в която се помещава сървърното на Булсат.
След това се наводнява самото сървърно. Следва спиране на главния предпазител за кооперацията, която в непосредствена близост до трафопоста на ЕВН“
около 12 на обят екип на ЕВН решава да вдигне предпазителя и познай .... В последствие се запалва колектора с високо напрежение, през което минават и оптиките на Булсат.
няколко екипа на ЕВН работеха до посреднощ за да остранят аварията /повече от 12 часа/ която остави без ток 2 жилищни блока /около 500 домакинства/ целия интернет /ИПТВ/ на оператора за района на града.
Аварията причини и частично спиране на подстанцията осигуряваща захранване на двата най-големи жилищни квартала в Сливен.
Това е на крадко за аварията на ЕВН и Булсатком.
Такава авария не се отстранява лесно. В следващите неколко дни интернет клиентите им няма да видят... освен ако не сменят доставчика. За съжеление това е доста честа практика / да се остранява проблем до 1 седмица/ Помян един случай, когато абонатите нямахме интернет повече от месец.
ЗА ТЕЛЕВИЗИЯТА:
един канал изисква 6мбит ако е нормален, за HD говорим за около 10 мб + 2 приемник = 30мбит, и ако си сложиш и торента да сваля през скапаната сапунерка на ТП Линк /в най добрия случай/ ще поличиш зацикляне на картината, слаб нет и т.н но това е в най добрия случай. Иначе зависи и колко маймуни са на колнчето от 100 мбит /само аз използвам постоянни 50, ами комшията? ами този от отсрещната къща и ако той има 3 приемника/.. Най добре в случая са Мтел/Виваком и Близо /ама на Близалките нета не става/.
Никъде няма новина за случилото се, защо ли ? Защото няма Булсатком в Сливен! Нито 4G Нито телефон нито интернет, единствено Спътниковата телевизия работеше. е докато не заваля.. тогава и тя спря.
За това ви препоръчвам използването на 2 доставчика. /поне за интернет/


29 Ное 2015 15:48
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2015 19:52
Мнения: 15
Отговори с цитат
След разговор с оператор:"Част от проблема е решен, до края на деня трябва да имате нет и тв. А дано ........


30 Ное 2015 10:42
Профил

Регистриран на: 29 Ное 2015 15:34
Мнения: 2
Отговори с цитат
pitar написа:
След разговор с оператор:"Част от проблема е решен, до края на деня трябва да имате нет и тв. А дано ........


Кой край на кой ден? ...все още оптиката не ми работи /и търпя загуби/,,


30 Ное 2015 11:52
Профил

Регистриран на: 15 Ное 2015 15:28
Мнения: 1
Отговори с цитат
Проблема е решен като ви сменя.
Един от потдръжката не седна да напише кво става точно и ясно
Мънкате като женски полови органи и за всичко естествено ви е виновен друг.
Много ви здраве.


Бивш абонат на смешната ви фирма.


30 Ное 2015 12:01
Профил

Регистриран на: 28 Окт 2015 19:52
Мнения: 15
Отговори с цитат
Интернета тръгна.


01 Дек 2015 18:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®