Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:31



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Няколко въпроса. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 09 Дек 2015 23:23
Мнения: 11
Отговори с цитат
Здравейте,

Интересува ме Оптичен интернет Premium (50 Mbps) за 13 лв/м.

[*] Колко е Upload скоростта?
[*] Оптиката до клиента ли е? Ако не, какъв кабел стига до клиента?
[*] Предоставя ли се рутер? (Аз притежавам TP-LINK TL-WR740N)
[*] Динамично ли е IP-то?
[*] Мога ли да си отворя дадени port-ове при необходимост?

Благодаря предварително! :roll:


01 Окт 2016 14:02
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
1. В сайта е ясно описано, че скоростите на българското интернет пространство на Download и Upload са симетрични. Разбира се, скоростта на интернет връзката зависи от наистина много фактори.
2. Зависи къде се намираш. Ако си град и квартал, до където има оптика, то тогава оптиката ще е до твоя дом. Това е единствения случай, в който си струва интернет услугата на Булсатком. Ако са купили стар кабелен оператор, въобще не се занимавай с БСК. Това дали интернета е оптичен, трябва да проучиш лично. Пак повтарям, зависи от местоположението.
3. Мисля, че не се предоставя рутер. Ако интернет връзката е оптична, се предоставя GPON конвертор.
4. Не. Поне в повечето случаи.
5. Можеш. Отново пак в повечето случаи.


01 Окт 2016 16:23
Профил

Регистриран на: 09 Дек 2015 23:23
Мнения: 11
Отговори с цитат
Изображение

P.S.: А договорът какъв е? Има ли безсрочен? :)


01 Окт 2016 17:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
günter написа:
Здравейте,

Интересува ме Оптичен интернет Premium (50 Mbps) за 13 лв/м.

[*] Колко е Upload скоростта?
[*] Оптиката до клиента ли е? Ако не, какъв кабел стига до клиента?
[*] Предоставя ли се рутер? (Аз притежавам TP-LINK TL-WR740N)
[*] Динамично ли е IP-то?
[*] Мога ли да си отворя дадени port-ове при необходимост?

Благодаря предварително! :roll:

- Външният си е 50 мбита международен, в това отношение Буля са царе!
- Ако си нов най-вероятно оптика до бюрото или където там им посочиш + няколко метра "да си имаш"
- Не дават рутери но техният ПОН може да раздава на няколко устройства, само трябва да им съобщиш МАК-овете! Например в единия порт си свързваш десктопа да имаш надеждна връзка за мултиплеър без никакви засечки, а във втори порт свързваш някакъв евтин WIFI рутер за децата и жените да се радват там на телефоните.
- За тези пари няма кой да ти даде гарантиран ИП адрес


За договора последното което съм чувал е срочен 18 месечен (заради ПОН-а, който получаваш без допълнително заплащане).


01 Окт 2016 18:31
Профил

Регистриран на: 09 Дек 2015 23:23
Мнения: 11
Отговори с цитат
Благодаря много! :mrgreen:
Черпя една виртуална бира! :D
Изображение


01 Окт 2016 19:14
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Последен Потребител написа:
- Външният си е 50 мбита международен, в това отношение Буля са царе!
- Ако си нов най-вероятно оптика до бюрото или където там им посочиш + няколко метра "да си имаш"
- Не дават рутери но техният ПОН може да раздава на няколко устройства, само трябва да им съобщиш МАК-овете! Например в единия порт си свързваш десктопа да имаш надеждна връзка за мултиплеър без никакви засечки, а във втори порт свързваш някакъв евтин WIFI рутер за децата и жените да се радват там на телефоните.
- За тези пари няма кой да ти даде гарантиран ИП адрес


За договора последното което съм чувал е срочен 18 месечен (заради ПОН-а, който получаваш без допълнително заплащане).


Автора пита за Upload скоростта, а не за някаква международна скорост, очевидно некласифицирана.
Освен това IP адреса е статичен. Независимо дали си наясно с този факт, или го приемаш, той съществува. Поинтересувай се за услугата и не коментирай неща от сорта на за каква цена, кой колко могъл да предостави. Не звучиш по-компетентен така!
По принцип, в повечето случаи се използва само един порт на PON устройството. Всеки един нов използван порт, ако се използват няколко паралелно, надявам се знаеш, че е нов IP адрес от мрежата, а едва ли биха могли да ти предоставят няколко. Това, че устройството го позволява, не означава, че те го правят.


Договорът е в размер на 18 месеца.


05 Окт 2016 19:57
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
От както купиха преди 5 години кабеларката в квартала съм с оптика. Кабела е до устройството им. От тогава айпито ми е едно и също. Честно, не ми е и пукало какво е...Ъплоуда е колкото даунлоуда.

Sent from my XT1092 using Tapatalk


06 Окт 2016 12:15
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Силно се надявам това нещо да е писано от потребител, любител на мазните кюфтета и бирата.


08 Окт 2016 20:25
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®