Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 10:06



Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Проблеми с връзката 
Автор Съобщение

Регистриран на: 01 Окт 2013 20:44
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте.
В Самара-3 съм и от почти месец връзката ми непрекъснато се „дропи“ сиреч - накъсва , страниците трябва да ги презареждаш и прочие бъгчета. Това се появява хаотично без часова зависимост. Не успях да се свържа с оператор ( все са заети , а не мога по цял ден да вися на телефона). Моля някой да ми отговори този проблем дали ще се реши. Преди някой от модераторите да ми пише че рутера ми е проблемен съм длъжен да кажа че го тествах вчера в Габровсия университет при 15 потребителя 6 часа без проблем ( вкъщи сме 3) . Още нещо - отговори от сорта че връзката ми е негарантирана не приемам. В общите условия на Булсатком се казва че Булсатком гарантира за качеството на връзката. Не питам за скорости момчета ( ясно ми е че не можете да ми осигурите нон стоп 100Мв ) а за Качеството. А само да добавя че оптиката ми е в къщи.


03 Окт 2013 19:13
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
Ти явно си запознат повече отколкото хората в този форум.
Не знам с какво можем да ти бъдем полезни?
Та ти си бил в сърцето на центъра на компютърните технилогии - Габровския ТУ.
Защо очакваш помощ от нас простосмъртните? (този въпрос е реторичен)


08 Окт 2013 17:18
Профил

Регистриран на: 01 Окт 2013 20:44
Мнения: 4
Отговори с цитат
Ришко ,
Въпреки иронията ти ще те светна - не съм в меката на комп. технологии Габрово просто там имах възможност да си тествам рутера през този ден.Това първо. .. Второто е че проблема не е само при мен , а и при други хора от квартала.
Въпросът ми беше в следния смисъл - има ли въобще някой от Булсатком идея от какво се случва това и ако да работи ли се по въпроса. Между другото от 4 дни имам записано официално оплакване и 4 дена чакам екип да мине.
А колкото до иронията ти мисля че е неуместна. Явно не търпите хора с познания по материята. Занимавам се с разработка и изграждане на автоматизирани системи за управление и имам някои "първични" познания в тази област. Пък и освен в Булсатком и другаде се намират хора занимаващи се и работещи с мрежи, не си само ти и колегите ти.
Ето ти и още малко данни - При приблизително 30 мин. пинг към адреса на форума 9% загуби при пакет 1024 , на всеки 8 пакета 1 е с време по-голямо от 95 мс като максималното което забелязах е 180 . Пинга го пуснах от компютъра на сина директно свързан към мрежовото ви устройство (т.е. без рутера). Ако трябва аз да си направя диагностиката и да дам решението за какво си плащам и за какво плащат от фирмата заплати на техниците ( въпросът е риторичен ). Аз като потребител имам определени права и искам след като си плащам да получавам качествена услуга. Когато моите системи имат проблем го решавам , защото от това зависи дохода ми, не иронизирам клиентите си ( между другото някои от тях са доста напред с материала дори в моята област :wink: ).


12 Окт 2013 17:55
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
NIRVANASZ, единствената ирония в изказването ми, беше за ТУ в Габрово.
Първото ми твърдение, ти го доказваш с второто си изказване. В този форум явно няма никой който да е по-запознат с проблема от теб самия. тук техници не съм видял да влизат, а единственият администратор отговарящ за мрежите съм го засичал само няколко пъти.
За това ще ти го кажа отново "Ти явно си запознат повече отколкото хората в този форум. "

Смяташ ли, че иронизирам като те питам "Не знам с какво можем да ти бъдем полезни?"
Ако знаеш с какво можем да ти бъдем полезни, сподели с нас. Съмнявам се, че някой от потребителите може да ти помогне, а работата на модератора е да следи за реда във форума. Има си хора които отговарят за преносната среда на фирмата, но те не влизат във форума. Та отново да те попитам, С какво смяташ, че можем да сме ти полезни тук?

Диагностика на проблема ти, може да бъде извършена от техническа група на място или от техническите лица на националните телефонни линии.
Та пак ще те попитам, защо очакваш помощ от нас простосмъртните? Тук има потребители и един модератор.
Ти си инженер човек, до колкото разбирам. Би трябвало да ти е ясно, че всеки си има задължения и ако някой друг започне да се бърка в тях, стават проблеми.
Аз проблем с връзката към Интернет, нямам. Когато имам проблеми, звъня на националните телефони. Обикновено ми потвърждават, че проблем по трасето няма, при което задълбочавам търсенето в моята система и намирам проблема.
От както съм потребител на Булсатком (а ползвам от самото начало на предлагане на услугата), проблем от страна на компанията с услугите не съм имал.
Дали при теб проблема е от компанията или от твоя страна, няма как да кажа.
Предполагам, вече ти се изясни, че не съм те иронизирал. Освен ако подмятането за Габровския не го приемаш лично. Колкото и да казват че е добро учебно заведение, всичките кадри които познавам, излязли от там, са малко в графата "пишман инженери". Сигурно има и добри, но явно аз не съм попаднал на тях.


14 Окт 2013 00:10
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 19:08
Мнения: 9
Отговори с цитат
Стар виц:
- Защо изпратени на почивка на Балкана работниците от Кремиковци се разболяват?
- Действа им зле чистия въздух!

Та така.
В Габрово чистият въздух действа зле на хората. Пардон, там няма хора, има само габровци :mrgreen:


14 Окт 2013 13:15
Профил

Регистриран на: 01 Окт 2013 20:44
Мнения: 4
Отговори с цитат
Добре Ришко,
Ще перефразирам въпроса така.
Колко пъти трябва да звъня на *4800 и колко пъти трябва да ходя до офис на Булсатком за да ми се обърне внимание ?????
В офиса на Симеон Велики си записаха жалбата ми в сряда 09.10.2013 - има ли шанс да се обади някой до 09.10.2014.
И следващия логичен въпрос Булсатком ще компенсира ли ядовете ми в цената за следващият месец ( т.е. по ниска цена за същата тарифа, месец безплатно или нещо подобно. ) Все пак услугата е предплатена нали.
:? :? :? :?


14 Окт 2013 20:28
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
NIRVANASZ, ако ти си нервак и се нервираш за всяко нещо, в същото време искаш да ти бъдат изплащани обещетения за това, че имаш лабилна нервна система, това означава ли че трябва да се плащат компенсации на всеки с лабилна нервна система?
Че в днешно време 80% от хората в страната са с лабилна нервна система, на всичките ли трябва да се плаща общетение?
По тази логика служителите които са с лабилна нервна система, кой клиент трябва да има плаща обещетение?
Щом си пуснал официална жалба, то тя ще бъде предвижена и разгледана. Ако е основателна жалбата ти - ще бъдеш обезщетен, ако искането ти е неоснователно - няма да бъдеш обезщетен. Не зависимо от резултата, ще ти бъде върнат отговор на жалбата ти.
А колко пъти трябва да звъннеш на националните телефони и до офиси? Звъни и ходи, колкото си искаш и когато си искаш. Това е твое право и аз немога да ти кажа какво и как да го правиш. Внимание получава всеки един клиент, колкото е възможно в дадения момент да му се обърне. Ако вниманието което са ти обърнали, не ти е достатъчно, може би не е възможно да ти се обърне повече в дадения момент.
Има един хубав тост (мисля че от Кавказка пленница беше).
"Моя дядо искал да си купи къща, но нямал пари за къща.
Имал пари да си купи коза, но не искал да си купува коза.
Да пием за това, нашите желания винаги да се покриват с нашите възможности."

Предполагам не е нужно да ти правя тълкуване на тоста, спрямо ситуацията за която разговаряме.
Ти си умен човек и знам, че ще разбереш какво казвам.


28 Окт 2013 12:19
Профил

Регистриран на: 01 Окт 2013 20:44
Мнения: 4
Отговори с цитат
Мда.
Аман от хора с капаци. Разбирам че на тебе ти се плаща да защитаваш фирмата майка. Не съм нервак нито със слаби нерви приятелю. Един съвет - пробвай да се свържеш с националния телефон, пусни жалба и виж резултата - тогава говори за нерви.
Днес е 28.10.2013 ни вест ни кост от Булсатком ( технически отдел или както там се води, иначе не пропускат да си вземат таксата) . Освен хубави неща и красиви бъднини трябва да се показват и грешките, та нали те ни карат да ставаме по-добри.
Обаче в тази организация , където са се събрали корифеите на телекомуникациите и където са измислили интернет връзките проблеми не може да има.
Ришко
В събота сам си реших проблема като си смених пон-а с МОИ СРЕДСТВА. Няма да влизам в подробности как става това и как стигнах до него, че доста хора ще си помислят че могат сами да се оправят. За твое сведение ще кажа само ,че нещата идваха от прехода оптика-електроника(който е на Булсатком). Същия проблем имат и още няколко човека в квартала - и те са се оплаквали ама ядец.
Бих могъл да им помогна но няма да го направя , това е работа на организацията в която ти евентуално работиш и ревностно защитаваш и на която си плащат. На някои ще им писне и ще сменят доставчика, както ще направя и аз след като ми минат предплатените месеци. Други ще останат , както и проблемите за които си затваряте очите. Лесно е да се обвини простия клиент - той е некомпетентен, нервен и каквото още се сетиш , трудно е да разбереш че пред теб има хора , а не само касички. Нейсе - тази дискусия се изроди, не това беше идеята ми при първия пост. Предлагам ти да закриеш темата вече , няма смисъл от нея. Освен да се гризем взаимно - друго не става .


28 Окт 2013 15:51
Профил

Регистриран на: 14 Дек 2013 20:30
Мнения: 2
Отговори с цитат
Чашата преля
интернет 100 мегабита е равно на 50 мегабита в период 60мбита
Не че пона може да кара 100мбита ама това е друга тема.

В бранша съм от 12 години ... не ме топли следващия ПОСТ ... просто поредната фирма , която с трици маймуни иска да лови ... Оправете си нещата иначе почвате да губите абонати и този ТАРГЕТ 2000 Абоната , който сте си дали за Стара Загора , ще е като "От нарисувано прасе сланина да ядеш"

П.С. Оправете шибания интернет!


14 Дек 2013 23:05
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
AveNew написа:
Чашата преля
интернет 100 мегабита е равно на 50 мегабита в период 60мбита
Не че пона може да кара 100мбита ама това е друга тема.

В бранша съм от 12 години ... не ме топли следващия ПОСТ ... просто поредната фирма , която с трици маймуни иска да лови ... Оправете си нещата иначе почвате да губите абонати и този ТАРГЕТ 2000 Абоната , който сте си дали за Стара Загора , ще е като "От нарисувано прасе сланина да ядеш"

П.С. Оправете шибания интернет!


Шибания интернет си е ОК. Пробвай без шибания си рутер:)
А за това с таргетите нещо имаш грешка.
И за пона пак си в грешка колко може да "кара".


16 Дек 2013 00:30
Профил

Регистриран на: 14 Дек 2013 20:30
Мнения: 2
Отговори с цитат
nhh666 написа:
AveNew написа:
Чашата преля
интернет 100 мегабита е равно на 50 мегабита в период 60мбита
Не че пона може да кара 100мбита ама това е друга тема.

В бранша съм от 12 години ... не ме топли следващия ПОСТ ... просто поредната фирма , която с трици маймуни иска да лови ... Оправете си нещата иначе почвате да губите абонати и този ТАРГЕТ 2000 Абоната , който сте си дали за Стара Загора , ще е като "От нарисувано прасе сланина да ядеш"

П.С. Оправете шибания интернет!


Шибания интернет си е ОК. Пробвай без шибания си рутер:)
А за това с таргетите нещо имаш грешка.
И за пона пак си в грешка колко може да "кара".




03.01.2014 21:35 GMT 8*.1**.1**.2** 35.16 Mb / сек 17.26 Mb / сек 27 мс Пловдив < 50 мили Дял
03.01.2014 21:34 GMT 8*.1**.1**.2** 43.70 Mb / сек 18.50 Mb / сек 38 мс Пловдив < 50 мили Дял
Тествал съм към ПЛОВДИВ ... не случайно защото : София , Стара Загора и др." показва 10-30Мб...

Рутера ми кара повече от 800мбита на лан..... всезнайко
Даже съм учуден , че днес 03.01.2014та показа 43Мб....
КОЛКОТО и да ЛАЕШ ... ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ.

Срам и позор... мислех , че преди Интернет Груп са трагедия , ама явно има още по големи МАЙСТОРИ от тях.

Няма смисъл да ми отговаря никой по въпроса "ПРОБЛЕМА ще се реши: Когато някой седне и свърши някаква работа" А при вас се лежи и се действа бавно , ако една работа се върши за 1 ден то при вас -за 3 дена е нормално...


04 Яну 2014 00:52
Профил

Регистриран на: 17 Май 2011 20:45
Мнения: 1
Местоположение: Стара Загора
Отговори с цитат
05.01.2014 21:08 EET 9*.1*.1*.4* 83.78 Mb/s 40.33 Mb/s 30 ms Dobrich ~ 250 km Share
05.01.2014 21:07 EET 9*.1*.1*.4* 94.65 Mb/s 95.04 Mb/s 13 ms Burgas ~ 200 km Share
05.01.2014 21:06 EET 9*.1*.1*.4* 94.40 Mb/s 43.93 Mb/s 5 ms Sofia ~ 150 km Share
05.01.2014 21:05 EET 9*.1*.1*.4* 94.06 Mb/s 68.38 Mb/s 12 ms Stara Zagora ~ 100 km Share
05.01.2014 21:04 EET 9*.1*.1*.4* 94.11 Mb/s 73.10 Mb/s 6 ms Plovdiv ~ 100 km Share

AveNew - Жив и здрав бъди и от зор се насери!

p.s. Язък за 12 годишния ти стажец,... 12 празни години.


05 Яну 2014 22:15
Профил ICQ WWW

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат


Ами човека е влюбен в счупения си рутер микротик и твърдо не иска да пробва без него как е.
Господ дава , но в кошара не вкарва.


05 Яну 2014 23:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®