Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 23:13



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Това дали е проблем при мен или по мрежата? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
Имам оптика до дома ми.
Имам някакво съмнение , че нещо не е в ред , но преди да подавам заявка в офис, да попитам тук. На устройството в което влиза оптичния кабел има светещи 3 диода и доскоро и трите светеха непрекъснато. От седмица поради повреда на ТВ-то ми се опитвам да гледам онлайн от сайтовете на бнт, тв7 и бтв, и изключитено често прекъсва приема, като това свързвам с непрекъснатото мигане на диода , който маркира на кой слот е кабела към рутера. Има една индикация на рутера "интернет" и тя сякаш сега забелязах че мига нон-стоп. Не съм правил ресет на опт. устройство, само на рутера и промяна не забелязвам.
Та въпроса е - трябва ли принципно този диод да мига, или е нормално?


07 Мар 2013 14:07
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
всички мрежови устройства имат светлинни индикатори които оказват начина на работа на устройството.
хубаво е преди да се пусне едно устройство, потребителя да се запознае с документацията към него. винаги всяко упътване на потребителя за което и да е устройство, започва със информация по опознаване външния вид на устройството. там са описани и светлинните индикатори, съответно кой светлинен сигнал какво знаечение има.
ако наблюдаваме съответния случай, то повишената или намалената честота на пресветване на дадения индикатор за мрежовия вход, показва големината на активност на дадения вход. с други думи казано, колкото по- бързо свети индикатора, толкова по-голям трансфер се извършва в момента.
ако всички програми които ти правия трафик ( скайпове, торенти, онлайн игри и т.н.) са спрени със сигурност, а индикатор свети много учестено, то това може да е индикация за наличие на вируси.
трябва да имаш предвид, че във всяка една мрежа винаги се извършва тъй наречения "служебен трансфер", това е информация между устройствата в мрежата, с която се ориентират какво се случва. да не си мислиш, че всяко премигване означава, че някой нещо трансферира. дори при изолирана мрежа, периодично индикаторите премигват.
това е ориентировъчно.


08 Мар 2013 15:51
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
Не ми стана особено ясно, все пак мерси. Вашето устройство може ли да изпълнява функция на рутер? Т.е. 2 устройства да са в дом. мрежа?


11 Мар 2013 10:00
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
мммм добре ще го кажа по друг начин.
нормално е някой от лампичките да примигват а други да светят постоянно. начина по който мигат лампичките показват до някаква степен какво прави в дадения момент устройството.
лампичките на рутера светят по един начин, на суича и хъба по друг, на модемите по трети. за да се разбере мигането, несветенето или светенето на една лампичак какво показва, трябва да се прочете упътването за работа с устройството за което става дума.
принципно трябва да мигат лампичките. казвам принципно, защото е много важно коя е лампичката и как мига.

на новия ти въпрос
не, не е рутер. нашето оптично устройство се явява един вид преобразовател на сигнала. то преобразува светлинните импулси в електрически.
до колкото разбирам си имате рутер, ползвайте си го спокойно и си развивайте домашната мрежа след него.


11 Мар 2013 15:57
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 12:48
Мнения: 21
Отговори с цитат
Ще сменя рутера на първо време, че е на доста години.


Рутера смених, това се получава безжично:


Изображение


14 Мар 2013 15:22
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®