Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 21:38



Отговори на тема  [ 92 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
За колко време става "включването" към интернет? 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Окт 2011 20:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Изтрито от автора!


Последна промяна matrix_man на 06 Фев 2012 21:25, променена общо 1 път



31 Окт 2011 20:58
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2010 19:42
Мнения: 29
Отговори с цитат
Три милиметра, поне при мен е с толкова :) но не при този оператор.
Устройството предполагам е медия конвертор и би трябвало да може да се свърже рутер.


Последна промяна pmhawk на 31 Окт 2011 22:34, променена общо 2 пъти



31 Окт 2011 21:02
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
Оптичното влакно не е обикновен кабел който можеш да си огъваш както ти скимне или да го намачкаш зад някоя секция. Дори и обикновенните кабели е желателно да бъдат пребрани в канали. Също така е важно да се има предвид, че оптичното влакно има изисквания за ъгъл на огъването. Ще бъде предоставен медиа конвертор, който има RJ45 интерфейс. След медиа конвертора можеш да си сложиш каквото си искаш мрежово устройство. Това е вътрешната мрежа на клиента и той сам си решава как да си я изгражда и какво да ползва в нея.
Относно кoга точно ще се обадят колегите, тук неможем да кажем.


01 Ное 2011 12:14
Профил

Регистриран на: 22 Окт 2011 20:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Изтрито от автора!


Последна промяна matrix_man на 06 Фев 2012 21:25, променена общо 1 път



01 Ное 2011 20:54
Профил
Аватар

Регистриран на: 24 Фев 2011 13:51
Мнения: 3
Местоположение: София
Отговори с цитат
matrix_man, важен е радиуса на завиване на влакното - 90 градуса може да се изпълни както с радиус 10 метра така и с радиус 10 мм, така че не се притеснявай :D


02 Ное 2011 09:52
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
matrix_man написа:
Ми да видим тогава как ще "влезе" влакното в апартамента, като трябва да "завие" на 90 градуса...Като гледам тръбите отвън на блока и техните сгъвки са пак на 90 градуса....


wilchelm го е казал, а аз ще добавая още нещо.
всеки съвременен човек е наясно, че трябва да си предвиди трасета през които да преминават съвременните услуги които се предлагат от различни доставчици. когато си правят ремонт на жилището, тези хора използват няколко вариантана подход.
1. изграждат си вътрешна инфраструктура, вградена под мазилката, по същия начин по който се изгражда и електрическата система за жилището. При него неможе да се предвиди каква технология ще излезе след 2-3-5-6-10 години, за да вградим преносна среда и за нея.
2. поставят си гуфрирани тръби под мазилката, за да могат през тях да прекарат нужния им проводник за евентуална услуга. варианта е много добър, стига правилно да бъдат предвидени всички възможни входни точки в жилището и всичко възможни места за ползване на услугата.
3. и последния вариант е варианта който и аз съм предпочел на този етап, да се монтират кабелни канали. така в тях мога да подменям различни кабели. винаги ножеш да подмениш наличните канали с по-големи или да добавиш ново разклонение, проблема е че трябва да се съобразяваш с това от каде ще минават тези канали, за да не пречат или да не загрозяват интериора.
преди беше стандарт при построяване на жилището да има задължително ел., водопроводна и телефонна инсталация. сега към тях са прибавени и исталации за локална мрежа, но строителите гледат да минават тънко и ползват UTP кабели, които са неадекватни за новите тенденции.
при следващия ремонт на жилището, ще премина на вариант с гуфрирани тръби.
бъдете съвременни хора. планирайте предварително, за да си спестите разходи след време.


02 Ное 2011 13:22
Профил

Регистриран на: 22 Окт 2011 20:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Изтрито от автора!


Последна промяна matrix_man на 06 Фев 2012 21:26, променена общо 1 път



02 Ное 2011 20:17
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
да, горе долу е като обикновен пълнител на химикал дебелината на влакното.
но на никой не препоръчвам да си остава проводниците (независимо какви са те ) висящи на стената или просто минаващи покрай нея свободно.
говорихме си със змея и той сподели, че е използвал интересно решение за проблема с пребирането на кабели.
в горните ъгли между тавана и стените е направил декоративно осветление по цялата дължина. зад него е прибрал допълнителните окабелявания. естествено подобно решение струва и по-скъпо. друг вариант е това което използва мой познат.
той направи декорация на тавана на кухнята си от гипсокартон. декорацията представлява нещо подобно на окачен таван и го сваля надолу с около 6-8 сантиметра. там има поставено осветление но непречи да се направи нещо подобно и за прекриване на окабелявания. смятам че е важно да спомена че моя познат, прави чудеса от гипсокартон и надали някой обикновен човек, ще успее да си го направи сам. аз лично няма да се справя.
ако ми пратиш снимки и разположение на жилището, мога да ти нахвърля някой идеи.


03 Ное 2011 11:16
Профил

Регистриран на: 22 Окт 2011 20:44
Мнения: 6
Отговори с цитат
Изтрито от автора!


Последна промяна matrix_man на 06 Фев 2012 21:26, променена общо 1 път



04 Ное 2011 00:00
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2010 19:42
Мнения: 29
Отговори с цитат
Спокойно, преувеличават понякога доста, случайно вятър да не го духне тоя кабел. Няма проблем да се извие :)


04 Ное 2011 00:04
Профил

Регистриран на: 02 Юни 2011 12:50
Мнения: 1
Отговори с цитат
matrix_man написа:
Привет!
Имам няколко въпросчета, ако е възможно да ми отговорите...
1.За колко време става включването към интернет по "оптика"? Когато подадох "заявка", момичето спомена за около 30 дни. Значи ли това,че към края на периода чак ще очаквам "включване"? ...
Благодаря предварително!


Аз подадох заявка началото на май месец ...
След няколко месеца се обади една учтива госпожа и се извини, че са ме забавили и каза че ще ме свържат до няколко дни.. След няколко часа отново се обади и каза че няма да могат да ме включат...
И сега съм още на стария доставчик.
Но заявката ми сигурно още се "обработва".. :roll: :lol:


11 Ное 2011 12:19
Профил
Потребител
Аватар

Регистриран на: 30 Яну 2011 16:44
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Хайде като давате акъл колко може да се прегъне оптичен кабел прочетете първо малко спецификации .
На 10 мм радиус и голо влакно да е - ПАК НЯМА ДА МИНЕ НИЩО по него .
ftth 1 fiber за вътрешен монтаж му дават 25мм минимум радиус на завой - всеки който е виждал макарата с кабела ще ви го каже - пише си го на нея .
Не е лошо този който дава идеи освен теория да има и малко практика .


18 Ное 2011 00:48
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
nexus, не с рогата напред бе човек. а когато незнаеш и имаш някаква частична информация, правиш заключения върху информацията която имаш. многократно съм казвал на ел. техници че осукана двойка не се пуска като ШВСП или СВТ, но те неслушат и казват "е кво толкова нали работи".
нека да уточним за последно, някой положения и да спрем със спекулациите.
има еднна граница във всички технилогии за пренос, която се смята до нея е идеалното положение за пропускливост на предаваната информация. от там нататък всяко едно нещо намаля пропускливоста по носещата среда.
ако се изразявам прекалено неясно, ще дам пример.
усукана двойка - идеалната среда е дължина от 2 метра на кабела (примерно ), изправен, без никакви електромагнитни влиания, влага или каквото и да било. от там нататък започват факторите които влиаят на преноса. дължина над 100 метра не се допуска (не че неможе), високо напрежение не се допуска, навиване на кабела на руло ( доближаващ се до вида на бобината) не се допуска и т.н. и т.н.
няма голяма разлика дали много от факторите ще оказват влияние с малка сила или само един от тях с голяма, ефекта е един и същ.
същото нещо го има и при другите технологии но влиянията може да се различават.
за оптиката идеалната среда е влакното да е право. от един момент нататък, колкото по-огънато е то, толкова по-малка ще е пропускливоста.
преноса на информация в него става със множество светлинни импулси изпратени под различен ъгъл да се отразяват в стената на влакното ( най-грубо казано). съответно колкото по-малка е дъгата на огъване толкова по-голяма е вероятноста светлинния импулс да да не достигне до другия край на влакното. всички сте учили физика, би трябвало да знаете принципите на отразяване на светлината и законите влиаещи върху това.
айде стига толкова че стана цял роман.


18 Ное 2011 13:13
Профил
Потребител
Аватар

Регистриран на: 30 Яну 2011 16:44
Мнения: 8
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
На горния "роман" както го нарече просто няма какво да добави човек без да излезе в offtopic ;)

:thumbup:

Rishko знаеш ,че понякога е по-добре с рогата срещу невярна/подвеждаща информация .
Защото ако си пусне клиента 10/10мм кабелни канали и после трябва да мине оптиката , на ъгълчетата радиуса може да се сметне колко ще се получи .По ftp/utp ще премине интернет ама по оптиката няма да светне поради причините които изброи .
Та идеята беше да не се дават подвеждащи идеи/отговори защото после техника и клиента страдат .

btw идеята на змея си е много добра .
У дома по подобен начин вървят кабелите за тонколони и СОТ-а зад пенопилоуретанови корнизи .


18 Ное 2011 22:01
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
nex
както и да се изрази човек, ако изказването се чете от малоумник, той ще се оплаче после, че е подведен.
ако някой тръгне да ползва 10/10мм кабелен канал за работите които обсъждаме........................ няма да коментирам повече защото е прекалено нецензурно.
аз съм си пуснал малки кабелни канали в апартамента. какво означава малки ли??? ми нещо от сорта на 25/20мм.
ако се налага се сменят каналите с по-широки или по-дълбоки.
ако пускаш гуфрирана тръба, пускай 20 мм диаметър на тръбата.
има една стара приказка - "за да ти стигне, трябва да остане". кой както иска да я разбира.
както и да е. каквото и да говорим, преди да тръгнете да правите каквото и да било се посъветвайте със специалист.


21 Ное 2011 12:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 92 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®