Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:48



Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Докога? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010 14:34
Мнения: 71
Отговори с цитат
По оптика си я има 94 мб не знам защо ако си на лан си минал на тая тарифа.


24 Яну 2013 13:52
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2011 13:16
Мнения: 26
Отговори с цитат
Ами и аз не знам. Щото в офиса ме питаха какъв интернет искам и след като ми казаха възможностите реших, че повече е по-добре. Няма да е лошо тези неща да се разясняват на клиентите предварително.Ясно е ,че каките са хал хабер, ама все пак.Съвет на потребител.


24 Яну 2013 14:32
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
MyckapuH, аз в къщи си ги правя без проблем около 85-88
гигабитов интерфейс на машината, гигабитов на лана и на вана на рутера.
след рутера ми е онт-то за пона.
рутера ми е циско (линксис но то е все тая).
не съм пробвал но предполагам, че ако махна бозата със всичките и боклуци дето са накачени по нея, може и да си ги удари 94.
все пак скороста която показва теста, се влиае от прекалено много простотии, включително и хардуера който се ползва на потребителския компютър.
а това, че в офиса не са те информирали не е добре. принципно трябва да знаят и да информират, а дали знаят е друг въпрос.
както трябва да информират, че в дадени населени места не може да се предостави 44 а само до 34 мегабита.


24 Яну 2013 14:43
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2011 13:16
Мнения: 26
Отговори с цитат
Именно, аз и за това питам какво всъщност се случва. Благодаря за отговорите. И като стана дума за оптика, защо при нас няма такава услуга и ще има ли изобщо? Става дума за Пловдив, район Тракия.


24 Яну 2013 17:03
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
би трябвало да има точно в тракия оптика. може би не в целия квартал но съм сигурен, че в квартала има оптика. сега друг е въпроса, че не могат да се вързват потребители на оптика в момента, защото няма крайни устройства. надявам се скоро да пристигне зареждането, защото много хора имат заявки и се бави изпълнението само заради устройствата.
за нас е по-изгодно, потребителите да са на оптика не на усукана двойка. бъди сигурен, че ние очакваме устройствата с по-голямо нетърпение отколкото потребителите, а и цялостното премахване на всички стари технологии за пренос, за да остане само оптиката.
следващия път като отидеш в офиса при теб, попитай дали на твоя адрес има покритие с оптиката и ако има просто си пусни заявка.


24 Яну 2013 19:57
Профил

Регистриран на: 05 Яну 2011 13:16
Мнения: 26
Отговори с цитат
Ок, другата седмица точно това ще направя.


24 Яну 2013 22:32
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
И аз си чакам оптиката, ама все още е далечко от мен :)
Иначе на мен проблемите /ако мога така да ги нарека/ идват от.... рутера.
Ползвам Mikrotik RB751U, та тая гад не иска и не иска да работи като хората, ако ползваш wifi.

Това е през него:
Изображение

А това е през Time Capsule:
Изображение

Та, 44 мегабита си ги кове, когато има друг рутер, закачен на LAN порта на микротика... малко сложна ми става схемата, ама няма начин, а и без това си бекъпвам всичко на Time Capsule-a.
Имам и едно дърто CISCO 2801, ама то се задъхва учудващо повече от микротика като пусна IPSEC-а в него.

Все пак - друго ще си е на оптика...
Вече имам съседи, които са на оптика, ама или към близките, или към бобацома, а аз нямам никакво намерение да бягам при тах, още повече - с тази огромна скорост на upload, която предоставят...

Дано скоро се обърне внимание и на по-малките населени места :)


05 Фев 2013 09:12
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®