Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 13:28



Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Скорост при сваляне на торенти 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 15:54
Мнения: 3
Отговори с цитат
Здравейте! Проблема ми е следния: от половин година забелязах, че като бях на 14 mbps торентите се сваляха с максимална скорост от 2.2 мв/с. После минах на 24 mbps и проблема остана "почти", този път ме ограничават на 3.2 мв/с. Ползвам 7-цата и Уторент 2.2, като никъде не е пипано из настройките. Нета ми идва по стандартен лан кабел! Имате ли идеи защо е така и кой трябва да е виновен за това ограничаване? Лек ден!


26 Юли 2011 13:00
Профил

Регистриран на: 23 Юни 2008 15:12
Мнения: 6
Отговори с цитат
Колега, надявам се правиш разлика между "бит" и "байт".


26 Юли 2011 15:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 15:54
Мнения: 3
Отговори с цитат
nicks1 написа:
Колега, надявам се правиш разлика между "бит" и "байт".


Разбира се, че правя разлика! Интересува ме защо имам ограничаване на скоростта при положение, че при р2р мрежата скоростта се споделя между сийдърите и няма нищо общо с скоростта, която ми предоставя БСК. Ще подчертая, че преди като бях на ДСС 24 mbps с оптика максималната ми скорост е достигала 12-13 МВ/с. Та така! Чакам други предложения!


26 Юли 2011 18:36
Профил

Регистриран на: 24 Ное 2010 20:43
Мнения: 63
Отговори с цитат
tbk515 написа:
nicks1 написа:
Колега, надявам се правиш разлика между "бит" и "байт".


Разбира се, че правя разлика! Интересува ме защо имам ограничаване на скоростта при положение, че при р2р мрежата скоростта се споделя между сийдърите и няма нищо общо с скоростта, която ми предоставя БСК. Ще подчертая, че преди като бях на ДСС 24 mbps с оптика максималната ми скорост е достигала 12-13 МВ/с. Та така! Чакам други предложения!






Това ,че при Р2Р връзките скоростта няма нищо общо със скоростта която ти дава доставчика е пълна глупост.
Това е само при положение че сте в един сегмент , през малоунми суичове и теглите един и същи торент от
един и същи тракер.

Това че е Р2Р по никакъв начин не значи, че не минава през ограничението ти , което е : за 14мбпс около 1.8МB/sec


26 Юли 2011 21:37
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
груба сметка
един байт садържа 8 бита
14 делим на 8 и получаваме 1,75
24 делим на 8 и получаваме 3
съвсем нормална скорост според мен


27 Юли 2011 11:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 15:54
Мнения: 3
Отговори с цитат
Rishko написа:
груба сметка
един байт садържа 8 бита
14 делим на 8 и получаваме 1,75
24 делим на 8 и получаваме 3
съвсем нормална скорост според мен


Това ми е ясно! Но все още не ми е станало ясно, защо!


27 Юли 2011 22:17
Профил

Регистриран на: 27 Юли 2011 14:41
Мнения: 1
Отговори с цитат
tbk515 написа:
Rishko написа:
груба сметка
един байт садържа 8 бита
14 делим на 8 и получаваме 1,75
24 делим на 8 и получаваме 3
съвсем нормална скорост според мен


Това ми е ясно! Но все още не ми е станало ясно, защо!

Питай Джон Атанасов!


28 Юли 2011 15:06
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 19:08
Мнения: 9
Отговори с цитат
1 лев = 100 стотинки
1 байт = 8 бита

Какво точно има за коментиране?
:mrgreen:


28 Юли 2011 23:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 25 Окт 2010 11:51
Мнения: 2
Отговори с цитат
Оф, боже, tbk515, информирай се малко в Интернет какво е бит и байт, ще научиш нещо!

И аз от няколко години се чудя защо плащам 2,50 за 1 литър бензин.. :lol:


30 Юли 2011 12:56
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2007 22:25
Мнения: 52
Отговори с цитат
svenxxx написа:
Оф, боже, tbk515, информирай се малко в Интернет какво е бит и байт, ще научиш нещо!

И аз от няколко години се чудя защо плащам 2,50 за 1 литър бензин.. :lol:


:wink:


30 Юли 2011 17:01
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
tbk515 написа:
Здравейте! Проблема ми е следния: от половин година забелязах, че като бях на 14 mbps торентите се сваляха с максимална скорост от 2.2 мв/с. После минах на 24 mbps и проблема остана "почти", този път ме ограничават на 3.2 мв/с. Ползвам 7-цата и Уторент 2.2, като никъде не е пипано из настройките. Нета ми идва по стандартен лан кабел! Имате ли идеи защо е така и кой трябва да е виновен за това ограничаване? Лек ден!


Скоростта на теглене от торенти не е мерило за това каква е скоростта предлагана от интернет доставчика. Същото важи и за ъплоада / качването / на торенти с каква скорост теглят от вас. Може да имате висока скорост на ъплоад но когато от другата страна / потребител/ има тарифа с слаб download естествено че скоростта ъплоад няма да е тази която вашия доставчик предлага за съответната тарифа.

*************************************************************************
Там можете да проверите с най-достоверно дали вашия интернет доставчик си изпълнява това за което плащате. Казвам го от личен опит защото доста проблеми имах с Визио и blizoo.

*********************************************************************************************
************************************************************************************************************
**********************************************************************************************************
******************************************************


Download 38.74 : 8 = 4.84 Мб/с
Upload 18.89 : 8 = 2 Мб/с

Редактирано от Rishko: информацията която даваш е подвеждаща и невярна, също така чрез нея си направил скрита реклама.


30 Юли 2011 20:35
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
Dove80 многократно сме обеснявали и казвлаи, че спиидтест не е мерило за скороста.
ще те помоля да не препоръчваш тази страница на другите поотребители като достоверен източник на информация.
при повторно препоръчване ще бъдеш санкциониран.
спиидтест е страница която рекламира "хром" браузъра. също така предлаганата скорост от доставчика и скороста показвана при свързаноста му със сърварите в спиидтест, който се хостват от конкурентни доставчици са две различни неща.
също никой не отчита натовареноста на сървъра към който се прави теста. наличието на други програми работещи на потребителския компютър, независимо дали са видими или работят на заден план, също оказват влиание. наличието на вируси или стар или неработещ коректно хардуер също оказва влиание. аз лично съм бил при клиент който ползваше някакъв измислен рутер който недопускаше скорост по-висока от 3 мегабита. когато свързахме компютъра директно, скороста на потребителя си влезе в нормата за която плаща.
фактори които оказват влиание на спиидтеста много, за това в никакъв случай неможе да се предлага като надежден източник на информация.


01 Авг 2011 11:25
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
@Rishko, извинявам се, в примера просто давах пример които да покаже що-годе как човек трябва да си следи интернет трафика, да следи що-годе за това което плаща какво получава, и после да търси причините при проблем. При моя Интернет доставчик имах проблем със скоростта, естествено колегите откликнаха на молбата ми и когато дойдоха в нас и те самите чрез неколкократни опити на въпросния сайт с техен лаптоп се убедиха че имаха проблем в тази част на мрежата. Нужно е все пак да има нещо с което човек да установява къде му е проблема / като използва сайта, като използва назаем лаптоп/. Все пак като както всеки клиент които закупува / ползва някаква услуга / да знае що-годе да се оправя в съответната обстановка и търси проблема си на принципа на взаимно изключващите причини.


01 Авг 2011 16:33
Профил

Регистриран на: 12 Юли 2012 23:46
Мнения: 3
Отговори с цитат
така здравейте имам въпрос мисля да си пускам 44mbps може ли да ми кажете с каква скорост че свалям примерно от Замунда ?
С сегашния ми оператор съм на 20mbps и свалям с 6.5-7.5мб/сек.
Друго каква е мрежата оптика или... до абоната?Мисля да си пусна и рутер защото сме с 2 компа ще има ли проблем
става въпрос за ул.Славееви гори 44 гр.Пловдив


15 Юли 2012 18:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 12 Сеп 2009 18:33
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
benzol написа:
така здравейте имам въпрос мисля да си пускам 44mbps може ли да ми кажете с каква скорост че свалям примерно от Замунда ?

Това зависи от броя сийдъри на съответния торент. Когато се появи и сийдър с еднакъв интернет доставчик тогава ще имаш по-висока скорост на сваляне т.е. локална свързаност. :D


16 Юли 2012 12:30
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®