Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 12:56



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Оптичен интернет и рутер 
Автор Съобщение

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Ще предложите ли някакъв добър рутер до 70 лева, който да поддържа 100 мегабита интернет и да има добър сигнал за един апартамент, който е около ~100 кв.м. За сега съм се спрял на "TP-LINK TL-WR940N"

Благодаря ви предварително!


Последна промяна atisas2 на 24 Фев 2013 14:02, променена общо 2 пъти



05 Фев 2013 21:17
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Отговори с цитат
Ип адресите са реални, но са динамични, ти по-скоро искаш статичен адрес, за да го имаш просото трябва винаги да си плащаш за скорост над 24 мегабита тоест 8лв ако си абонат на ТВ. Понеже използваш скорост 44 мегабита просото се обади на ********** или *4800 и си го поискай това е :) Ако не можеш сам да си го настроеш на рутера или компа поискай да ти изпратят технци за да го настроят.

редакция от Rishko: тук не е мястото да се дават не официални телефони.


05 Фев 2013 22:56
Профил

Регистриран на: 19 Окт 2011 23:05
Мнения: 42
Отговори с цитат
Относно за рутера тръбва да е разположена на такова място в апартамента където да има цялостен обхват, например в средата, мяма как да е в единият край на апартамента и да искаш в другия край ако има имного стени да ти скороста добра. Най- добре е с кабел. Този рутер не лош, но не може да очакваш чудеса. Трябва да отбележим,че и картата ти за приемане на сигнала на лаптопа трябва да е N стандарт за да имаш добра скорост. Не всичко зависи от рутера а и от лаптопа зависи. Всяка фирма ти гарантира скороста по кабела до дома, а от там ти сам се оправяш, тоест ако ти е скапана или стара техниката не може да виниш доставчика за качеството на скороста все пак :)


05 Фев 2013 23:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
Е, че динамичния адрес не може ли да е реален? :D :D :D
Като имаш сървъри си плати за статичен ip и си реши проблема. Как очакваш с дом. нет да правиш профи работи?


06 Фев 2013 01:03
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
vannko1 написа:
Относно за рутера тръбва да е разположена на такова място в апартамента където да има цялостен обхват, например в средата, мяма как да е в единият край на апартамента и да искаш в другия край ако има имного стени да ти скороста добра. Най- добре е с кабел. Този рутер не лош, но не може да очакваш чудеса. Трябва да отбележим,че и картата ти за приемане на сигнала на лаптопа трябва да е N стандарт за да имаш добра скорост. Не всичко зависи от рутера а и от лаптопа зависи. Всяка фирма ти гарантира скороста по кабела до дома, а от там ти сам се оправяш, тоест ако ти е скапана или стара техниката не може да виниш доставчика за качеството на скороста все пак :)

Мерси много за цялата информация, която ми даде. Днес пробвах да вкарам кабела от PC-то в новия лаптоп, за да видя само как е, но на лаптопа пише неразпознат mac adress, което не знам какво ще рече.. Като цяло съм се ориентирал към рутер, защото е по-удобно да може във всяка една точка на апартамента да се мести лаптопа. И отделно още нещо. Гледам този горния рутер, който бях посочил е с 3х 3 dBi антени, а има за по 70 лева рутер с 1 антена, но 5 dBi. Кое е по-доброто в такъв случай?


06 Фев 2013 01:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
MAC-а на PC-то e зададен при isp-то. Ако искаш да пробваш с друг, трябва да се обадиш на оператор за да ти го сменят или да сложиш на лаптопа същия, като на pc-то. Това важи и за рутера.


06 Фев 2013 10:47
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Е ***** ** ** ***, все едно нарочно го правите. Откакто казах, че ми сменяте ИП-то, започнахте да го сменяте всеки ден, преди поне стоеше по месец+...


08 Фев 2013 11:28
Профил

Регистриран на: 21 Фев 2012 10:23
Мнения: 14
Местоположение: Пелевун, Ивайловградско
Отговори с цитат
Пич, не те знам какъв си хакер, ама като знам, аз какво знам и като те чета какви глупости пишеш почвам да се смятам за капацитет.
Цитат:
Днес пробвах да вкарам кабела от PC-то в новия лаптоп, за да видя само как е, но на лаптопа пише неразпознат mac adress, което не знам какво ще рече..


08 Фев 2013 14:56
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Като си толкова голям разбирач обясни как да променя мак адреса на лаптопа, ами недей ме оплюва... Никой не се ражда научен, а и досега не ми се е налагало да знам какво е мак адрес, не съм го срещал преди да ми се яви този проблем!


08 Фев 2013 20:40
Профил

Регистриран на: 21 Фев 2012 10:23
Мнения: 14
Местоположение: Пелевун, Ивайловградско
Отговори с цитат
Нищо не променяй, обади се (сега виждам че са оставили само мобилна линия, на скайп не ебават да отговарят)

http://www.bulsat.com/contacts.php и продиктуваш твоя мак адрес. май до три броя на клиент поддържат.


08 Фев 2013 20:56
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
адресите които се раздават са реални и динамични.
щом имаш сървър не само трябва да знаеш какво е МАС адрес, а и да си запознат много добре с Интернет Протокола.
когато си вземеш рутер ще ти е нужно да насочваш трафика преминаваш през рутера.
а за целта ще са ти нужни доста познания не само за IP, а и за доста други протоколи.
мое мнение е, че има доста да четеш преди да се захванеш с това което смяташ да се занимаваш.


08 Фев 2013 22:41
Профил

Регистриран на: 19 Юли 2012 21:18
Мнения: 18
Отговори с цитат
Казах примерно. Не се занимавам със сървъри, пускам просто на Mine*raft с приятели, писна ми всеки ден да им давам ново IP, вместо всеки да си държи едно и също в листата с фаворити. Отделно не мисля, че за да пусна Wi-Fi ще ми трябват "доста" познания :mrgreen:


09 Фев 2013 03:07
Профил
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2011 15:10
Мнения: 34
Отговори с цитат
Еми сложете си hamachi и си реши проблема.


atisas2 написа:
...обясни как да променя мак адреса на лаптопа...


А, такива работи в бг няма да видиш по форумите. Ето линк - http://lmgtfy.com/?q=how+change+mac+address


10 Фев 2013 10:51
Профил

Регистриран на: 23 Дек 2012 00:11
Мнения: 18
Местоположение: БГ
Отговори с цитат
Чак пък да няма.. само трябва да го напише на български в гугъла http://network-info.net/2009/07/как-да-сменим-mac-адреса-на-лан-карта-в-windows/


14 Фев 2013 00:03
Профил

Регистриран на: 18 Дек 2011 12:21
Мнения: 9
Отговори с цитат
atisas2 написа:
vannko1 написа:
Относно за рутера тръбва да е разположена на такова място в апартамента където да има цялостен обхват, например в средата, мяма как да е в единият край на апартамента и да искаш в другия край ако има имного стени да ти скороста добра. Най- добре е с кабел. Този рутер не лош, но не може да очакваш чудеса. Трябва да отбележим,че и картата ти за приемане на сигнала на лаптопа трябва да е N стандарт за да имаш добра скорост. Не всичко зависи от рутера а и от лаптопа зависи. Всяка фирма ти гарантира скороста по кабела до дома, а от там ти сам се оправяш, тоест ако ти е скапана или стара техниката не може да виниш доставчика за качеството на скороста все пак :)

Мерси много за цялата информация, която ми даде. Днес пробвах да вкарам кабела от PC-то в новия лаптоп, за да видя само как е, но на лаптопа пише неразпознат mac adress, което не знам какво ще рече.. Като цяло съм се ориентирал към рутер, защото е по-удобно да може във всяка една точка на апартамента да се мести лаптопа. И отделно още нещо. Гледам този горния рутер, който бях посочил е с 3х 3 dBi антени, а има за по 70 лева рутер с 1 антена, но 5 dBi. Кое е по-доброто в такъв случай?


Включи компютъра в рутера и потърси в опциите на рутера трябва да има нещо като "status " там ще ти излезе mac адреса на компютъра , после просто смени Mac адреса на рутера ;)


15 Мар 2013 20:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®