Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 23 Апр 2024 12:13



Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Имам въпрос по повод забиване на рутер 
Автор Съобщение

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
xexebg аз ще ти обясня защо рутера ти вече не забива след като е поставен след твоя компютър, но преди това ти ми обясни защо компютъра ти не е забил щом проблема е от страна на доставчика?
каква е цената на един рутер няма значение, важни са характеристиките.
а и от голямо значение са и настройките на самото устройство.
а да ти кажа дали си струва едно устройство цената зависи от характеристиките на мрежата и услугите които работят или е планирано да бъдат пуснати в тази мрежа.
ако имаш само един настолен компютър дори няма нужда и от рутер.
отделно не ми е ясно как потребителите са готови да платят месечно 40-50 лева за телефонни разговори и почти всяка или на всеки две години, да си купуват телефон за 300-400 лева, а в същото време за интернет свързаността си, да не могат да дадат повече от 10-15 лева на месец.
да ви припомня ли, че компютрите и интернет пространството са в графа "високи технологии"?
както и да е. на всеки му според нуждите и всеки според възможностите си.


27 Сеп 2012 12:26
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
Първо така и не получих обяснение защо рутера ми не забива след компютъра ???( Какво за характеристиките на рутера.Никъде не пише, че не може да издържи натоварване от 100-200кб и че е възможно забиване .. :D)
Второ 2 пъти лана ми така яко е забивал че 30 мин ми отбелязва че вашия кабел(WAN ) e изкаран при положение че си стои вътре ...
Трето какви са тея лични мнения кой какво плаща ? Аз лично ако трябва да си отварям устата.. плащам за телефон точно 12 лева като ползвам също така и услугата интернет (3G) и прекъсва по рядко от вашия интернет (все пак ми се е налагало да го ползвам и на компютъра когато вашия нет никакъв го няма ).
А цената никъде не пише че трябва да ви е оправдание .... ето и тема на друг проблем как очевадно мамите мен и други хора ... http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?f=34&t=16377


02 Окт 2012 15:04
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
xexebg написа:
Първо така и не получих обяснение защо рутера ми не забива след компютъра ???


Като вали и си под чадъра, защо не се мокриш?


02 Окт 2012 17:01
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
и в двата случая има натоварване ???
аз лично не намирам логика освен че ако най-просто го кажа в единия случаи рутера бива побъркан заради нещо което най-вероятно не е нормално да го получава и блокира а в другия случаи получава и предава информация в която няма нищо което да го обърка ???
и няма абсолютно никаква логика 9 месеца от както е сменен рутера да не ми прави никакви проблеми и изведъж пак да почне защото "характеристиките му били ......."


02 Окт 2012 17:30
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Вариант 1: някой те флуди.
Вариант 2: просто му е дошло времето, а и не забравяй с колко RAM и CPU е едното и с колко другото.
Варианти още много, не може да сравняваш компютър с рутер... освен ако не си Явор Колев, дето търси харддиска на рутера :lol:


02 Окт 2012 17:55
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
Еми по-скоро е нещо от сорта на 1вия вариант защото както казах пробвал съм и с други рутери .... а нямам намерени да си купя нов и да е пак същия Г*З с извинение ... защото най-вероятно ще е така ...
И не знам до кога ще сме в един Network толкова много хора поне сложете някакви защити ... като нищо някъде из мрежата има вирус който спами ...
Не смятам че му е дошло време за смяна .. на рутера защото си работи абсолютно нормално при натоварване от всякакъв вид ... също така му смених и firmware ..


02 Окт 2012 18:22
Профил

Регистриран на: 01 Дек 2011 23:06
Мнения: 18
Отговори с цитат
Защо искаш да оправяш дявола във въздуха?Има рутер (евтин) има проблем, няма рутер няма проблем. :wink:
Сложи си някаква Wifi карта и шерни връзката.


02 Окт 2012 21:48
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
еми там е работата че не е удобно може би ... ? и имам рутер :Д


02 Окт 2012 22:23
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Ако на булсата са им динамични ИП-тата, флууда отпада. Сега ми хрумна, пробвал ли си да смениш канала на излъчване? Може да е пренаселен. Ако си да речем на трети, мини на 7 или 11... има програмки из нета, които показват на кой канал са околните WiFi връзки (има и за андроид подобни). Избери най-малко натоварения.


02 Окт 2012 22:29
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
ами не е от канала ... все пак забива при ползване кабелно ....
аз лично съм на статично IP ...


02 Окт 2012 23:42
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
xexebg не отговори на въпроса ми, защо компютъра ти не забива при положение, че е пак в нашата мрежа????
какво има компютърът ти което го няма рутера?
правилно настроен "фаеруол" или????


03 Окт 2012 15:49
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
Ами там е работата че и лан карта ми е блокирала и други рутери които съм вземал само да пробвам са забивали ...
най-вероятно моя рутер забива заради опит да блокира или филтрира нещо ....и според мен вината не е на рутера ...


03 Окт 2012 16:23
Профил

Регистриран на: 22 Яну 2011 13:44
Мнения: 330
Отговори с цитат
обикновено устройствата забиват от DoS атаки. Всички рутери във "фаеруол" частта имат отметка да филтрират този вид атаки.
просто провери настройките на рутера и ще си проличи дали това ще реши проблема.
пусни също така, рутера да прави логове, после проследи кой е източника.
на всеки един проблем може да се намери решение. стига да има желание да бъде намерено.
винаги сме помагали за разрешаване проблемите на клиентите.
вече съм го казвал и преди, че ако е основателно оплакването на един клиент, винаги търсим начин да му помогнем за да бъде решен проблема. за това заплахите с КЗП и подаването на оплаквания там е безсмислено.
раздавали сме компенсации когато е имало основание, правим безплатно настройки на клиентските устройства ( при положение, че това не ни е задължение) и какво ли още не.
ако се държиш човешки, получаваш на среща си човешко поведение.


03 Окт 2012 18:06
Профил

Регистриран на: 20 Окт 2011 19:51
Мнения: 42
Отговори с цитат
Извинявам се, но мисля че се държа достатъчно човешки в първите ми постове,докато дойде момента в който има лични обвинения че винаги проблема е в потребителя ....
Рутера както съм казвал и друг път забива и не позволява дори влизане в настройките му, поради това не мога да проверя логовете на рутера.
Ако ми кажете начин как мога да проверя за такива аттаки чрез програма която да следи на лан картата ми.
Firewalla е пуснат на рутера ...


03 Окт 2012 18:12
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
А може и да тестваш с изключен файъруол на рутера и включен на комповете (стига да не е оригиналният на Windows, все пак)... не е нужно да му вземаш здравето, ако комповете са добре настроени... За да си го настроиш спокойно, просто изключи кабела на интернета...


03 Окт 2012 18:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®