Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 16:33



Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Новото ограничение от един MAC адрес. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 26 Сеп 2012 19:45
Мнения: 54
Местоположение: София, България
Отговори с цитат
sonyj7 написа:
http://www.howtogeek.com/192173/how-and-why-to-change-your-mac-address-on-windows-linux-and-mac/

по Коледа става чудеса :)


Боже, това го знам и пак не се бях сетил да пробвам :D Стана... хаха.


24 Дек 2016 02:09
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Авг 2009 22:10
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
Току-що се връщам от един от т.нар. "Бизнес центрове" на Булсатком. Казвам си аз телефона и хоп, на монитора на каката светна предупредителна лампичка, че ползвам 2 МАС адреса. В действителност имам само една комп.конфигурация и кабела от ПОН у-вото влиза в PC кутията. Обаче съм пуснал още един кабел от ПОН към LCD да гледам приложението за Самсунг, тъй като през уикендите пускат свободно допълнителни програми. Явно системата на Булсатком разчита и че телевизора е вързан към интернета. Но това не го казах на дамата в офиса. Тя ме предупреди, че е възможно на 25-ти януари интернета да спре, но с касовата бележка мога да отида до офиса и те щели да оправят нещата.
Чудя се какво да направя. Да махна ли кабела от телевизора или в първия месец от новата година да се ориентирам към друг доставчик. То се е видяло, че Булсатком измислят и въвеждат глупост след глупост....


30 Дек 2016 13:04
Профил

Регистриран на: 06 Апр 2015 10:28
Мнения: 611
Отговори с цитат
Купи си най евтиния рутер и вържи на него каквото си искаш. Така няма да превишиш позволените мак адреси и ще може да гледаш на колкото си у-ва поискаш.


30 Дек 2016 13:27
Профил
Аватар

Регистриран на: 13 Апр 2015 13:44
Мнения: 271
Местоположение: ТВОЯТ ДИГИТАЛЕН СВЯТ
Отговори с цитат
Някакво развитие има ли по въпроса? Още ли условието им е 7 лева + преподписване? Някой от форума занимавал ли се е?


12 Яну 2017 18:57
Профил

Регистриран на: 21 Апр 2014 00:56
Мнения: 55
Отговори с цитат
въпрос , не е ли правилно моята мисъл която е че ,не е задължително вяко устройство да има , отделен мак адрес тъй като, е закачени са към рутера нали така, ами то доставчика ще го настрои по неговия мак адрес правилно ли го казах ?


26 Яну 2017 11:02
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Малко объркано си го написал, но да, така е. Ако имате рутер, то се засича в системата на оператора само неговия MAC адрес. Всичко след рутера, оператора не го интересува. В темата, проблема е в това, че вече може да бъде свързано само едно устройство, независимо какво е то, към GPON конвертора предоставян от оператора на клиентите на опитчния интернет.


26 Яну 2017 12:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®