Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 18 Апр 2024 22:53



Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
200 Мbps интернет! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
DevNull написа:
Вземи двубандов. Скоро гледах в Технополис един TP-Link за около 80 пари и USB си има.



Гледам че новите рутери имат USB порт 3.0, не знаех че имат вече USB порт и снощи прочетох в общи линии за какво е, рабрах че мога да сложа например външен хард диск, флашка и в нас да го ползвам нещо като домашно хранилище, правилно ли съм разбрал?

Например от смартфона ми, от лаптопа, ако искам да видя стари снимки и документи, вместо външния ми хард диск да си стои в шкафа, в случая ще може да е свързан към въпросния USB порт на рутера и така да имам достъп по всяко време до данните от външния ни хард диск?

Така ли е както си го мисля?

Ползвам принтер свързан чрез Wi-Fi - Direct, ще мога ли по същия начин да е свързан и на новия рутер без да използвам непременно USB порта?


17 Окт 2022 07:04
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Правилно си схванал. Само че вриъзката е по ftp - порт 21.


17 Окт 2022 07:36
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
И зависи от качеството на рутера каква ще е скоростта ти през порта, пък бил той и 3.0
Моят рутер е TP-Link AX73 и достигам до 55MB/s въпреки че порта е USB 3.0 и съм вързал SSD към него
Доколкото съм запознат AX50 прави до около 20-25
Има някои по-висок клас рутери, които достигат до 90, но масовите евтинджоси са до около 10-15
Ако имаш очаквания, че трансфера през USB 3.0 порта на рутера
трябва да е колкото си чел за USB 3 стандарта, ще се разочароваш


17 Окт 2022 10:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Благодаря за поясненията, гледам да намеря читав Wi Fi рутер на Микротик, но нещо са дефицитни и ги нямат в наличност.

Преди малко ходих до офис на Була, веднага ми го направиха на 200 mbps и нито дума за промяна на договор.
Служителката ми каза да тествам новата скорост, евентуално ако е нужно да ми сменят G Pon с такъв гигабитов и отделно като купя новия рутер да настроят и него, та довечера ще тествам скоростта с моя g pon и стария рутер но директно по лан кабела за теста и ще пиша.


17 Окт 2022 11:13
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
Микротик са печално известни със слабият си WiFi
Според мен са много надценени рутери за домашно ползване
Силата им е другаде
Според мен се ориентирай към друга марка
Asus, TP Link и т.н. AX рутер с добре работещ USB 3.0 и поне 4-6 антени е по-доброто решение

Очакваме обратна връзка относно скоростта
Аз също исках да мина от 100 на 200 в началото на лятото,
но ми казаха че се преподписва нов договор и се отказах
защото вече знаех за предстоящата продажба
и че има шанс да ги вземе бай Спас и да ги препродаде на Виваком по-късно
Не те ли накараха да преподпишеш някакъв документ?
Надявам се, да не е скрита там клаузата за преподписване на договора!


17 Окт 2022 12:50
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
solo5 написа:
Микротик са печално известни със слабият си WiFi
Според мен са много надценени рутери за домашно ползване
Силата им е другаде
Според мен се ориентирай към друга марка
Asus, TP Link и т.н. AX рутер с добре работещ USB 3.0 и поне 4-6 антени е по-доброто решение

Очакваме обратна връзка относно скоростта
Аз също исках да мина от 100 на 200 в началото на лятото,
но ми казаха че се преподписва нов договор и се отказах
защото вече знаех за предстоящата продажба
и че има шанс да ги вземе бай Спас и да ги препродаде на Виваком по-късно
Не те ли накараха да преподпишеш някакъв документ?
Надявам се, да не е скрита там клаузата за преподписване на договора!


Мерси за поясненията относно рутера, ще се оглеждам тогава за Асус или Арчър.

Относно преминаването от 100 на 200Mbps, абсолютно нищо не съм подписвал и нищо не са искали от мен, все така съм си на безсрочен договор, дадоха ми само касова бележка за това че доплатих 7.50 лв към вече платения за другия месец за 100 Mbps и от днес ми е вече на 200Mbps, предполагам че причината може да е че от над 15 години си плащам таксата за сателитна тв, премуим и интернета 100 mbps, само месец за месец, никога не съм предплащал за 6 или 12 месеца за да имам безплатни 1-2 месеца такса, може това да е причината да не са искали да ми правят договор.


17 Окт 2022 13:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Сега се прибрах и току що тествах скоростта чрез wi-fi и директно по кабел, с wi-fi си е около 75Mbps а по лан кабела е 95Mbps, тоест точно тези скорости си показваха точно като си бях на 100 Mbps, сега какво трябва да направя, предполагам че може би ще ми трябва гигабитов пон и нов рутер?

G-Pon към който ми е оптиката преди рутера е модел: MINI ONT 100, той може ли да поддържа скорост над 100 Mbps, да не би в него да е проблема че няма никаква промяна в скоростта?

p.s. Току що си писах с човек от Булсатком по чата, оказа се че трябва да ми сложат гигабитов пон, направиха ми заявка и да ги очаквам до 72 часа, също така ме посъветваха да купя и гигабитов рутер че те не предлагали такъв и да могат да нaстроят и него, та утре ще купя рутер на Асус или Tp Link.

p.s. Утре отивам да купувам този рутер, TP-LINK ARCHER AX73 /AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, надявам се че става, кажете ако не е читав, че трябва да имам нов рутер преди да са дошли техниците?


17 Окт 2022 16:38
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Закачи LAN-а от PON-a директно на компа.
Може и да нямаш нет заради MAC адреса, но все пак пробвай.


17 Окт 2022 19:47
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Понеже ми писна да се чудя на коя марка да избера, реших тъй като моя лаптоп с който основно работя е - ASUS ZenBook, мрежовата му карта е InteI R, Wi-Fi 6 AX201 160Mhz, понеже съм много доволен от лаптопа ми и реших да избера ASUS като марка, а като модел да има wi fi 6 и добър процесор с много антени, понеже имам и лазерен безжичен принтер и др устройства изискващи wi fi Direct, избрах -

ASUS TUF-AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, хубав, лош, ще видим как ще се държи, само се надявам да дойде техник който да ми направи хубави настройки на рутера и да ми сложат гигабитов пон.

Ползвам и приличен смартфон Samsung S22 Ultra, който също има WI-FI 6 и 5G, така че само заради лаптопа и смартфона ми смятам че си струва въпросния рутер.

Остава да имам късмета да дойде читав техник от була и да ми направи хубави настройки.

Ще пиша при развитие


п.с.
DevNull написа:
Закачи LAN-а от PON-a директно на компа.
Може и да нямаш нет заради MAC адреса, но все пак пробвай.


Закачих го, както се очакваше няма нет заради MAC адреса


18 Окт 2022 10:51
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Утре отивам да купувам този рутер, TP-LINK ARCHER AX73 /AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, надявам се че става, кажете ако не е читав, че трябва да имам нов рутер преди да са дошли техниците?


Аз съм у нас с AX73 и според мен си е приличен рутер
ASUS TUF-AX5400 трябва да има по-богато меню и една идея по-бърз USB трансфер
Според мен си израл добър рутер
Не разбрах защо са ти взели 7,50лв, като разликата в цена между 100 и 200 Mbps Net е 5,00лв


18 Окт 2022 16:55
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
solo5 написа:
Павел Василев написа:
Утре отивам да купувам този рутер, TP-LINK ARCHER AX73 /AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, надявам се че става, кажете ако не е читав, че трябва да имам нов рутер преди да са дошли техниците?


Аз съм у нас с AX73 и според мен си е приличен рутер
ASUS TUF-AX5400 трябва да има по-богато меню и една идея по-бърз USB трансфер
Според мен си израл добър рутер
Не разбрах защо са ти взели 7,50лв, като разликата в цена между 100 и 200 Mbps Net е 5,00лв


Предполагам защото ми пуснаха на 200 Mbps веднага т.е., доплатих за половината за този месец и за ноември целия месец.


18 Окт 2022 22:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Откак пуснах заявка за смяна на моя пон с гигабитов такъв, както и за настройка за новия гигабитов рутер, казаха ми че до 72 часа (3 дни) от заявката би трябвало да се свържат с мен и да се уточним, в кой ден и час ще могат да дойдат в удобно за тях време, днес е третия ден и все още нямам обаждане, какво ще ме посъветвате, наясно съм покрай четеното от форума, че техниците са малко и сигурно едва смогват да изпълняват заявките или е другаде проблема...


19 Окт 2022 16:37
Профил

Регистриран на: 08 Яну 2013 13:24
Мнения: 78
Отговори с цитат
Звънни им! Може да са те забравили или да са писали, че не си бил у вас


19 Окт 2022 16:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
solo5 написа:
Звънни им! Може да са те забравили или да са писали, че не си бил у вас



Свързах се човек от Булсата, провериха че заявката ми е активна и да очаквам обаждане, та ще чакам да се свържат с мен.


19 Окт 2022 17:18
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
Вчера станаха 72 часа (3 дни) при което трябваше техниците да се свържат с мен и уговорим в удобен за тях, дата и час на посещението, снощи се свързах с човек към Булсата и ми казаха че заявката ми е активна и да очаквам обаждане, но дали ще се обадят и кога...., наясно съм че Булсатком към днешна дата имат сериозни трудности с кадри по подръжката...

Рутера може да успея сам да го подкарам, както и за новия мак адрес пак по телефон, лошото е че няма как аз да купя гигабитов пон и да го сложа, това вече само техник от Була може да донесе гигабитовия пон и да го монтират.

Има ли сред вас колеги или с връзка към Була, да ми ударите едно рамо за съдействие.

Към Була съм от над 15 години изряден клиент, плащам само месец за месец,ползвам сателитна тв и нет, доволен съм от тях но най-вече че съм на безсрочен договор, това е и причината да не желая да премина към друг оператор.

Ще съм благодарен ако някой от вас има връзка с Булсатком и да удари едно рамо.


20 Окт 2022 08:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®