Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29 Мар 2024 00:32



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Настройка на рутера на подходящ канал. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06 Мар 2016 22:42
Мнения: 2
Отговори с цитат
Искам да попитам понеже за първи ден ползвам услугите ви и при положение, че връзката с рутера и устройството показва, че е на 100% пълна, интернета завлачва дори в игри и отварянето на средно тежки сайтове(Speedtest.net). Интересува ме на кой канал да настроя рутера да работи, за да е по-пълноценна връзката и да не насича?


06 Мар 2016 22:45
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Настройте на канала, който е най-малко натоварен. Ако имате Android устройство, инсталирайте приложението Wifi Analyzer и ще видите кои канали с какво натоварване са от околните мрежи. Избирате този, на който натоварването е най-малко (има най-малко мрежи, или покритието им при вас, е най-слабо).
П.П. Според мен, проблема при вас не е в канала на Wi-Fi мрежата.


07 Мар 2016 16:07
Профил

Регистриран на: 06 Мар 2016 22:42
Мнения: 2
Отговори с цитат
Да ми кажете какъв е проблема тогава? Плащам за 100mbps имам не повече от 40. Постоянни прекъсвания. От сутринта се налага да рестартирам рутера. Направил съм го поне 5 пъти, което е позорно. 2ри ден съм абонат и вече се започна.


07 Мар 2016 18:39
Профил

Регистриран на: 23 Ное 2015 16:01
Мнения: 657
Отговори с цитат
Ами ако е само по Wi-Fi, проблема Ви е в рутера. Вижте какви и колко устройства имате свързани, и какъв и с какви скорости е той. Оставете свързан само компютъра, свързан чрез LAN кабел към рутера, след което тествайте скоростта от български сървър, по възможност, най-близо до местоположението Ви. Желателно е да е отворен само уеб браузъра и то само сайта, от който тествате. Ако там получите близка до заплащаната скорост, проблема е при вас. Ако скоростта отново е ниска, опитайте да свържете компютъра, с кабела, с който е свързан с рутера. Ако сте с оптичен интернет, свържете конвертора с компютъра, без рутера да е свързан. Ако сте с LAN, свържете директно кабела до компютъра, след което се свържете с Булсатком, за да Ви засекат два MAC адреса (този, който е бил до сега на рутера, и новия на компютъра). В противен случай, няма да имате интернет. Вижте така какви ще са скоростите. Ако пак много се разминават, от заплащаните, свържете се с Булсатком.


07 Мар 2016 20:14
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®