Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 21:13



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Проблем с интернета при сваляне 
Автор Съобщение

Регистриран на: 05 Мар 2014 23:07
Мнения: 4
Отговори с цитат
Здравейте,
абонат съм на Булсатком с телевизия и интернет (интернета от декември) и всичко беше супер докато не си преинсталирах уиндоуса на този компютър перди няколко дни.
Имам два компютъра, вързани към рутер с кабел, рутера е модел TL-WR740N, фърмуеър V 4.
Проблемът, който се появи е само на този компютър, пак казвам, и се появи след преинсталация на уиндоуса.

Всеки път, когато пусна нещо да се сваля с торент клиент, като тук ще вметна, че пробвах с два различни клиента, както и ъпдейт на някоя игра, в случая беше Diablo 3, всичко си се сваля окей за около минута, но изведнъж скоростта започва да пада, стига до нула, при което връзката с интернета също прекъсва, нямам достъп до сайтове, нито да ги пингна, нито нищо, мога само рутера да пингна, а индикатора долу на лентата вдясно показва, че съм свързан към интернет.
На другия компютър няма такъв проблем.
Предполагам има някакъв проблем в настройките на рутера или нещо при самата система на Булсатком.

Ако някой знае нещо по въпроса моля да каже, защото е много неприятно да не мога да свалям нищо, като до преди 5 дни можех.
Благодаря предварително :)


06 Мар 2014 12:48
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Звучи като недобре настроен клиент. Колко РАМ имаш, 2, 4? На колко мегабита си, 100? Windows КОЙ, ХР? Пачнат ли му е TCP/IP файлът за броя конекции (Win7 няма нужда)?
Пусни нещо 4-5 ГБ за теглене с много сийдъри и гледай торент-клиента (аз ползвам уторент). В най-долната лента на програмата, горе-долу в средата, обърни внимание дали се появява надпис Disk Overloaded 100%.
Ако да - настрой си по-добре уторента в частта кеширане на диска, защото стандартните настройки явно не са подходящи за теб.
Освен това, вероятно рутерът "издиша" при много закачени пиъри. Опитай да си настроиш по-икономично броя сийдъри и конекции.
Проблемът май е изцяло в настройката на компютъра/клиента. Настройките по подразбиране не винаги са подходящи.


06 Мар 2014 13:43
Профил

Регистриран на: 05 Мар 2014 23:07
Мнения: 4
Отговори с цитат
Имам 4гб рам, уиндоус 7, нета би трябвало да е 100 мегабита. Претоварване на диска няма. Бърниках по конекциите и няма промяна, даже като задам лимит за сваляне не го спазва и си сваля с нормална скорост, след което горе съм написал какво става. Съмнява ме рутера да издиша след преинсталиране на уиндоус, рутера е едва на няколко месеца.


06 Мар 2014 14:04
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Добре, изключваме харддиска и паметта като спиращ фактор.
А преди това с ХР или пак със 7 беше?
Рутерите или издишат фабрично и не могат да понесат броя връзки, или работят нормално. Не вярвам да е в него причината. Остава да си поиграеш още с настройките на торент-клиента.


06 Мар 2014 14:12
Профил

Регистриран на: 05 Мар 2014 23:07
Мнения: 4
Отговори с цитат
7ца преди, 7ца сега, същата версия.
Но не е проблема само в торент клиента.
Исках да си ъпдейтна Diablo 3ката и точно когато започна да сваля ъпдейта пак същото.
Не знам къде може да е проблема.


06 Мар 2014 14:13
Профил

Регистриран на: 08 Фев 2010 20:27
Мнения: 187
Местоположение: Баба ти само HD е гледала!
Отговори с цитат
Настройка на мрежовата карта да "заспива", ако няма пренос на данни?


06 Мар 2014 14:18
Профил

Регистриран на: 05 Мар 2014 23:07
Мнения: 4
Отговори с цитат
Не знам за тази настройка, ама едва ли е от това, защото пренос на данни има, който се прекъсва и спира и връзката към интернета.


06 Мар 2014 14:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 10 Окт 2013 17:30
Мнения: 9
Отговори с цитат
Пробвай да писнеш диаблото като администратор..Изключи firewall , данеби той да го спира..И виж когато пуснеш да ъпдейтваш към кой сървър се свързва и дали антивирусната да не го блокира.(често бъркат някои файлове за вируси и малуер и автоматично блокира достъпа..


06 Мар 2014 19:06
Профил

Регистриран на: 04 Мар 2014 10:01
Мнения: 1
Отговори с цитат
doggymien4o написа:
Не знам за тази настройка, ама едва ли е от това, защото пренос на данни има, който се прекъсва и спира и връзката към интернета.

Същата работа и при мен :)
_____________
блиндирани врати, врати за апартаменти, входни врати


07 Мар 2014 10:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®