Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 10:17



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
интересен казус с прекъснат интернет.. 
Автор Съобщение

Регистриран на: 12 Окт 2011 12:35
Мнения: 16
Отговори с цитат
Тези дни имах доста интересно преживяване с интернета на Булсат, който още не е решен и с интерес очаквам развитието..
Абонат съм от 12-13 години и както на доста места в София старият ми квартален доставчик (в Красна поляна) беше придобит преди 10-тина години от Булсат.
В петък (преди 2 дни) внезапно интернета ми спря. Рядко се случва и като цяло бях доволен, въпреки ниските скорости. Оказа се че комшията от съседния вход, решил че повече не иска кабели да влизат във входа и ги изрязал и изхвърлил всичките, заедно със суича, който е бил във входа. Това е доста селско изпълнение (най-вече че беше внезапно), но в известна степен разбираемо. Без да знам какво точно се е случило си регистрирах проблем с интернета и вчера (събота) техник ми се обади да ме информира че трасето в моя блок е прекъснато и не може да бъде възстановено. Според него аз съм бил единствен ползвател и най-добре да се ориентирам към друг доставчик (беше видял че Vivacom и A1) имат кутии в мазетата с оптика, Булсат нямат и ме посъветва да се ориентирам към друг оператор. Това за мен е странен съвет и крайно решение за мен, че въпреки всичко аз винаги съм бил лоялен и някак си съм свикнал със сателитната телевизия и Булсатския интернет и малко ще ми е терсене преместването. Междувременно разбрах че поне още 1 съсед в съседен вход ползва техните услуги, но е на почивка и още не е установил проблема.. Обадих се на оператор отново да питам какво да правя, защото оставам без интернет който ми трябва и максимално бързо трябва да си намеря решение, а и все пак съм предплатил за 1-2 месеца още услуга интернет и сателитна телевизия (приблизително по 50лв месечна такса плащам). Оператортака също беше леко учудена и сега чакам обаждане да ме информират :)
Честно казано в София от зората на кабелния интернет съм бил винаги абонат на същото място и по всякакви странни начини ми е доставян кабел и се впечатлих доста как ме отрязаха...
Явно не е стратегия да си пазят стари абонати, за нови не знам.. :D


05 Юни 2022 23:09
Профил WWW

Регистриран на: 20 Мар 2013 10:46
Мнения: 61
Отговори с цитат
Оптиката е много голямо предимство, особено за надеждност и качество, но пък съвет от техник на конкуретна фирма е доста странно.


06 Юни 2022 20:09
Профил

Регистриран на: 12 Окт 2011 12:35
Мнения: 16
Отговори с цитат
Оптиката сигурно е добре на който му трябва бърза връзка, за мен 50-70Mbits LAN ми бяха абсолютно достатъчни.. Днес обаче булсата след няколко разговора с различни оператори и техници най-официално ме отрязаха, казаха ми буквално че в моя блок има само 2 абоната на интернет и нямат интерес да възстановяват кабела. Да си търся друг доставчик. Предполагам че абонатите трябва да имат в предвид това нещо, защото явно специално за интернет конкуренцията на другите оператори привлича много клиенти , които се отказват доброволно от Булсата и като останат малко абонати в дадена точка пък Булсата предпочита да ги няма, да не са им в тежест :)

Междувременно комшията който също ползваше булсатски нет и ТВ днес се прибрал от отпуска и също докладвал проблема и са му казали че нямало регистриран проблем в този район , имало над 50 активни абонати на някакъв централен суич в района и всичко изглеждало наред, но ще пратят до 72часа техници :)


06 Юни 2022 20:36
Профил WWW

Регистриран на: 21 Дек 2009 16:11
Мнения: 17
Местоположение: София
Отговори с цитат
Същата работа се случи и при мен, само че миналата година зимата точно на коледа. Ако си прочел предишната тема ще ти стане ясно, че схемата навсякъде е една и съща. Но аз не съжалявам, защото сега съм хем на оптика хем на пъти по-ниска цена.


16 Юни 2022 10:44
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®