Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28 Мар 2024 22:21



Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Отказване от абонамент и връщане на стари приемници. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
ПРЕДЛАГАМ на ръководството на БСК, да се избере една година /напр.2010-та/ преди която стари и загубени приемници да не се издирват. По-точно - да не се иска таксата от 49 лв. за приемници закупени или предоставени преди тази година. И второ - такива НЕ работещи или загубени приемници, да не заемат една бройка от позволените 4 броя приемници на един абонат.

ОСНОВАНИЯ за предложението - Първо, много от тези приемници по тогава сключваните договори, след изтичането на договора ставаха собственост на абоната. По тази логика, ако сега абонат върне собствен приемник, това означава ли че новият ще стане негова собственост.
Второ - след като е бил негова собственост, абоната е можел да го направи каквото си иска. Сега този приемник, ако не работи защо трябва да му заема част от абонамента ? Същото се отнася и за карти Иредо.
Трето - и да ви бъде върнат такъв приемник, Вие ще го бракувате. Не е редно да се искат пари за брак.

Изрично казвам че става въпрос за НЕ работещи и загубени приемници, защото има приемници от онова време, които бяха рефрешнати от Грифин на Булкрипт и продължават да работят. Приемник за който се плаща абонамент и работи, е нормално да заема едно от 4-те полагащи се на един акаунт места. Такъв приемник не създава проблеми и не е част от настоящото разискване.

Според мен това може да не се вкарва софтуерно в системата, а с една заповед да бъдат информирани служителките в офисите, преди определена дата, да не отчитат и да не облагат загубени приемници и такива с неплатен абонамент с таксата 49 лв.

Заб. Под НЕ работещ приемник да се разбира приемник, който е в наличност, но е с не платен абонамент и е собственост на абоната. Абонатът съответно може да не желае да го върне ...


19 Окт 2020 12:23
Профил
Аватар

Регистриран на: 15 Ное 2008 23:07
Мнения: 655
Местоположение: София Младост
Отговори с цитат
Да допълня предложението ако може. Ако булсата изкупи на половин цена подадените на клиентите приемници- пак ще са на кяр( говориме за неизползваните към момента, събиращи прах в някой шкаф)! Но за нещо което не е тяхна собственост, да искат пари или да се върне, е меко казано ... Аз съм с по-горе описания договор от теб, и когато се откажа от услугите им, няма да връщам нищо, освен ако не ми дадат някой лев!


19 Окт 2020 13:15
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Булсат имат перфектна тактика за изработване на клиентите си!
2014г. закупих 4 броя ZHD 210 на цена от 58.00лв. броя / платих общо 232.00лв.! Още на втората година единия започна да прави проблеми и го замениха с ед СД приемник(сивия с картата отпред) поради липса на хд приемници! Не мога да кажа дали съм плащал 9лв. за смяна...
След още година се наложи смяната на още един приемник( точната причина не се сещам)! И го замениха отново с сд приемник поради същата причина - липса на хд щайги....
Касовите бележки още ги пазя! :mrgreen: (за какво ли...)
Разбирайки за тези смени 2г. по-късно настоях за смяна на тези два приемника с фюжъни! Перфектно, но техниците сменили един сд и предпоследния хд приемник :roll: ? 18лв. за смяна на приемник...
След това смениха и последния сд с фюжън - 9лв. за смяна на приемник! / сега са 3 фюжъна и един ZHD 210!

На кого са приемниците вече съвсем не знам....но честно казано не ме и интересува!


19 Окт 2020 19:18
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
А при мен отдавна 2011 на работата сключихме договор и туриха един сд с основен абонамент. Като изтече договора платих някаква малка сума и оборудването стана мое. Тогава и в къщи бях със сд та. После махнах тоя в работата и сложих мой допълнителен и оня отиде в гаража. След време подменях мойте със нд та и предложих да им върна гаражния барабар с едно повредено нд което някой умник не беше взел от баджанака при смяна. Да ама като го плащах добре, иначе хем го връщай хем си плащай в пълен размер! Е платих си ама другите седят в гаража. Толкова за гъвкавоста на Буля че ще досадя :D


19 Окт 2020 22:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Ako ще се връщаме в самото начало съвсем ще се объркат нещата :mrgreen:

След основаването на фирмата и първите им оферти купих сат антена и приемник за 148лв. или 168.. не си спомням точно офертата - всичко става твое с тази оферта....
и колко смени имаше от тогава... сега пиши всичко бегало :lol:


19 Окт 2020 22:43
Профил WWW

Регистриран на: 08 Авг 2015 17:33
Мнения: 63
Отговори с цитат
Вие нищо не сте видяли.... Аз преди 7 години върнах цялото оборудване на Булсат като подадох искане в офис за прекратяване на договора и чаках да дойде техник да вземе оборудването. Познайте колко бях изненадан когато 4 години по-късно отидох да взема фюжъни и ми казаха,че трябва да върна хд приемника първо,за който съм плащал абонамент да бъде подменен.?????? Ко ко каза.... Казах им да запишат в системата като отиде този да си плаща абонамента да вземат да му го прехвърлят на него и изненадаааа плащанията спряха. Е познайте какво стана накрая... приемника все още си седи срещу моето име. Пълна пародия е тази фирма. Не мога да не призная,че интернета им е добър,поне при мен де.


Sent from my iPhone using Tapatalk


19 Окт 2020 23:10
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Като ви чета неволите колеги, все повече се убеждавам, че предложението ми е правилно. За един ден се оплакаха трима колеги от форума, а колко са в действителност в България ... :?
Трябва да се наложи някакъв регламент за техниката от преди 10 години. 10 години ги казах условно защото не помня коя година какви договори се сключваха.

:idea: БСК, преценете си периода и направете нещо по въпроса. Това е ! Мисля че съм добронамерен, защото отношенията м/у оператор и абонат, трябва да са коректни :!:


20 Окт 2020 00:08
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
А било подробности?


20 Окт 2020 07:40
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Облика на една фирма пред пациентите го правят дреболиите и подробностите :D


20 Окт 2020 12:34
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
всъщност какво се случва когато спреш да им плащаш в тая фирма?


07 Яну 2021 22:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Нищо, аз имам един СД основен приемник спрян 2012г който обаче при плащане онлайн си излиза като номер, иначе никакви последствия! Утре мога да го пусна :lol:


07 Яну 2021 23:13
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
iuri2 написа:
Утре мога да го пусна :lol:
По течението ли? Изображение


07 Яну 2021 23:13
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
iuri2 написа:
Утре мога да го пусна :lol:
... от кой етаж :?: :D


08 Яну 2021 00:01
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
От последния етаж :lol: Бъзикайте се ама е така. Понеже в работата използваме Буля, оттам ми е приемника, а сега от носталгия/и заради жената/ще оставя и един доп. приемник в къщи! Иначе е за засилване от небостъргач надолу :lol: Таман да имам мерака да пиша и над РАЗНИ :lol:


08 Яну 2021 07:02
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Какво ли не правим заради по-добрата половинка

via Tapatalk


08 Яну 2021 17:50
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®