Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 08:42



Отговори на тема  [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Следваща
NO CERT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 31 Дек 2007 02:23
Мнения: 36
Местоположение: В.Търново,Г.Оряховица,Лясковец
Отговори с цитат
Павел Василев написа:
Vanderel, приемника ми 210 който все още работи към днешна дата и има сигнал, само въпрос на време ли е тия дни да спре да работи или има шанс да си работи щом досега не е блокирал, защото ако има шанс да си работи, да не бързам с КА Модула, затова ми е питането?


То и моя 210 работи (за сега). От 3 приемника (1-HD и 2-SD) единият SD вече е сменен. От това, което видях докато чаках на опашката за смяна, имаше хора със същия 210 за смяна. Някои даже с 2 наведнъж. Явно ги карат по някъкъв техен си ред/номер и просто е въпрос на време и нашите да си отидат. Което е жалко, защото аз си го харесвам приемника, Откакто го имам нито един проблем не съм имал със него и си работи прекрасно. Е разбира се важно е и как го използваш и да си пазиш техниката...хора всякакви :D


16 Май 2023 11:15
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
vanderel написа:
:idea: От букса AV Бейкънът може да се свърже към всички по-стари телевизори. За целта Ви трябва кабел като на горната снимка. Резолюцията се сменя автоматично. За този AV-изход тя не може да е повече от 576i . Всичко останало си работи нормално.
Ако телевизорът е с букса СКАРТ, тогава ще Ви трябва и преход от скарт към чинч. Ако прехода е с ключе, ключето трябва да е в позиция INPUT !!!

просто с кабел май не става, защото едното било цифров сигнал, другото аналогов, пък стария ТВ не знаел що е то цифров. би било добре да става само с кабел де. доколкото схващам с ХДМИ - RCA кабел би станало да го включиш в LCD TV , а защо би ползвал hdmi - rca вместо hdmi-hdmi вече си е твоя работа.


16 Май 2023 11:41
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
В повечето случаи,когато не става въпрос за чисто технически неща, а и за организационни, ние можем само да гадаем или да си вадим изводи от видяното и чутото. В случая точно вие ще сте тези от които ще разберем дали ъпдейтите ще продължат да влизат и в досега работещите тунери. В офисите се приемат работещи тунери, почистват се и се дават на следващия. Но това се прави не защото софтуеристите на фирмата и ръководството са уверили служителките си, че тези приемници няма да блокират, а просто момичетата да не ви изпратят с празни ръце.Принципа е - ако стане.
Официално становище няма.


16 Май 2023 12:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Wayne написа:
vanderel написа:
:idea: От букса AV Бейкънът може да се свърже към всички по-стари телевизори. За целта Ви трябва кабел като на горната снимка. Резолюцията се сменя автоматично. За този AV-изход тя не може да е повече от 576i . Всичко останало си работи нормално.
Ако телевизорът е с букса СКАРТ, тогава ще Ви трябва и преход от скарт към чинч. Ако прехода е с ключе, ключето трябва да е в позиция INPUT !!!

просто с кабел май не става, защото едното било цифров сигнал, другото аналогов, пък стария ТВ не знаел що е то цифров.
Тук става въпрос за нискочестотен сигнал и ТВ-то ще го приеме, така както се приема с кабел СКАРТ-СКАРТ. Когато устройството е с малки размери, като този тенер, Фюжън устройствата и пр. се работи с този порт - изход А/V 3,5.

Съветвам ви, ако ще го монтирате на стар ТВ, да си поискате и кабел, от офиса на БСК. По магазините не е скъп, но може да попаднете на неточен. На външен вид е един и същ, но реално не е. Не забравяйте и да размените червения и жълтия чинч.


16 Май 2023 12:52
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Точно аз попаднах преди време на неточен. Таман го припсувах че не тръгва па реших да му хакна мултицета и познайте нищо с нищо объркан от всякъде,затова като купувате такъв внимателно иначе единствено с него се включва стар телевизор. А на ,,новия,,прм дето ми го дадоха му пуснах и ъп,засега работи :D А за AV изхода преобразуването от цифров в аналогов става в самия приемник за да работят старите таралясници :D Те вече и на бабите им смениха телевизорите внуците :lol:


16 Май 2023 14:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 22 Дек 2012 12:40
Мнения: 160
Отговори с цитат
От Була ми писаха да ме питат дали работи моя 210, казах засега да, те ми казаха че може да не дефектира и чак ако спре тогава ще ми дадат друг приемник.

Та ще чакам ако дефектира и чак тогава нов приемник или КА модула.


16 Май 2023 15:10
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
iuri2 написа:
Точно аз попаднах преди време на неточен. Таман го припсувах че не тръгва па реших да му хакна мултицета и познайте нищо с нищо объркан от всякъде,затова като купувате такъв внимателно иначе единствено с него се включва стар телевизор. А на ,,новия,,прм дето ми го дадоха му пуснах и ъп,засега работи :D А за AV изхода преобразуването от цифров в аналогов става в самия приемник за да работят старите таралясници :D Те вече и на бабите им смениха телевизорите внуците :lol:

супер. значи това би вършило работа https://www.aliexpress.com/item/4000393 ... goQr7d8IoX


16 Май 2023 16:14
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Това май няма да свърши работа защото трябва нещо да преобразува цифровия сигнал в аналогов,има едни блокчета hdmi към чинчове ако не се лъжа които също преобразуват сигнала кабела не може :D тоя кабел е да вържеш две устройства но сигнала не се променя :(


16 Май 2023 16:36
Профил

Регистриран на: 07 Мар 2015 14:38
Мнения: 231
Отговори с цитат
то и аз тва казах ама ти каза че преобразуване става още в приемника така че нямало проблеми.


16 Май 2023 17:41
Профил

Регистриран на: 02 Юли 2009 17:43
Мнения: 48
Отговори с цитат
Вижте в менюто на ZHD 100, 200 или 210 SW версията от коя година е. Тази версия (Software version - SW) явно до 2018 година е ъпдейтвана и след това няма промяна. По една странна случайност на моя ZHD 200 версията е от август 2018 година. Ако сертификата е генериран за срок от 5 години и не бъде генериран нов естествено, че и моят ZHD 200 ще изгърми за сертификат през месец август тази година или малко по-рано. Вижте при вас версиите дали са същите.


16 Май 2023 17:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Преобразува ги само на AV изхода а там е жак/четворен/ само там излиза аналогов сигнал ти си прави сметка :D В тоя дето го показваш жак нема :D


16 Май 2023 19:11
Профил

Регистриран на: 01 Ное 2019 18:22
Мнения: 51
Отговори с цитат
Ъпдейтите при мен на 210 са от август 2018 на sw. Но най вероятно и на всички останали приемници. Ще се сменят няма как. А пък и vanderel го беше писал още преди две години някъде. Но като не четем между редовете... 8)


16 Май 2023 21:39
Профил

Регистриран на: 17 Ное 2012 23:40
Мнения: 27
Отговори с цитат
Смених два приемника, ама и за двата си ме таксуваха.
Т.е. схемата е: "нямаме HD/SD приемници, трябва да вземете IPTV." Но това се плаща :)
Обещали са 1 месец безплатна телевизия за всеки сменен приемник, като щяло да се получи "автоматично", т.е. без стъпки от моя страна... е, все още нямам нищо такова.

Не, че са ми проблем тези 20 лева за смяната на приемниците, ама... проблемът е, че едно казват а друго правят, минавайки с номера, че е безплатно ако смениш със същия (HD-HD или SD-SD), но не и ако смениш блокирал HD/SD с IPTV...
Изобщо не съм се разправял, то си е в техен минус.

Иначе, ако това е атака - трябва да е замесен вътрешен човек.
Revoke-ването (т.е. анулирането) на сертификата може да го направи човек, който:
1. Има достъп до системата
2. Има достъп до частния ключ на сертификата
3. Може да го push-не към спътника / към приемниците...

т.е. това е доста сложна атака, ако е атака.
Друг вариант е - изтекъл и неподновен сертификат. Което някак е по-правдоподобно, предвид възрастта на приемниците, и това, че масово подобен тип сертификати се издават с валидност 10 години, или колкото там им е валиден договора с издателят на сертификата.
При мен и двата блокирани приемника бяха около 10 годишни.
И като вземем факта, че въпросните приемници бачкат без никакъв проблем ако ги закачиш към Bulgariasat... ако наистина както твърдят причинате не е изтелкъл лиценз, а атака то това би трябвало да даде ясни насоки за причините за блокирането :)


17 Май 2023 12:05
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
dkmi написа:
Смених два приемника, ама и за двата си ме таксуваха.
3. Може да го push-не към спътника / към приемниците...

За това не ти трябва вътрешен човек. Трябва ти антена излъчваща, мултиплексър, и софтуер, който да преебе боксовете. Ако ги навържеш ще разбереш и кой и как го е направил. Но поне като облъчват да си бяха сменили Network name на мултиплексъра, та да не ги хванат толкова лесно :). Те дори и някои SD приемници го прихванаха това....


17 Май 2023 15:01
Профил

Регистриран на: 09 Мар 2007 01:04
Мнения: 25
Местоположение: София
Отговори с цитат
XaMaB написа:
За това не ти трябва вътрешен човек. Трябва ти антена излъчваща, мултиплексър, и софтуер, който да преебе боксовете. Ако ги навържеш ще разбереш и кой и как го е направил. Но поне като облъчват да си бяха сменили Network name на мултиплексъра, та да не ги хванат толкова лесно :). Те дори и някои SD приемници го прихванаха това....
Прекрасна сълзлива история на жертва сте си измислили, но не звучи правдоподобно.
Първо ако допуснем че сте хакнати и ти или твоите приятели/колеги знаехте как точно е станало, то за 5-6 месеца щяхте да си хакнете вие сами приемниците или най-малкото да се предпазите от това някой друг да го направи и въобще нямаше да се стиге до тук. Днес е очевидно че не можете, не знаете как, значи няма и как да знаете как точно друг го е направил, ако въобще някой е правил нещо.
Второ защо жертвата реве чак сега след като явно всичко е почнало преди повече от 5 месеца най-вероятно още миналата година. Единственото обяснение жертвата да реве сега е че досега тя е била хищник, а едва сега се почувствала жертва. Ако Булсат е бил жертва още в началото и вижда че боксовете му умират ще ревне още тогава - Януари или миналата година. Какъв точно хищник е бил Булсатком няма как да знам. Дали е бил хищник при преговорите с производителя и е налагал своето искане или в технически аспект се е чувствал хищник и е бил уверен че ще си хакне сам боксовете или и двете няма особено значение. Второто е доста възможно тъй като в живота най-често крадеца вика дръжте крадеца. Дори може опитвайки се да си хакне боксовете да е инициирал блокирането им сам. Последното разбира се е чиста спекулация, не твърдя и не знам дали така е станало. Знам обаче че Булсатком го е играл хищник, ошамариха го очевидно и сега риве като приклещен в ролята на жертва. И естествено възниква риторичния въпрос на гаргата - Абе пич ти като не можеш да летиш, що се ебаваш ?


18 Май 2023 00:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®