Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 27 Апр 2024 13:02



Отговори на тема  [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
NO CERT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Защото не ми се вярва да се налага обидинението на две компании от ранга на тези. Дори реално собственикът да е един, то какво му пречи да развива и двете фирми. А и какво по-хубаво и лесно, ако е така, да се бори с конкуренцията.

Ако Була запазят статута си на "Народна фирма" АБОНАТИТЕ ЩЕ СЕ ЗАВЪРНАТ, без може би тези на кабеларките, но за там разговора е друг..

Има начин за излизане от ситуацията, стига големият експерт Русев и по-малкият - Ризов да го разбират..., в което реално не би трябвало да се съмняваме.


05 Авг 2023 17:43
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
Ако Була запазят статута си на "Народна фирма".

Отдавна в един пост ти казах, че това вече не е оператора на народа.
P.S. И да допълня. Онзи ден брат ми се обажда. Вика - плати ми приемника(захарин 200 е и още не е откраднат от заяци), че отидох в офиса и пред мен десет чиляка за приемници и дигат скандали. Трима се отказаха и казаха отиват да си търсят доставчик. И представи си това става в един нищо и никакъв град малък като Берковица.


05 Авг 2023 19:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Така е навсякъде :( Ако тези тримата, за които споменава колегата, в понеделник отидат - един в А1, един във Виваком и един в берковската кабеларка и ако са по-скромни хорица, ще се сетите.../примерите са на предната страница/. За първите двама ще са проблем да изчакат двете години, особено след като към ТВ ги обвържат с телефон, нет и таблет. На третия може да му се усладят безплатните Диеми и да се кротне на кабела. Стига да няма чести аварии.
И от 0:3, след няма и две години, резултата ще е 2:1. Зайците въобще не влизат в тези хипотетични сметки. Те си остават с едното голо верую на шопа...


05 Авг 2023 23:32
Профил

Регистриран на: 02 Сеп 2009 21:36
Мнения: 39
Отговори с цитат
В началото на юли подадох онлайн заявление за смяна на zhd210 с nocert за което писах и тук във форума. След дълго чакане, в петъка на предишната седмица посетих офис на оператора, където ми съобщиха че такава заявка няма. Съответно да очаквам доставка на устройство за замяна през следващата седмица... "Следващата седмица" календарно изтича днес, а работно преди два дни. Интересно, какво ще отговорят ако пак посетя офис на оператор? Не искам да сменям сателита, защото сред свободните канали има някои, които не се излъчват другаде, затова и предпочитам да не сменям доставчика. Временното гледане през интернет също е леко неудобно, защото лишава от възможността дори да си подредя каналите както ми е удобно.


06 Авг 2023 12:22
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
Купи си друг приемник - на линукс основа и няма да се налага да сменяш позицията на чинията(39 E) :wink:
Ще ти помогнем с настройките на приемника.


08 Авг 2023 13:28
Профил WWW

Регистриран на: 02 Сеп 2009 21:36
Мнения: 39
Отговори с цитат
zdravkos написа:
Купи си друг приемник - на линукс основа и няма да се налага да сменяш позицията на чинията(39 E) :wink:
Ще ти помогнем с настройките на приемника.

За тях cam модул ли трябва да се вземе от булсат? И между другото 4е и Trinitas Tv възможно ли е да се гледат при някой от другите оператори? Знам че се качват от чуждестранни (гръцки и румънски) оператори , но все-пак. Може би А1, но не зная дали поддържат ръчно добавяне на транспондери.


08 Авг 2023 16:13
Профил

Регистриран на: 02 Сеп 2009 21:36
Мнения: 39
Отговори с цитат
Смених го най накрая. Но сега пък започват някои други ядове но са за друга тема.


09 Авг 2023 21:20
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1928
Местоположение: EU
Отговори с цитат
От трън, та на глог :?


09 Авг 2023 23:44
Профил WWW

Регистриран на: 16 Юли 2012 15:23
Мнения: 84
Отговори с цитат
vanderel написа:
monk007 написа:
Ясно но защо ги дават все още уж лекувани 210 :(

Ами по-добре ли е да те изпратят с празни ръце.След 1 месец с ремонтиран тунер може да ти дойде реда за нов.

Все още няма приемник вече 20 дни след като лекувания се предаде само след 15 дни три обаждания до оператор разговори и ефект нула.Става въпрос за северозападна БГ гр.Лом


12 Авг 2023 13:53
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
monk007 написа:
Все още няма приемник вече 20 дни
Кажи че вече имаш едно китайче повече в къщи :D

От една страна добре, че ги има фейс групите. Жалбоподателите да се жалват там. Но пък от друга, гледам че има хора с проблеми, без адекватна помощ. 20-тина души тук отговаряме на всякакви въпроси. Стига разбирасе въпросите да са сериозни :wink: Реклама


14 Авг 2023 19:55
Профил

Регистриран на: 10 Окт 2015 18:42
Мнения: 9
Отговори с цитат
От началото на май, приемникът ми отказа изписвайки NO CERT. Прочетох инструкцията публикувана на https://www.bulsatcom.bg/zamyana-na-oborudvane/ и тъй като живея в чужбина, а нямах време да чакам в международен разговор да говоря с някой от обслужване на клиенти, отидох лично да заменя оборудването си в офис в Пловдив когато посетих България на 14.08.2023. Там за да замени приемника ми, служителката ме накара да платя дори за времето, когато оборудването ми не е работило, макар, че в инструкцията изрично пише, че гледането на тв каналите с апликация в периода на изчакване на замяната е напълно безплатно. Така се оказа, че въпреки, че бях предплатил за май и юни, без оборудването ми да е работило в тези месеци, трябваше да платя дори за юли и август, плюс 5 лв за ново активиране, т.е. излиза, че е трябвало да продължа да плащам без да ползвам услуга. Мисля, че от доставчик на услуги би следвало да се очаква обратното - да заплати компенсация заради прекъсването на услугата по тяхна вина. Бях изненадан и от нелюбезното поведение на служителката, която ме обвини, че не съм искал да разбера, че Булсатком били обект на хакерска атака и не са отговорни за прекъсването на услугата. Защо това трябва да ме интересува?


15 Авг 2023 23:19
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
Айде Даскале, чакаме да видим оправдание.


16 Авг 2023 07:00
Профил
Аватар

Регистриран на: 11 Юни 2014 14:56
Мнения: 944
Местоположение: САМОКОВ
Отговори с цитат
Дойде да му махнеме бенката на пъпа пък аз му махнах хернията по погрешка-това е политиката на фирмата ама аз още се чудя на пациентите на Буля явно те са си мазохисти :( Друго обяснение няма. А и явно все пак в различните офиси каките са различни/в някои са полу адекватни в други ич/ :lol:


16 Авг 2023 07:39
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2853
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Обяснението е следното: явно ти се е видяло доста сложно да чакаш приемника в чужбина и да плащаш незнайно каква такса за доставка, което е напълно нормално :!: и не си попълнил формуляра. Така обаче те от къде да знаят, че този или онзи приемници не са работили.

Абсолютен минус за фирмата е това. Слабомислещите управници на Була, не са схванали този момент, че повечето хора в чужбина няма да се решат на варианта да получат нещо си по куриер и да платят таксата за доставка. Трябвало е във формуляра да се даде възможност да се посочи кой приемник не работи и да се поиска обезщетение.... до съответната му замяна. Има си разбира се и казуси - ако напр. приемникът работи, пък се иска обезщетение и пр. Но колко ще са такива дребни измамници. Фирмата няма да се мине...

Друго - тунерът спира на 20.06.... Абонатът не го плаща за м. юли. На 20.07. приемникът не може да бъде сменен, защото не е платен... Трябва да се плати за негледаното време и да се попълни формуляр.

Та кой в чужбина ще се реши на смяна по куриер и колко хора в БГ пък знаят да попълват каквото и да било, особено по електронен път.
Недомислие колкото щеш, а не е толкова трудно. Но как да стане като хем са виновни, хем гледат да не се прекарат с някоя и друга такса на тук таме работещите още СД приемници :evil:


Последна промяна vanderel на 16 Авг 2023 19:31, променена общо 2 пъти



16 Авг 2023 15:34
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 713
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
vanderel написа:
и не си поълнил формуляра.

А какво да прави бай Иван от лифта?


16 Авг 2023 18:51
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 403 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB®