Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 19 Мар 2024 13:10



Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
КРАЯТ на ZHD 210 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
САМОУБИХА ГО :!: Това е личното ми заключение ! Нямаше да са БСК, ако създавайки нещо ново, не прецакват нещо старо/било то и сполучливо/. Примери мога да давам до утре сутринта :D
Първо за да е по-ясно, ще споделя проблема на колегата и желанието му да преместим темата му тук :arrow:
vamfan написа:
Здравейте, както се разбира от заглавието приемника има проблем само с HD каналите. Няма ги или се чува насечено звук за 1-2 секунди. Съответно сигнала варира 100 и изчезва, децибелите също 14 и изчезват. След 2-3 минути работа всичко изчезва и изписва няма сигнал. Технически грамотен съм и прочетох из доста форуми за проблеми със захранването и изсъхнали кондензатори, но за другите модели. Този е с външен адаптор, което не е гаранция, че няма да дефектира, до го пробвах с друг адаптор, от работещ приемник. Проблема си остава. Замервам и напрежението което влиза в приемника и то е 11, 70в. това е след един диод, който го намаля, иначе на захранващата букса, включена в приемника е 12.02в. Според мен 12в. е стабилно и не е ниско от адаптера, доказано и от опит с друг адаптор, от работещ приемник. Нормално е и след диода в смия приемник да падне до 11,7в. явно е ограничаващ диод. Та остава въпроса, разбра ли се от къде е проблема с HD каналите на този приемник. Имаше и мнение да се сменят и двата кондензатора, които са близко до тунера, но след като ги замерих , си покриват изискванията 100 микрофарада са на 35в. Не че е проблем да го сменя, но няма смисъл. Лощото е че вече няма от тези приемници, в офиса ми викат , имаме ползвани, но няма гаранция, че няма да направят същия проблем, или че и в момента не са е него, а за да се разбере, трябва да се прехвърли на моа договор този уред, да се активира и тогава чак ще си покаже. Та не ми се иска да правя тази гимнастика с 2-3 уреда докато случа на работещ. Не могат да ми дадад и корейче 2020, защото днес сменяли систамата и не могат да правят нищо овен плашания. Няма да се оправи тази фирма никога явно, все нямат, все не могат.....Та ако някой е решил проблема и има желание , мола да сподели какво се сменя за да работи.

vamfan написа:
Да, изчел съм всички теми с този проблем в нашия форум, а и не само. Изводите са 2:
- сменя се захранващият адаптер и 2-3 човека са се оправили. Забелязах, че има 2 вида захранващи адаптери за този модел. Единият модел има на изхода на 12в. 2 кондензатора 1000м и 470м , те дефектират и се налага смяна. Другия модел фабрично си е с 2бр по 1000м и там проблем не се наблюдава, явно така са си решили предходниат проблем.
- другите са им сменили приемника и са си оправили проблема
Както написах, със смяна на адаптера не се оправи проблема, в офисите няма нови 210, а за момента ако може да се оправи не искам да го сменям с друго "дърво".
Сега съм в процес на издирване на фирмата , която ги е произвеждала, май са от Стара Загора. Искам да видя имат ли те някаква идея за проблема и евентуално дали имат останали някакви части за тях. Вероятно за всеки потребител към този момент е по-лесно да се замени приемника от офис с нов кореец. Защото ако трябва да се прави ребол на процесора изисква специфични средства, инструменти и умения, които не всеки има, а и се заплащат. При положение , че дават нов приемник за някви 20-30лв, тази гимнастика се обезмисля.
Мисля, че темата е за раздел техническа поддръжка, ако админ прецени, моля да я премести.


:idea: Моето заключение :? :arrow: До скоро проблемът на тези приемници беше само в адаптерите. Просто след прекомерно стоене в контакта и вследствие на времето, и
на производителя, в адаптерите изсъхваха кондензаторите. Така напрежението излизащо от тези електронни трафчета не достигаше за нормалната работа на тунера. Разбираемо първо изчезваха HD каналите ...


:idea: Именно HD каналите и стремежът на фирмата да осъвремени тяхното пренасяне, използвайки най-новата технология на компресиране/HEVC/ ЗАТОРМОЗЯВА тези до скоро железни тунери 210.
Процесорчето им не издържа :(
На това ме наведе мисълта след като лично изгорих други две електронни устройства - два дайсека си заминаха опитвайки се да отворят подобна високо компресирана честота.

В техническия отдел на фирмата, нямат сигурна причина за краят на 210. Ако аз съм прав, излиза че Була си създадоха сами поредния проблем. Отварям темата, защото благодарение и на нашия форум, Европа се напълни с 210/като най сигурен приемник/.

:idea: Ще трябва да пробваме на приемник на който HD каналите са започнали да прекъсват, да бъде изтрит транспондер 12463 Н 3000 и да видим дали така няма да го спасим. Поне да не загуби всичко докато бъде сменен с кореец !


02 Ное 2021 00:00
Профил

Регистриран на: 19 Сеп 2012 18:53
Мнения: 386
Отговори с цитат
Нещо не разбрах много!! Моя 210 е в Германия какъв е проблема всичко си му работи? Защо да е умрял? И адаптера е здрав и нищо не насича.


02 Ное 2021 00:12
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
Та 210ката изобщо декодира ли HEVC, че да се мъчи процесора? До колкото виждам HEVC са само HBOтата и Cinemax-ите, които липсват в ZHD приемниците.


02 Ное 2021 00:29
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
XaMaB написа:
Та 210ката изобщо декодира ли HEVC, че да се мъчи процесора? До колкото виждам HEVC са само HBOтата и Cinemax-ите, които липсват в ZHD приемниците.
Забравих че и на 565 има HEVC канали:? Той не може да ги отвори, но въпросните канали са си там. Ако се опиташ да сканираш такава честота от друг спътник само с HEVC канали, приемникът бучи, дайсеците горят. Дори само на сигнал индикатор от ръчно вкарана такава честота приемникът реагира със звук. Това жужене означава само едно - неправомерен ток. Нещо му идва в повече. Не е задължително обаче приемникът да изгори. Явно не всички 210 умират, но за тези които го правят според мен причината е тази !


02 Ное 2021 02:04
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Здравейте . Може и да не е питането ми да е точно тук , но , . И така от последните 72 часа попаднах на два приемника Делта 300 на различни места , със един и същ проблем . ЛНБ късо съиденение!? Захранванията са добре , антените са добре (лично съм ги проверил със други примници бачкат) Тоест вертикалите бачкат , но на хоризонталите не. И каналите се прехвърлят трудно почти блокират . ДАЛИ Булсат УМИШЛЕННО не се самоубиват !?!? Твърде много проблеми си съсздават ,плащане, честоти , захранвания, ......... Аз лично , съм ги спрял от повече от година . И съм минал на НЕОСАТ 200+ канала от тях над 100 във ХД , качество убиец ,цени супер проблеми НЯМА !!! Като сравнявам със Була разликата е ОГРОМНА ! Те така ,някой има ли проблем със Делта 300 (това е последния от СД приемниците) ???


02 Ное 2021 12:57
Профил
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Здрасти :D Тези приемници при поизсъхнал адаптер започват да дават неадекватни грешки, като "късо съединение" и пр. Интересното е, че са два в един ден ... , но това им е проблема на серия 300. Другото, което може да наподоби подобен проблем/с изчезнали Н/ е снадка. Залагам повече на адаптерите :wink: Трябва да направиш с адаптерите това, което Шпорите направиха с Ешпириту Санту :D


02 Ное 2021 14:12
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Кабела е цял, Пробвах със Делта 200 и със сат метър SatLink SW 6980 и работят и верт. и хоризонталите ,адаптера го замерих показва 12 волта.!? Сетих се имам един стар ДЕЛТА 300 без адаптер , ще опитам по късно ! А за Тотнам за малко да ме откаже да ги гледам , определено не е за Тотнам !


02 Ное 2021 14:37
Профил
Аватар

Регистриран на: 06 Юни 2007 01:30
Мнения: 1927
Местоположение: EU
Отговори с цитат
vanderel написа:
Здрасти :D Тези приемници при поизсъхнал адаптер започват да дават неадекватни грешки, като "късо съединение" и пр. Интересното е, че са два в един ден ... , но това им е проблема на серия 300. Другото, което може да наподоби подобен проблем/с изчезнали Н/ е снадка. Залагам повече на адаптерите :wink: Трябва да направиш с адаптерите това, което Шпорите направиха с Ешпириту Санту :D
Е, че той е "сакнал" Була и няма проблеми...
А тотнъм съвсем ще го зскъсат съвсем, там Заяков няма как да ги спаси
И за да сме по темата - тези приемници са за изхвърляне!


via Tapatalk


02 Ное 2021 19:22
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: 14 Мар 2007 01:24
Мнения: 2851
Местоположение: Pleven/Gabrovo
Отговори с цитат
Kamen eM Tech написа:
адаптера го замерих показва 12 волта.!?
Щом тунера диагностицира грешни проблеми, като "късо", а то реално няма такова, значи тези 12 волта клякат и недостигат за отваряне на Н каналите. Вярвай ми !


02 Ное 2021 20:26
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 21:14
Мнения: 474
Местоположение: Малта
Отговори с цитат
Със Конте мооже и да тръгне.......... :D :D :D


02 Ное 2021 22:49
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 22:14
Мнения: 2
Отговори с цитат
След като получихме проблема със 100% 0%
и тестване на с друг кабел в офиса им на 210 ми бе подменен с това корейче ли е не знам кво с такса 9 лв
Но имам друг проблем не гасне Тв то след спиране на устройството и не намирам опция има ли няма ли ?


допълвам дава се в картонена кутия без никакво инфо нито модел нито инструкция


10 Ное 2021 16:17
Профил
Аватар

Регистриран на: 08 Дек 2007 16:33
Мнения: 712
Местоположение: Сателитната телевизия и интернет не е за всеки
Отговори с цитат
fireman написа:
След като получихме проблема със 100% 0%
и тестване на с друг кабел в офиса им на 210 ми бе подменен с това корейче ли е не знам кво с такса 9 лв
Но имам друг проблем не гасне Тв то след спиране на устройството и не намирам опция има ли няма ли ?


допълвам дава се в картонена кутия без никакво инфо нито модел нито инструкция

Няма HDMI CEC.
Даскале - червеното.


10 Ное 2021 16:54
Профил

Регистриран на: 12 Фев 2011 22:14
Мнения: 2
Отговори с цитат
Тв то си има не е от него новото устройство на булсата не работи както трябва


10 Ное 2021 22:26
Профил
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2010 21:42
Мнения: 348
Отговори с цитат
fireman написа:
Тв то си има не е от него новото устройство на булсата не работи както трябва

Приемника няма CEC, както ти написа DevNull. CEC (Consumer Electronics Control) е магията, която кара телевизора да се изключи когато изключиш приемника.


11 Ное 2021 00:17
Профил

Регистриран на: 26 Дек 2011 19:13
Мнения: 6
Отговори с цитат
Много съжалявам, че минах на новите корейски боклуци заради НВО. Голям боклук излязоха. Остана малко - само 400 дни и бия шута на Булсатком.


27 Ное 2021 13:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 78 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB®